REFASHION Vesimentar

  •  
    • 41 mesaje
    11 Feb 2018, 22:27
    0 0
    carmina003 said:
    Uitandu-ma pe said, mi-am amintit ca am si eu o bluza de dantela cumparata de pe net in primavara.In poza arata bine.Nu am purtat-o niciodata .Nu mi-a placut la ea terminatiile la maneca (parca erau de la izmene made in asia).Initial am vrut s-o returnez apoi m-am hotarat totusi sa o pastrez  si s-o modific. As vrea ca miine cand sunt libera sa ma pot ocupa de ea.M-am gandit sa ma consult cu voi deorece orice idee sau sfat bun e bine primit.Bluza este din dantela transpaenta cu broderie si este captusita in partea din fata iar partea din spate este din material.Manecile sunt din dantela iar terminatiile de la incheietura mainii la care m-am gandit sa renunt sunt din material elastic si mi se par nepotrivite.
    Multumesc
    Eu i-ti sugerez carmina  sa te uiti pe saidul pinterest .Gasesti acolo tot ce vrei

     

  •  
    • 41 mesaje
    11 Feb 2018, 22:54
    0 0
    Grepilda said:Eu mi-am mai actualizat garderoba cu cateva articole dragute de aici: https://www.imatrend.ro/

     Grepilda am incercat sa intru pe saidul propus de tine dar fara succes. 

  •  
    • 15 mesaje
    16 Feb 2018, 14:55
    0 0
    Fetelor stiti un said de haine online  care fac modificari asupra produselor ?
  •  
    • 16 mesaje
    21 Feb 2018, 01:05
    0 0
    carmina003 said:
    Uitandu-ma pe said, mi-am amintit ca am si eu o bluza de dantela cumparata de pe net in primavara.In poza arata bine.Nu am purtat-o niciodata .Nu mi-a placut la ea terminatiile la maneca (parca erau de la izmene made in asia).Initial am vrut s-o returnez apoi m-am hotarat totusi sa o pastrez  si s-o modific. As vrea ca miine cand sunt libera sa ma pot ocupa de ea.M-am gandit sa ma consult cu voi deorece orice idee sau sfat bun e bine primit.Bluza este din dantela transpaenta cu broderie si este captusita in partea din fata iar partea din spate este din material.Manecile sunt din dantela iar terminatiile de la incheietura mainii la care m-am gandit sa renunt sunt din material elastic si mi se par nepotrivite.
    Multumesc
     
    Eu cele 2 bluze simple din dantela  pe care le-am comandat de pe net  ,pe care vroiam sa le modific  le-am lasat asa originale simple  cum le am cumparat ,desi m-am mai uitat prin reviste. ,dar cred ca singura modificare ce o voi face la una din ele ii voi scurta maneca.

     

  •  
    • 13 mesaje
    21 Feb 2018, 01:22
    0 0
    bianca253 said:

    Si eu le am taiat.
     

     

     

  •  
    • 16 mesaje
    21 Feb 2018, 04:59
    0 0
    ildico102 said:

     As mai avea ceva de modificat o  bluza eleganta din voal negru si twill. am comandat-o tot de pe net are croi larg,maneci lungi,maneci transparente,material elastic in partea de jos si la maneci si ma gandesc la un artificiu simplu


     

     

     

  •  
    • 13 mesaje
    21 Feb 2018, 05:04
    1 0
    bianca253 said:

     As mai avea ceva de modificat o  bluza eleganta din voal negru si twill. am comandat-o tot de pe net are croi larg,maneci lungi,maneci transparente,material elastic in partea de jos si la maneci si ma gandesc la un artificiu simplu


     Ce nu-ti place la ea, de ce vrei sa o modifici?

     

     

     

  •  
    • 16 mesaje
    21 Feb 2018, 05:35
    1 0
    carmina003 said:
    bianca253 said:

     

     Ce nu-ti place la ea, de ce vrei sa o modifici?

     I mi place foarte mult ,am mai vazut acelasi model  si la alcineva,dar asta nu ma deranjeaza,dar imi place mai mult cum i-mi vine cu maneca treisfert,

     

     

     

  •  
    • 41 mesaje
    22 Feb 2018, 00:34
    0 0
    elena021 said:Fetelor stiti un said de haine online  care fac modificari asupra produselor ?

     Cred ca ar trebui sa fie ,dar  unde am incercat spun ca nu fac modificari.

  •  
    • 41 mesaje
    22 Feb 2018, 01:06
    0 0
    bianca253 said:
    carmina003 said:
    bianca253 said:

     

     Ce nu-ti place la ea, de ce vrei sa o modifici?

     I mi place foarte mult ,am mai vazut acelasi model  si la alcineva,dar asta nu ma deranjeaza,dar imi place mai mult cum i-mi vine cu maneca treisfert,

     

     Eu am avut chef sa tai ceva astazi dar am programat pe sambata inspectia la camasile sotului.

     

     

  •  
    • 85 mesaje
    22 Feb 2018, 14:12
    0 0
    Si eu mai iau foarfeca la cate o camasa 
  •  
    • 41 mesaje
    24 Feb 2018, 16:32
    0 0
    ildico102 said:

     Eu de azi dimineata am inceput ordinea in gardeoba sotului si a baiatului.Ei sunt la tara la socri asa ca pana maine am timp singura in liniste sa le aranjez.Sa vad ce se poate pastra,ce donez,ce arunc,sau ce modific.

  •  
    • 9 mesaje
    24 Feb 2018, 17:38
    0 0
    Si mie i-mi place sa fiu singura cand ma apuc de curatenie,aspirat,spalat,calcat sa mi le organizez asa cum vreau eu sa nu ma incurce nimeni.
  •  
    • 85 mesaje
    3 Mar 2018, 13:30
    0 0
    gundem said:

     Buna Gundem cum au iesit modificarile?

  •  
    • 85 mesaje
    3 Mar 2018, 14:09
    0 0
    frances.dam said:Sunt pasionata de mica de refashionul vestimentar .I-mi pace sa dau alta forma pieselor achizitionate De exemplu in garderopa sotului meu existau 3 camasi din bumbac in carouri  pe care am hotarat sa le modific.Sunt dispusa sa ma consult cu DVS pe tema refashion vestimentar .Va multumesc Francesca

     Si eu astept curierul .Mi am comandat de pe net .Am gasit pe net la doar 30 de lei bucata camasi in carouri din bumbac practice pentru purtat  acasa  sau de mers la cumparaturi in cartier.

  •  
    • 41 mesaje
    4 Mar 2018, 05:08
    0 0
    ildico102 said:

     Si eu astept curierul .Mi am comandat de pe net .Am gasit pe net la doar 30 de lei bucata camasi in carouri din bumbac practice pentru purtat  acasa  sau de mers la cumparaturi in cartier.

     Buna Ildico,am reusit sapt. trecuta sa fac ordine in dulapul sotului si al baiatului,am pastrat doar ce trebuie , restul le am pregatit pentru donat iar ce  nu s a mai putut folosi le am aruncat.Mai am hainele mele ce stau in dulap ,unele stau degeaba, trebuie sa le sortez , sa vad ce pastrez,ce arunc sau ce modific.
    Acasa ,port de obicei in trening sau jeans cu tricou cu maneci scurte ,practic pentru mine sa mi fac treaba prin gospodarie.

  •  
    • 12 mesaje
    30 Mar 2018, 23:18
    0 0
    Buna seara,am de modificat sau de aruncat doua tricouri cu maneca lunga si o bluzita de dantela ale fetitei pe care nu vrea sa ma lase sa i le arunc.Cu tricourile sa obisnuit sa doarma noaptea si nu stiu de ce s-a atasat asa de mult de ele,unul e cu mike mouse desenat si al doilea are un desen cu zgarie nori,probabil un cartier din state.Cel putin la guler mai merge dar manecile sunt sub orice critica (roase la tiv,gaurite pe antebrat,roase la coate).Pana la urma am cedat la rugaminti nu le-am aruncat si i-am explicat ca le pastram dar nu mai se mai poate lasa cu maneci lungi,trebuie sa-i taiem manecile.Nici asa n-a vrut in ruptul capului sa ma lase macar sa le modific,eu nu stiu ce sa fac cu alte tricouri nu vrea sa doarma le vrea numai pe astea.In cazul asta ce-i de facut fetelor?
    Cu bluzita din dantela dupa negocieri si vizionat  poze pe net si dupa ce si a adus aminte ca si prietene  si colege de-a ei au asa ceva a acceptat sa i-o fac cu maneca scurta.
  •  
    • 85 mesaje
    31 Mar 2018, 23:44
    0 0
    adinabad15 said:
    Buna Adina.eu sunt de acord cu tine,dar parerea mea e ca pentru dormit cu ele sunt bune si asa.Stiu ca te deranjeaza sa le vezi asa si pe mine m-ar deranja ,dar daca vrea sa i le lasi asa ,lasai-le .Le vei inlocui in timp.

     

  •  
    • 41 mesaje
    1 Apr 2018, 09:17
    0 0
    adinabad15 said:

     Buna dimineata,Adina am vazut si eu mesajul,Nu stiu cati ani are fetita ta ,dar nu-ti fa probleme se intampla .Daca s-a atasat de bluzitele astea si nu vrea sa i le modifici lasa-le asa cum sunt gaurite,uzate etc,daca se simte bine cu ele,pentru dormit cu ele sunt bune. Se va satura de ele cu timpul si va dormi cu altele.

  •  
    • 12 mesaje
    11 Mai 2018, 18:20
    0 0
     Merci gundem si ildico, Pana la urma am convinso-o se renunte la cele 2 bluze pe care le-am facut carpe de praf .Am gasit pe net si i-am cumparat 2 bluzite de pijama ,tot cu desene si -i foarte multumita de ele.Si mie i-mi plac .Sunt din bumbac 70 la suta ,foarte subtiri, cu maneca lunga.E ok.