Nu stiu ce sa mai fac...

  •  
    • 1 mesaje
    26 Iun 2016, 22:53
    0 0
    Buna ziua, inca de la inceput vreau sa va zic ca am niste ameteli zilnice si nu stiu cum sa scap de ele, pur si simplu daca stau in picioare ma ia ametelile si imi vine sa ma asez jos, tot timpul imi vine sa cad jos din picioare, nu am cazut niciodata, de 2 luni am problema asta, si nu stiu ce sa mai fac, am facut niste analize la sange, recomandate de un dom` doctor cardiolog, care de asemenea mi-a facut si un control plus o ecografie cardiaca, si mi-a zis ca totul este ok, intr-o luna am luat tensiunea de vreo 5 ori, odata a fost un pic mai maricica, de vreo 14 cu 9 jumatate, dar decat atat in rest o am doar 13/8 12/8/ am facut de asemenea 5 EKG-uri intr-o luna, toate bune, dupa am fost la un doctor neurolog, totul mi-a iesit bine, pana la urma ca sa fiu sigur, am facut si un rmn, a iesit foarte bine, deci eu nu stiu ce sa mai fac, am facut analize de calciu, si analize pentru inima, ce mi-a dat dom` doctor, au iesit relativ ok, adica am fost la el si mi-a zis ca este totul bine, chiar colesterolul il am sub limita, si asta este foarte bine, desii mentionez ca sunt putin grasut. Mai stiu de asemenea ca am o sinuzita, care o am de multi ani, si mai nou, din cauza calculatorului, am facut un control si la ochiul drept am -1 iar la ochiul stang am -0.75, dar varul meu are -1,25 la ambii si nu are probleme astea, pentru ca eu m-am gandit ca este din aceasta cauza, va rog frumos, ajutati-ma indrumati-ma pentru ca nu stiu ce sa mai fac. Poate fi din cauza sistemului nervos, si daca da, ce pot face. Am avut niste probleme in ultimelel luni si m-am consumat mai mult.... va rog, astept un raspuns!
  •  
    • 3765 mesaje
    26 Iun 2016, 23:09
    0 0
    ai incercat sa faci sex?
  •  
    • 15 mesaje
    27 Iun 2016, 09:27
    0 0
    Sau lipsa de calciu
  •  
    • 348 mesaje
    27 Iun 2016, 10:21
    0 0
    bei cafea? sa incerci sa nu mai bei.. si sotul meu avea ameteli, si toate analizele erau ok, problema era de la cafea. poate fi si de la sinuzita, fa un consult ORL mai amanuntit. Sanatate!
  •  
    • 7 mesaje
    11 Iul 2016, 22:56
    0 0
    Incearca sa mergi la endocrinologie pt un consult. Poate ai vreo dereglare hormonala si poate asta sa fie cauza.
  •  
    15 Aug 2016, 17:55
    0 0
    Salut, "si eu, si eu sa-mi dau cu parerea":
    E posibil sa nu ai nimic iesit din tipare insa sa ai inima prea mica pentru organism. O inima mica apare atunci cand esti sedentar.
    Daca alaturi de caderi ai si vedere de tunel (incetosata pe margini) insotita de infundarea urechilor atunci e posibil sa fie cazul de mai sus. In fine, poti sa ai si ceva foarte rar si eu sa zic baliverne aici.

    Daca vrei sa testezi si sa rezolvi -> exercitii fizice cu monitorizarea pulsului. Forta / Aerobic, alege tu.

    Vezi ca e pe net un grafic cu pulsul maxim ce-l poti mentine in functie de varsta, cauta-l si incearca sa ajungi usor, usor (6-12 luni) catre valorile alea.

    Facand ce am scris mai sus, daca ai inima micsorata, usor, usor o sa-si revina ea. Daca ai vreo boala rara, noi aici pe forum nu suntem responsabili. Succes!
  •  
    15 Aug 2016, 17:58
    0 0
    A da, daca ai inima micsorata pentru probabil 200 de RON te poti duce la un bioenergitician (vezi sa nu-ti iei teapa) si fara detalii roaga-l sa se uite la inima ta. Inima emana o rezonanta, o frecventa si in functie de cat de puternica e o sa-ti spuna ce si cum.
  •  
    • 3 mesaje
    14 Sep 2016, 17:01
    0 0
    Poate ar trebui sa porti ochelari, daca nu o faci deja...am avut 0.5 la ambii ochi si imi era rau si ameteam in orice moment al zile. Acum mi-am revenit, mi-au scazut dioptriile si sunt OK