insarcinata in clasa a12a

  •  
    • 7 mesaje
    31 Iul 2016, 16:34
    2 0
    Buna.va rog sa ma ajutati..am 18 ani si urmeaza sa incep cls 12 la un liceu de stat cu frecventa redusa...sunt deja in luna a 2a..voi fi exmatriculata?
  •  
    • 2115 mesaje
    31 Iul 2016, 19:27
    0 0
    laura310598 said:Buna.va rog sa ma ajutati..am 18 ani si urmeaza sa incep cls 12 la un liceu de stat cu frecventa redusa...sunt deja in luna a 2a..voi fi exmatriculata?

     Din acest motiv sigur ca nu. Ar insemna ca "suprimarea unei vieti este un lucru bun". Dar s-ar putea sa fi ocolita de prietene...

  •  
    • 970 mesaje
    31 Iul 2016, 20:23
    0 0
    Un subiect foarte delicat si nu tocmai placut. Desigur, poti veni in apararea ta sa spui ca educatia sexuala e inexistenta in scoala, desi pe la spate se vorbeste (destul de des) ca sa nu mai amintesc de faptul ca se si face (tot atat de des). Sigur ca nu te vor exmatricula (din cate stiu eu); ba, din contra fiind inca eleva vei dispune de alocatie (nu stiu sigur daca si alta contributie din partea statului) pentru ca da, trebuie sa promovam sexul in scoli. Din cate se pare, si inmultirea populatiei .
  •  
    • 2115 mesaje
    31 Iul 2016, 20:33
    0 0
    Lasa ca si in tarile "civilizate" si cu educatie sexuala cuprinsa in programa scolara de ani de zile tot se intampla sa ramana fete insarcinate, chiar cu educatia de acasa + cea de la scoala.
    De care se "prind" sfaturile bine, de care nu...
  •  
    • 970 mesaje
    31 Iul 2016, 20:40
    0 0
    Bineinteles, white_storm.
    Imi amintesc de emisiunea pe MTV (parca?) care se numea "Insarcinata la 16 ani" pe care da, o urmaream. Eram de acord cu ce se difuza, sau mai bine, cu ce se intampla?Nu.
    Dar eu gandesc din perspectiva faptului ca, la naiba, traim in secolul in care traim si nu cred in "incidente" de acest gen. PS: sau accidente?
    Acest mesaj a fost editat de către GirlOnline: 31 Iul 2016, 20:41
  •  
    • 2115 mesaje
    31 Iul 2016, 21:55
    0 0
    Pai, dupa cum spuneam "de care se prinde bine..."
    In scoli se face cu sfiala spre deloc educatia sexuala, dar nici parintii nu-si prea dau ghes la sfatuit, dar exista net si poti afla orice, exista atatea metode de contraceptie daca le mananca rau...
    Dar tot gresesc si abia apoi vad unde.
  •  
    • 10 mesaje
    1 Aug 2016, 00:33
    0 0
    Ce dracului ai cautat sa ti-o tragi la 18 ani si sa ramai si insarcinata....
  •  
    • 2115 mesaje
    1 Aug 2016, 15:12
    1 0
    Power_Puff said:Ce dracului ai cautat sa ti-o tragi la 18 ani si sa ramai si insarcinata....

     Mai power-puff sau mya, gata scoala? Ai promovat clasa... a X-a, a XI-a ca nu mai stiu exact...

  •  
    • 3765 mesaje
    1 Aug 2016, 16:33
    0 0
    laura310598 said:Buna.va rog sa ma ajutati..am 18 ani si urmeaza sa incep cls 12 la un liceu de stat cu frecventa redusa...sunt deja in luna a 2a..voi fi exmatriculata?

     

    nu, dar s-ar putea sa tot faci drumuri la biroul directorului. daca-i barbat.

  •  
    • 7 mesaje
    6 Aug 2016, 20:45
    0 0
    Power_Puff said:Ce dracului ai cautat sa ti-o tragi la 18 ani si sa ramai si insarcinata....

     

    E foarte usor sa acuzi asa-i?stii ce?din cauza oamenilor ca tine care din pacate se aduna tot timpul ca musca la..miere,tot mai multe tinere aleg sa renunte la inimioara ce bate inauntrul lor.acesta este un lucru josnic si intradevar de condamnat(lucru pe care din pacate l am facut si eu) nu neaparat ca o femeie chiar si la 18 ani poarta in pantece un copil nevinovat.din cauza oamenilor care nu stiu decat sa acuze sa arunce cu pietre sa descurajeze si sa faca o viitoare mama pana la urma sa isi ia gandul de la viitorul lor copil + alte cauze bineinteles,avorturile sunt atat de dese la noi.si nu numai la noi intradevar.
  •  
    • 7 mesaje
    6 Aug 2016, 20:49
    0 0
    Power_Puff said:Ce dracului ai cautat sa ti-o tragi la 18 ani si sa ramai si insarcinata....

     

    Si sincer acum...care e treaba cu tine?ori ai 15-16 ani si vrei si tu sa te futi dar te tine mata incuiata in casa (eu sunt maritata deja de2ani ) fie esti o virgina batrana care sufera de p**a.
  •  
    • 2 mesaje
    10 Aug 2016, 12:02
    0 0
    Fato, ai cam pus-o si la propriu si la figurat!Acum ce ai de gand sa faci? Sunt curioasa de decizia ta.Tu trebuie sa faci ceea ce simti ,dar greu o sa ti mai fie...
  •  
    • 970 mesaje
    10 Aug 2016, 12:38
    0 0
    Wow!
    In clasa a XII-a maritata deja de doi ani?
  •  
    • 687 mesaje
    13 Aug 2016, 08:31
    0 0
    18 ani , maritata de 2 ani????
    Wow!!!
    Desi in ziua de azi, n-ar mai trebui sa ma mire nimic
    Strict on topic, nu cred ca te exmatriculeaza.
    Of topic, poti sa imi spui si mie ce a fost in mintea ta cand te-ai maritat la 16 ani? Si ami ales sa ramai insarcinata in pragul bacului?
    Nu sunt eu aia mai breaza, eu am nascut la 21 de ani, dar deja lucram, aveam indemnizatie, ca nu a fost sa raman cu el, asta e! Macar am copilul langa mine.
    Dar sunt curioasa ce e in mintea unei copile ( ca la 16 ani, nu te poti numi femeie) cum vedeti voi viata de familie? Cum credeti ca e?
    Eu acum vad cand am copilul langa mine! Ma trezesc la 5 dimineata o data cu iubitul meu, i fac micul-dejun, cafeaua, pachetul pt lucru, dupa ce pleaca el am si eu timp o ora sa beau cafeaua linistita, dupa ma apuc de spalat vase, haine, sters prin casa, aspirat, iesit cu copilul , cumparaturile apoi ma duc si la servici. E al naibi de greu cand nu ai pe nimeni sa te ajute un pic.
    As vrea sa va vad pe voi la 18 ani in postura asta sa vad cum v-ati descurca 
    Acest mesaj a fost editat de către Poky: 13 Aug 2016, 08:35
  •  
    • 73 mesaje
    19 Feb 2017, 19:02
    0 0
    Da singura lai facut !? Masculu feroce de ce nu a purtat capison!? 
     Ca te exmatriculeaza este cea mai mica problema!
    Ce faci cu pruncul !? Asta este intrebârea! Il avortezi sau il nasti ? Apoi ? 
      Te sacrifici cresti copilul singura (banuiesc ca si masculul este elev cu o viata inainte...)apoi cand lai crescut cu greutati si reprosuri apare taticul la inceput" de duminica" dupa care ,mai ales daca este baiat, o sa plece la tata care intre timp sa realizat.
     Tu o sa ramai cu reprosurile a tot ce nu iai putut oferi cu remuscari si o viata ratata.
      Sfatul meu de femeie care a muncit 44de ani intre femei deci am vazut extrem de multe situatii ,este sa faci avort. Sau il dai la popi. Ca tot au (doar ortodoxii vreo 30.000 de copii in custodie) turme de copii 
  •  
    • 9 mesaje
    9 Mar 2017, 11:02
    0 0

    Buna, eu o sa fac cezariana in august si o sa recoltez celule stem si am semnat cu cei de la Baby Stem, sunt u adevarat profesionisti. Cred ca i am sunat de cel putin 10 ori, cu diverse intrebari si m au lamurit, de fiecare data. Sunt profesionisti. S stii ca eu am avut primul copil inca de la liceu, m au ineles profesorii.

    Dupa cum spuneam, transparenta totala, inca de la inceput. Bravo Baby Stem!