Legea care interzice fumatul a intrat in vigoare! Opinii?

  •  
    • 137 mesaje
    17 Mar 2016, 10:07
    0 0
    De astazi, 17 martie, fumatul este interzis in Romania. Patronii de cluburi nu vad cu ochi buni aceasta lege, iar foarte multi fumatori sunt nemultumiti de faptul ca nu mai au voie sa fumeze in baruri si cluburi. Ce parere aveti despre aceasta lege. Ne intereseaza atat parerile fumatorilor, cat si parerile nefumatorilor. 
  •  
    • 7959 mesaje
    17 Mar 2016, 10:17
    0 0
    Mda, unde-I lege, nu-I tocmeala. Daca asta era cea mai urgenta problema a lor ce drac sa mai zici. Macar sa se amenajeze spatii pentru fumatori ca lumea nu se lasa de fumat la comanda!
  •  
    • 3765 mesaje
    17 Mar 2016, 10:58
    0 0
    admin.forum said:De astazi, 17 martie, fumatul este interzis in Romania. Patronii de cluburi nu vad cu ochi buni aceasta lege, iar foarte multi fumatori sunt nemultumiti de faptul ca nu mai au voie sa fumeze in baruri si cluburi. Ce parere aveti despre aceasta lege. Ne intereseaza atat parerile fumatorilor, cat si parerile nefumatorilor. 

     

     

    voi fumati in redactie?

  •  
    • 1890 mesaje
    17 Mar 2016, 21:38
    0 0
    Eu sunt nefumatoare, in general nu ma deranjeaza cei care fumeaza, singurii care ma ucid in fiecare zi cu fumul de tigara sunt vecinii mei care locuiesc cu un etaj mai jos. Dimineata e imposibil sa deschid ferestrele (sunt bolnava dupa aer curat, tin mereu ferestrele deschise chiar si in toiul iernii), in timpul zilei, cand am simtit miros de cafea venit de la vecini, zdrang! inchid geamurile pentru ca imediat stiu ca vine si mirosul de tigara. Vara e chinul pamantului, pentru ca eu vreau sa tin ferestrele deschise si vecina, care sta acasa (este educatoare si are toata vara vacanta), fumeaza la 2-3 ore. Daca se mai alatura si sotul ei la programul de poluare, mori asfixiat. Altminteri sunt oameni simpatici, la locul lor. Amendeaza-i pe astia, poti? La urma urmei, oamenii fumeaza in casa lor, isi imbolnavesc plamanii lor. Ce poti sa le spui?
  •  
    • 137 mesaje
    18 Mar 2016, 09:56
    0 0
    La noi in redactie nu s-a fumat niciodata. Respectam spatiul in care isi desfasoara activitatea mai multe persoane.
  •  
    • 3765 mesaje
    18 Mar 2016, 11:50
    0 0
    foarte frumos din patrea voastra. ca io asteptam completarea la legea asta, ca aerul neviciat.
    ca fumau domnitele la mine in birou ca niste hornuri, ca le durea-n scrumierea de faptul ca eram doi care nu fumam si la cat trebuia sa inhalam , eram ca niste negrii in mina, fumam mai mult ca un fumator.
    acum insa, ma bucur enorm, ca le-a facut loc de fumat la vreo 50 de metrii de berou si stau in frig cand fumeaza. ca la fiecare tigara pierd vreo 15 minute, si sta sefa cu bunghiul pe ele si le besteleste ca pierd timpul aiura, ca e una care zici ca-i sudorita, fumeaza tigara dupa tigara....
  •  
    • 1890 mesaje
    18 Mar 2016, 16:44
    0 0
    igivansenior said:foarte frumos din patrea voastra. ca io asteptam completarea la legea asta, ca aerul neviciat.
    ca fumau domnitele la mine in birou ca niste hornuri, ca le durea-n scrumierea de faptul ca eram doi care nu fumam si la cat trebuia sa inhalam , eram ca niste negrii in mina, fumam mai mult ca un fumator.
    acum insa, ma bucur enorm, ca le-a facut loc de fumat la vreo 50 de metrii de berou si stau in frig cand fumeaza. ca la fiecare tigara pierd vreo 15 minute, si sta sefa cu bunghiul pe ele si le besteleste ca pierd timpul aiura, ca e una care zici ca-i sudorita, fumeaza tigara dupa tigara....