Problema cu mama. Va rog sa ma sfatuiti

  •  
    • 2115 mesaje
    27 Oct 2016, 15:50
    0 2
    Exact, Viktore, dar e valabil doar daca nu stai cu ea, altfel iti pune nervii la incercare. Dar, traiasca telefoanele! Adica ce, la telefon nu-ti pot fi footuti nervii?
  •  
    • 2115 mesaje
    27 Oct 2016, 15:53
    0 2
    E posibil, girl, n-am aprofundat subiectul.
  •  
    • 10065 mesaje
    27 Oct 2016, 16:17
    0 0
    white_storm2 said:Exact, Viktore, dar e valabil doar daca nu stai cu ea, altfel iti pune nervii la incercare. Dar, traiasca telefoanele! Adica ce, la telefon nu-ti pot fi footuti nervii?

     

    Daca-m suferit-o io pe soacra-mea ...

     

  •  
    • 2115 mesaje
    27 Oct 2016, 16:24
    0 1
    Ai innebunit bre? Soacra-mea e pui pe langa mama.
  •  
    • 10065 mesaje
    27 Oct 2016, 16:27
    1 1
    Treaba e nasoala . Doamna Mambo nu a semnat condica ...

    Lu' mamaie i s-o pus pata pe ginerica si de-aici si problemele. Imi aduce aminte de soacra-mea, suparata fleasca pe mine (era la mine) c-am venit, m-am imbaiat, m-am reechipat si iarasi am plecat, si fara sa-i dau raportu'. Pai, se poate una ca asta? Cum adica ea sa nu stie ... Si sa vezi lucru dracu, m-o pirit fomeii ca sigur am vreo susta , ca prea m-am primenit ... Al dracu poama, nene ... Aveam toate motivele sa o iau de-o aripa si s-o dau afara pentru bagare in seama, da' ce dracu sa-i faci daca atit o duce mintea ... Na! Ca am birfit-o !

  •  
    • 2115 mesaje
    27 Oct 2016, 17:43
    0 2
    No, na ca toti avem povesti.
  •  
    • 10065 mesaje
    28 Oct 2016, 08:47
    0 0
    No na ca avem povesti de viata, daca ma mincara sa ma-nsor . Cind si-o face omu cu mina lui, nene ... lucru manual se numeste.



    Din punctul meu de vedere, mareata problema o detine ala/aia de-i placu botanica si pune botu' la toate aiurelele , si nu al/aia de ii da cu "la-s ca stiu io ... " cind normal si de drept habar nu are despre ce vorbeste. Exemplu soacra-mii, cu ce o incalzea pe ea de as fi grait incotro si de ce, ca la urma toata puteam sa-i spun ce vreau eu , nu ? Dara deh, ce sa-i ceri unei toante.

  •  
    • 12208 mesaje
    28 Oct 2016, 11:29
    0 1
    Nu va mai plangeti dragilor , eu am doua soacre , desi sunt casatorita doar odata o sa intrebati cum asa simplu , socrii mei au divortat cand omu' meu era de doi anisori asa ca fiecare s-a recasatorit si uite asa am eu si soacra mama lui si soacra cea care l-a crescut si desi o cheama pe nume Draguta , nu a fost niciodata o draguta !
  •  
    • 12208 mesaje
    28 Oct 2016, 11:33
    0 1
    Cred ca de aceea sunt eu asa o soacra dragalasa ...hi hi pentru ginerele meu care se bucura maxim cand ma vede si zice:" in sfarsit mananc si eu bine 3 zile .....!" Si in plus nu ma bag in hotararile lor in proiectele lor , nici chiar in felul in care isi cresc copilul , doar ii explic fica-mii mici trucuri cum sa o pacaleasca pe cea mica sa manance si alimentele care nu ii plac ... dar sunt asa de sanatoase , ceapa usturoiul sau verdeata ....
  •  
    • 12625 mesaje
    28 Oct 2016, 12:10
    1 0
    gabriela42 said:Nu va mai plangeti dragilor , eu am doua soacre , desi sunt casatorita doar odata o sa intrebati cum asa simplu , socrii mei au divortat cand omu' meu era de doi anisori asa ca fiecare s-a recasatorit si uite asa am eu si soacra mama lui si soacra cea care l-a crescut si desi o cheama pe nume Draguta , nu a fost niciodata o draguta !

     
    Uita-te mai bine in buletin..poate e Dracuta  

  •  
    • 12208 mesaje
    28 Oct 2016, 15:44
    0 2
    da, totusi nu ele au fost cea mai urata parte ci socrelu' domnul doctor , om de stiinta cum se autointitula ...vai ce blestem pe capul meu, aveam apartamentul in acelasi boloc unde avea d-lui cabinetul , bea toata dimineata si venea la pranz cand eu ori faceam mancarea ori culcam copii si se trezea pe nervii mei , statea ore in sir in picioare in usa si imi povestea cu cine a baut ele si cine ce a mai zis ....norocul meu a fost ca a facut ulcer perforat dupa o sticla intrega bauta pe nemancate de cogniac Alexandrion .....apoi s-a lasat cativa ani de bautura pana a baut din nou si a paralizat ... !
  •  
    • 79 mesaje
    28 Oct 2016, 21:20
    0 0
    Voi va vaitati c-au venit pe la voi,mai fetelor,daca tot a-ti dat-o in soacre ia spuneti-mi de soacra mea,cu care bineinteles n-am stat impreuna ca eram duse ori eu ori ea,ce parere aveti voi ca si mame de copii,actuale sau viitoare soacre,Este mama sotului meu femeia care timp de 5 saptamani cat am stat cu baietelul meu pe terapie intensiva,n-a dat nici macar un telefon,de venit nici atat;Cica voia sa vina peste o saptamana,e mama cea care statea la masa fara sa se gandeasca ce mancam noi pe acolo,ca n-a venit nimeni cu o lingura de ciorba?Scuze ,iar o sa-mi iau bobarnace cu deschis de topic
  •  
    • 10065 mesaje
    31 Oct 2016, 23:14
    0 0
    BOGDY.2000 said:Voi va vaitati c-au venit pe la voi,mai fetelor,daca tot a-ti dat-o in soacre ia spuneti-mi de soacra mea,cu care bineinteles n-am stat impreuna ca eram duse ori eu ori ea,ce parere aveti voi ca si mame de copii,actuale sau viitoare soacre,Este mama sotului meu femeia care timp de 5 saptamani cat am stat cu baietelul meu pe terapie intensiva,n-a dat nici macar un telefon,de venit nici atat;Cica voia sa vina peste o saptamana,e mama cea care statea la masa fara sa se gandeasca ce mancam noi pe acolo,ca n-a venit nimeni cu o lingura de ciorba?Scuze ,iar o sa-mi iau bobarnace cu deschis de topic

     

    Io cred ca mai bine astfel, decit sa nu poti scapa de ea ...

     

    Sa nu vina, stea acolo linistita pina oi chema-o io !

     

  •  
    • 79 mesaje
    1 Nov 2016, 10:01
    0 0
    Ei,la feli-am zis si eu cand isi dadea ochii peste cap la inmormantare si se vaita cat de bolnava e EA(psihic),da ma intreb si noi vom ajunge la fel?
  •  
    • 10065 mesaje
    1 Nov 2016, 11:26
    0 0
    Eu cu siguranta voi fi din ala bun .



    Altfel, mare e gradina lu' doamne - doamne, si poarta-i deschisa . Niste prefacute unele mamaici, de sa fereasca . Cind ii dai, ii fata vaca iar cind ii ceri ... ii moare vitelu' . Cind nascu "a me", nici urma de socrela prin zona, de poti sa crezi, sa nu-i impingi tu lu fii-ta o vizita ... Da' avu totusi o idee geniala, ca io, sa ma impachetez cu catelu' cu purcelu' si sa dau fuguta 200km ca ea s-o poata vedea pe aia mica . Hmmm ... 'cea ma-ti de nesimtita (in gindul meu) se intinli hotu cu prostu, ai ? Auzi bre la e, ma mir ca nu-i dara inteligenta pe dinafara ...

    Ce e trist, ca specimene gen (deloc rare) nu dau coltu' cu una cu doua, is menite pe fata pamintului sa inaduse pe cei di jur , fir-ar ele specimene ...