Fon de ten cu acoperire mare - pls help

  •  
    • 476 mesaje
    2 Iun 2016, 16:38
    0 0
    Buna, scriu aici pentru o prietena care a avut un accident nefericit la chip si a ramas cu ceva cicatrice si are nevoie de o recomandare ptr produse profesionale care acopera bine.
    Era mai demult un topic aici la frumusete cu produse care acopera inclusiv tatuajele ...nu stiu cum sa caut in arhiva caci nu apare insa poate stiti voi denumiri de firme care produc astfel de produse. Multumesc din suflet
  •  
    • 137 mesaje
    3 Iun 2016, 10:59
    0 1
    Buna, eu am auzit cateva pareri bune despre acest fond de ten: http://www.eva.ro/shopping/frumusete/infaillible-sculpt-fond-de-ten-compact-de-la-loreal-paris-articol-99433.html; foarte bun mai este fondul de ten de la Flormar, acopera destul de bine. Cat despre semnele de pe fata, sa incerce cateva creme speciale care repara tesutul. Se gasesc in farmacii, unele sunt mai scumpe, dar ar putea avea un rezultat. Multa sanatate!
  •  
    • 1 mesaje
    3 Iun 2016, 23:27
    0 0
    Bună! Am văzut recent că cei de la Vichy au un nou fond de ten pentru ten acneic, eu am probleme cu tenul de ceva timp și mă tentează să-l achiziționez! Fondul de ten promite o acoperire mare și uniformizare. Îți las link-ul aici,sper să fie de ajutor! Numai bine! http://dermablend.vichy.ro/?gclid=Cj0KEQjw1cS6BRDvhtKL89em1oIBEiQAtZO5x4_ZdqErb4HvSyZGXERSJUDjdNMmtRQto8z4BYSZ970aAqk28P8HAQ
  •  
    • 127 mesaje
    9 Iun 2017, 11:26
    0 0
    Buna. Eu folosesc un fond de ten corector cu extract de rodie si vitamina E de la BottegaVerde.ro. Este un produs minunat de inalta performanta, care acoper toate imperfectiunile: pete, decolorare si roseata, minimizand cearcanele si ridurile. Vi-l recomand cu incredere!
  •  
    • 170 mesaje
    21 Nov 2017, 10:27
    0 0
    Iti recomand fondul de ten de la Paese: https://www.paese.ro/fond-de-ten-145
  •  
    • 19 mesaje
    19 Dec 2017, 12:17
    0 0

    Buna! Un fond de ten cu acoperire mare si pentru tipul ei de ten este greu de gasit. Caci ce mi se potriveste mie nu i se potriveste si ei. Eu o sfatuiesc sa mearga la make-up artistul profesional Katiusa Popovici, care face un curs de self make-up pentru fiecare in parte. Este foarte util si te va invata foarte multe lucruri despre tenul ei si despre ce produse poate folosi pe acesta. Iti las numarul si sa nu ezite sa o contacteza, nu va regreta! (0721.323.203 – Katiusa Popovici)

  •  
    • 199 mesaje
    8 Ian 2018, 14:16
    0 0

    Buna! Un fond de ten cu acoperire mare si pentru tipul ei de ten este greu de gasit. Ca ce mi se potriveste mie nu i se potriveste si ei. Eu o sfatuiesc sa mearga la make-up artistul profesional Katiusa Popovici, care face un curs de self make-up pentru fiecare in parte. Este foarte util si v-a invata foarte multe lucruri despre tenul ei si despre ce produse poate folosi pe acesta. Iti las numarul si sa nu ezite sa o contacteza, nu va regreta! (0721.323.203 – Katiusa Popovici)

  •  
    • 14 mesaje
    15 Feb 2018, 05:37
    0 0
    claraa said:Buna, scriu aici pentru o prietena care a avut un accident nefericit la chip si a ramas cu ceva cicatrice si are nevoie de o recomandare ptr produse profesionale care acopera bine.
    Era mai demult un topic aici la frumusete cu produse care acopera inclusiv tatuajele ...nu stiu cum sa caut in arhiva caci nu apare insa poate stiti voi denumiri de firme care produc astfel de produse. Multumesc din suflet

     Buna Clara,
    Sunt multe produse de acest gen, acum depinde in ce buget se incadreaza. Iti scriu aici cateva si unde le poti gasi. In Sephora de exemplu pot si probate inainte de cumparare sau chiar poti sa ceri mici recipiente cu cateva ca sa le incerci acasa.
    In Sephora:
    Estee Lauder - Double Wear e f bun ( atentie este si Double Wear Nude - nu e cu acoperire ridicata)
    Kat Von D - Lock It
    Urban Decay - All Nighter

    Pentru un buget mai redus, ti-as recomanda Maybelline Super Stay 24H sau L'Oréal Infaillible.
    Sper sa te ajute, let me know
    Aaa si in cazul in care esti pasionata de makeup sau ai nevoie de review de produse sau tutoriale, te invit pe canalul meu de youtube, Mon Rouge by Oana 

    https://www.youtube.com/channel/UCk8QF_WrEVM4wbXiHDmsvgA/videos?disable_polymer=1&spfreload=10