Cum sa aleg?

  •  
    • 11561 mesaje
    13 Iul 2016, 14:09
    1 1
    roberta12345 said:Am un prieten de 3 ani , eram foarte fericiti impreuna , inca suntem doar ca au aparut foarte multe certuri (chiar daca sunt minore uneori ) . Recent , am cunoscut un barbat la locul de munca , ne-am inteles bine ca si colegi de serviciu , a fost foarte amabil cu mine de la inceput si a incercat sa ma ajute sa ma integrez . Pentru mine a fost doar un simplu coleg pana mi-am dat seama ca de fapt simt ceva pentru el ,eram atrasa de el si dansul ma place . In schimb ma simt foarte prost gandindu-ma la prietenul meu , il iubesc si ma simt aiurea pentru ca incelasi timp a inceput sa-mi placa si altcineva . Nu l-am inselat si nici nu l-as insela . Dar vreau sa fac o alegere .. mi se pare greu sa fiu in situatia asta si chiar nu stiu ce sa fac . Pe cine sa aleg ? 

      Verifica  le  "mataranga" ,  sa  nu  iei  vreo  teapa!!!

    Te  trezesti  ca  dai  ditamai  carnatul , pe  un  morcovel  vestejit!

  •  
    • 1 mesaje
    17 Iul 2016, 12:00
    0 0
    Ce lucrezi Roberta?
    Acest mesaj a fost editat de către alinoltean83: 17 Iul 2016, 12:01
  •  
    • 148 mesaje
    17 Iul 2016, 12:07
    1 0
    " vai vai ce pacat,
    ca trei an dureaza dragostea ..."
  •  
    • 10065 mesaje
    18 Iul 2016, 00:15
    0 0
    Alexandrinae said:
    roberta12345 said:Am un prieten de 3 ani , eram foarte fericiti impreuna , inca suntem doar ca au aparut foarte multe certuri (chiar daca sunt minore uneori ) . Recent , am cunoscut un barbat la locul de munca , ne-am inteles bine ca si colegi de serviciu , a fost foarte amabil cu mine de la inceput si a incercat sa ma ajute sa ma integrez . Pentru mine a fost doar un simplu coleg pana mi-am dat seama ca de fapt simt ceva pentru el ,eram atrasa de el si dansul ma place . In schimb ma simt foarte prost gandindu-ma la prietenul meu , il iubesc si ma simt aiurea pentru ca incelasi timp a inceput sa-mi placa si altcineva . Nu l-am inselat si nici nu l-as insela . Dar vreau sa fac o alegere .. mi se pare greu sa fiu in situatia asta si chiar nu stiu ce sa fac . Pe cine sa aleg ? 

     

    Certurile nu cumva au aparut de cand l-ai cunoscut pe nenea?

     

    Aaa ... io nu cred ...

     

    Banui ca actualul e badaran, nescolit si necioplit si nu in standarde precum colegu' ...

     

  •  
    • 3765 mesaje
    19 Iul 2016, 13:23
    1 0
    euadnana said:" vai vai ce pacat,
    ca trei an dureaza dragostea ..."

     
    conform cercetarilor, cica dureaza doar doi.  dupa aia devine rutina.
    desigur, cercetarile au fost efectuate de niste cercetatori britanici,  dedicati totalmente muncii lor, care nu au vazut inca piersicuta, si datorita faptului ca englezoaicele sunt urate cu spume, si le moare interesul doar daca respira acelasi aer cu ele.
    din punctul de vedere al cercetatorilor din romania, dragostea inca dureaza....si dureaza..... 


    Acest mesaj a fost editat de către igivansenior: 19 Iul 2016, 13:24
  •  
    • 148 mesaje
    24 Aug 2016, 13:26
    0 0
    igivansenior said:
    euadnana said:" vai vai ce pacat,
    ca trei an dureaza dragostea ..."

     
    conform cercetarilor, cica dureaza doar doi.  dupa aia devine rutina.
    desigur, cercetarile au fost efectuate de niste cercetatori britanici,  dedicati totalmente muncii lor, care nu au vazut inca piersicuta, si datorita faptului ca englezoaicele sunt urate cu spume, si le moare interesul doar daca respira acelasi aer cu ele.
    din punctul de vedere al cercetatorilor din romania, dragostea inca dureaza....si dureaza..... 

     
    e o vorba a cantecului caci 3 ani dureaza ....eu cred ca se numeste pasiune si atat , apoi degeaba mai studiezi ca s-a dus naibii tot ...e iluzie  sau obisnuinta sau inchipuire ... romanii sunt in urma tare cu tehnologia , de aceea "dureaza....si dureaza ...." 

  •  
    • 54 mesaje
    24 Aug 2016, 19:36
    0 0
    ViktorC said:
    Alexandrinae said:
    roberta12345 said:Am un prieten de 3 ani , eram foarte fericiti impreuna , inca suntem doar ca au aparut foarte multe certuri (chiar daca sunt minore uneori ) . Recent , am cunoscut un barbat la locul de munca , ne-am inteles bine ca si colegi de serviciu , a fost foarte amabil cu mine de la inceput si a incercat sa ma ajute sa ma integrez . Pentru mine a fost doar un simplu coleg pana mi-am dat seama ca de fapt simt ceva pentru el ,eram atrasa de el si dansul ma place . In schimb ma simt foarte prost gandindu-ma la prietenul meu , il iubesc si ma simt aiurea pentru ca incelasi timp a inceput sa-mi placa si altcineva . Nu l-am inselat si nici nu l-as insela . Dar vreau sa fac o alegere .. mi se pare greu sa fiu in situatia asta si chiar nu stiu ce sa fac . Pe cine sa aleg ? 

     

    Certurile nu cumva au aparut de cand l-ai cunoscut pe nenea?

     

    Aaa ... io nu cred ...

     

    Banui ca actualul e badaran, nescolit si necioplit si nu in standarde precum colegu' ...

     

     

    Mai mult ca sigur
  •  
    • 2115 mesaje
    6 Oct 2018, 01:08
    0 0
    roberta12345 said:Am un prieten de 3 ani , eram foarte fericiti impreuna , inca suntem doar ca au aparut foarte multe certuri (chiar daca sunt minore uneori ) . Recent , am cunoscut un barbat la locul de munca , ne-am inteles bine ca si colegi de serviciu , a fost foarte amabil cu mine de la inceput si a incercat sa ma ajute sa ma integrez . Pentru mine a fost doar un simplu coleg pana mi-am dat seama ca de fapt simt ceva pentru el ,eram atrasa de el si dansul ma place . In schimb ma simt foarte prost gandindu-ma la prietenul meu , il iubesc si ma simt aiurea pentru ca incelasi timp a inceput sa-mi placa si altcineva . Nu l-am inselat si nici nu l-as insela . Dar vreau sa fac o alegere .. mi se pare greu sa fiu in situatia asta si chiar nu stiu ce sa fac . Pe cine sa aleg ? 

     Pai ori lucrezi, ori esti studenta? Ca te contrazici singura in topicurile deschise.