Buna seara

  •  
    • 5 mesaje
    30 Iul 2016, 01:20
    0 0
    Nici nu stiu cum sa încep...am o relație de aproape 4 ani si de 2 luni suntem căsătoriți.relatia noastră a început frumos ca oricare alta de fapt însă dupa ceva timp au început jignirile din partea lui,nu a dat niciodată in mine însă problemele cu munca lui ii provocau nervi mai tot timpul si asa își vărsa nervii pe mine(nu a dat niciodată in mine).ne certam foarte tare si incan o mai facem pt ca nu suport atunci cand cineva ma jignește si sare cu gura pe mine pe nedreptate si si chiar daca as fi greșit nu era normal sa se comporte asa cu mine.am trecut peste,m am obișnuit cu el însă certurile astea...pana la urma am făcut nunta acum doua luni,certurile si mai aprinse,de ce ma îmbrac asa,ce ma gătesc pt cineva?fa ti parul asa.iar vb cu mata'la telefon.ba ca ma uit in stânga Si n dreapta,ba ca glumesc.nu i convine nimic din ce fac eu,nu i mulțumit niciodată cu nimic,nu mi înțelege dorințele,ma face sa ma simt inferioară,buna de nimic,însă,inca sunt cu el.mentionez ca el este berbec iar eu gemeni.de câteva sapt m am împrietenit cu cateva persoane(fete si băieți),insA,unul dintre ei are ceva...acel ceva...e născut in aceeași zi aceeași luna si aceeași zodie ca si mine.cand ma vede si sunt suparata o știe fără sa i spun,ma citește,gândim amândoi la fel,simțit unele lucruri la fel,ma face sa ma simt bine,sa rad...asta este reciproca.vrea sa mi spună ceva însă este reținut,de faptul ca sunt căsătorită,si eu la rândul meu sunt reținuta.parca ma farmeci cand imi zâmbește,ma gandesc intr una la el...sunt foarte foarte confuza...nu stiu ce sa fac,mi e teama sa fac un pas,totuși sunt 4 ani de relație,de relație jn care nu ma simt împlinita,iar băiatul asta imi da o stare de bine ai zâmbesc mereu.Ma gandesc intr una la fel dar nu vreau sa fiu nici nedreapta fata de soțul meu. AS VREA DIN SUFLET SA MA AJUTAȚI CU NIȘTE SFATURI,nu am cu cine altcineva sa vorbesc.multumesc
  •  
    • 970 mesaje
    30 Iul 2016, 22:04
    1 1
    Adryela.adryela,
    Barbatul tau crede ca,din moment ce ti-a spus "te iubesc" si a urmat cu "da", tu trebuie cumva sa devii o femeie neingrijita? Cumva, o sleampata fericita (sau macar sa mimezi la partea cu fericirea). Este o creatura (cam) dificila, nu poti sa ii permiti sa aiba vreun avantaj. Nu, nu te coafa sau imbraca dupa bunului lui plac, astfel ii permiti sa te controleze toata viata si vei face dupa cum va dicta el.
    Cat despre celalalt barbat, probabil ca e singurul lucru care te consoleaza in momentul de fata. Desi, la dracu, flirtul asta nu e tocmai un lucru demn(de o femeie maritata).
    Incearca sa intelegi ce s-a intamplat cu relatia ta in ultimele doua luni, de unde vine schimbarea(brusca) si daca poti(impreuna) face ceva.
    Orice ai hotara, sa nu accepti niciodata un abuz; indiferent de ce natura e: fizic sau psihic!
  •  
    • 5 mesaje
    30 Iul 2016, 22:19
    0 0
    Multumesc pt răspuns,însă nu a venit brusc schimbarea asta,asa a fost de la început poate mai puțin decât acum.nu exista zi sa nu ne certam sa nu mi reproseze ceva chiar daca nu i d au nici un motiv.daca ma intrebi dc am continuat atunci răspunsul cred ca este:siguranța .nu stiu ce sa mai fac.stiu ca ceea ce am spus de cealaltă persoana nu este demn de o femeie măritată.dar nu am făcut ceva rău prin faptul ca am ras ca m am simțit plină de viața ca am glumit,pt ca sentimentele astea le am cand sunt la munca si este si el acolo
  •  
    • 970 mesaje
    30 Iul 2016, 22:47
    0 0
    Adryela.adryela,
    Cu atat mai rau daca asa a fost tot timpul relatia voastra!
    "Siguranta" . Siguranta a ce?
    Daca mi-ai spune ca e avut, te-as intelege : ai pus mana pe un sot bogat si ai grija ca el sa fie fericit; daca el te-ar adora as spune : da, la dracu, merita banii pe verigheta ; daca ti-ar placea (si vad ca nu) sa fii tratata asa (din scurt) as spune : bucura-te de colivia asta aurita!
    Asadar, care siguranta?
  •  
    • 5 mesaje
    30 Iul 2016, 23:01
    0 0
    Siguranța unei familii...la cum sunt toți bărbații in ziua de astăzi...cand ma gândeam sa renunț spuneam ca este greu ... Obișnuința asta e tare a naibii tare grea si insuportabila.nu stiu cum sa fac sa ies la liman...
  •  
    • 970 mesaje
    31 Iul 2016, 11:32
    0 0
    Adryela.adryela,
    Casatoria este ceva ce trebuie sa fie (tare) amuzant, desigur, nu intotdeauna ceva usor, insa pentru asta trebuie sa fii 100% convins ca vei locui intr-o casa amuzanta, si nu una in care traiesti in teroare, cu lipsuri si incetand sa iti spui propria parere.
    Scuza-mi curiozitatea, cati ani ai si de ce naiba ai mai facut pasul asta daca asa a fost tot timpul? Te rog, da-mi un motiv care nu are legatura cu "siguranta" de a te vedea cu voalul pe cap!
  •  
    • 5 mesaje
    31 Iul 2016, 11:44
    0 0
    Nici o problema.ma bucur ca vb cu cineva.am 27 de ani.sincer sa spun eu am un băiețel de 5 ani dintr o relație anterioară.baiatul meu i a spus tati fără ca cineva sa i spună sa o facă,chiar daca e prea mic si nu prea știe.la început erau destul de apropiați dar cu timpul nu au mai fost asa.intr un fel sau altul s a gândit la viitorul lui si al meu.nu pot sa zic ca nu m a ajutat in anumite privințe.este genul de persoana foarte rece.de multe ori am simțit ca ne iubește pe amândoi cu toată ca tind sa cred ca "doar credeam asta".noi suntem plecați din țara acum.imi reproșează cav cu mama mereu,ca sunt foarte disperata dupa fimiu,la fel făcea si in țara.de 2 zile de ciondănim intr uuna.daca spun ceva si nu i convine lui imi spune ca nu sunt matura imi spune ca inca sunt copila( oricine indiferent de vârsta eu zic ca mai are o doza de Nebunie de copilărie),acum 2 zile imi spune ca ce m am îmbrăcat asa imi șterg si tenesii,mi am gasit vreun p...rău la munca,si multe si multe
  •  
    • 5 mesaje
    31 Iul 2016, 11:45
    0 0
    Si a doua zi dupa nunta mi a reproșat ca a cheltuit o gramada de bani,ca din cauza mea n are bani acum...de toate eu sunt singura vinovata
  •  
    • 2115 mesaje
    31 Iul 2016, 12:30
    1 0
    Ai zice ca la 27 de ani si cu un copil de 5 anisori ar trebui sa alegi cu cap persoana cu care te casatoresti, ori tu dupa 4 ani (ce de ani pe topicul asta) de relatie urata ai hotarat sa faci marele pas. Da, ai gresit, fa-ti ordine in noua familie si abia apoi vei putea alege pe altcineva pentru viitor, presata de situatia de acasa tot omul gresit vei cunoaste.
    P.S. Fereste-te de barbatii gemeni, sunt foarte draguti, deschisi, smecheri, glumeti, dar nu sunt de viitor, unde mai pui ca esti tot in aceeasi zodie cu el. Cu smecherii te distrezi, nu faci casa! Nefiind cazul la tine acum tinand cont de varsta si de copil...
    Acest mesaj a fost editat de către white_storm2: 31 Iul 2016, 20:22