Va rog! Am nevoie de un sfat. Nu mai stiu cum sa il abordez

  •  
    • 1 mesaje
    13 Mar 2016, 12:16
    1 0
    Va rog ajutati-ma cu un sfat. De ceva timp imi place de un baiat. Am fost 8 ani in aceeasi clasa. Ne cunoastem bine. Ne intelegeam foarte bine. In ultimii ani nu mai pastrasem asa legatura, fiecare era pe drumul lui. El a umblat dupa mine pana pe la vreo 15, 16 ani (acum avem 20). Stie ca imi place de el, stiu ca si lui iiplace de mine dar a zis ca ii e frica sa se riste sa avem o relatie. A zis ca nu vrea sa dea cu batul in balta si dupa sa ma faca sa sufar sau sa ajung sa il evit. El nu mai crede in sentimente, nu mai vrea sa puna suflet. A avut 3 relatii si in toate a fost inselat si folosit. In ultima perioada a avut multe pe cap si nu prea mai reusesc sa il fac sa ne vedem. Cum sa fac sa fie bine? Sa aiba incredere? Cum sa fac sa avem o relatie? As avea vreo sansa? Nu am nicio idee. Multumesc din suflet!
  •  
    • 3765 mesaje
    14 Mar 2016, 08:10
    0 0
    nu fi a patra care-l inseala!
  •  
    • 7959 mesaje
    14 Mar 2016, 08:30
    1 0
    Ca sa-l insele trebuie s-o ia ala in serios mai intai.
    Draga, aplica tactica cu "domnita la ananghie", asta tine tot timpul, apoi continui cu "santaj emotional" si poate reusesti sa-l faci sa va "vedeti" de cateva ori.
  •  
    • 5609 mesaje
    19 Mar 2016, 02:23
    2 0
    ce ar putea sa-ti placa la un barbat care nu pare serios si-ti si spune asta?
    De ce te-ai lega la cap daca nu te doare?
    Nu are nimic pentru tine si asta este f clar atata vreme cat spune ca nu crede in sentimente si nici tragere de inima sa fiti impreuna, ceea ce confirma atitudinea lui de "a nu mai pune suflet".
    Sfatul meu: cauta-ti unul care sa te iubeasca!
    Dragostea neimpartasita, nu este dragoste, este doar suferinta!
  •  
    • 3 mesaje
    19 Mar 2016, 19:02
    1 0
    Maricon, ai perfecta dreptate. Tanara SebStefania (20ani) nu a inteles cum sa-si asculte inima. Din exterior nimeni nu poate aprecia corect. Totul vine din interior. Ca sa nu greseasca Stefania ar trebui sa-si asculte inima, care nu o va trada niciodata. "Graba strica treaba". Primul gand ce-i vine in mine la numele lui, acela ar trebui inteles si asculta, apoi aplicat. Inima niciodata nu da gres. Mult succes in viata, tuturor.
  •  
    • 7959 mesaje
    22 Mar 2016, 14:44
    0 0
    Maricon said:ce ar putea sa-ti placa la un barbat care nu pare serios si-ti si spune asta?
    De ce te-ai lega la cap daca nu te doare?
    Nu are nimic pentru tine si asta este f clar atata vreme cat spune ca nu crede in sentimente si nici tragere de inima sa fiti impreuna, ceea ce confirma atitudinea lui de "a nu mai pune suflet".
    Sfatul meu: cauta-ti unul care sa te iubeasca!
    Dragostea neimpartasita, nu este dragoste, este doar suferinta!

     N-are bre altul la indemana si ... arde.

  •  
    • 5609 mesaje
    23 Mar 2016, 10:32
    0 0
    Ely2016 said:Maricon, ai perfecta dreptate. Tanara SebStefania (20ani) nu a inteles cum sa-si asculte inima. Din exterior nimeni nu poate aprecia corect. Totul vine din interior. Ca sa nu greseasca Stefania ar trebui sa-si asculte inima, care nu o va trada niciodata. "Graba strica treaba". Primul gand ce-i vine in mine la numele lui, acela ar trebui inteles si asculta, apoi aplicat. Inima niciodata nu da gres. Mult succes in viata, tuturor.

     
    Iarta-ma,  dar nu-i deajuns sa-ti asculti doar inima ta, trebuie sa vezi ca si lui ii bate inima pentru tine, altfel nu exista dragoste sau relatie in doi!
    Asta se intampla intotdeauna acnd nu tii cont de sentimentele partnerului. daca lui ii bate inima pentru alta femeie si de la tien nu vrea decta sex si iti mai spune si pe fata asta, ce naiba mai astepti, da-i papucii si cauta-ti altul, indiferent cat de ranita iesi din relatia aia.
    Dragoste cu sila nu exista!
    Si cand sunt sentimente doar de o singura parte, nu-i niciodata deajuns!
    Nu mai suferiti degeaba, merita sa-ti asculti propria inima, doar cand stii sigur ca inima partenerului iti apartine deja.