Vrăjitorie 2016

  •  
    • 2115 mesaje
    7 Nov 2016, 01:05
    0 0
    Inseamna ca te-a iubit si pretuit, ca a vrut sa stii ca e constient ca moare, nu-mi pot imagina altceva!
  •  
    • 79 mesaje
    8 Nov 2016, 16:17
    0 0
    Sa-mi spui si mie ,te rog,in afara de zilele de duminica si de sarbatoare,cand tine preotul Filimon slujba pe saptamana,sau in ce zile poate fi gasit?
  •  
    • 2115 mesaje
    8 Nov 2016, 19:09
    0 0
    Vinerea si duminica dimineata pana in ora 12-13, seara nu-l gasesti, chiar ma miram ca ziceai ca mergi seara la el. Ia si el o stampa, nu-si mai pune patrafirul nici daca vii din Dolj ori Valcea!
    Sa-mi spui dupa aia daca n-ai ramas traumatizata, dar poate ai noroc si nu vine nicio ciudata, cucoana de care povesteam a ramas "atarnata" dupa ce a vazut de acea biserica! Acum 26 de ani ma tara si pe mine dupa ea, daca vreau tragedii ma uit la teatru, nu inghit gogosi.
  •  
    • 79 mesaje
    15 Nov 2016, 21:53
    0 0
    Mda,nimic deosebit.....
  •  
    • 2115 mesaje
    22 Nov 2016, 14:20
    0 0
    Ti-am spus eu!
    Cu circul si-a facut el reclama acum muuulti ani si faima capatata inca ii aduce oameni de peste tot. In rest, e doar un preot si atat.
  •  
    • 17 mesaje
    11 Feb 2017, 13:20
    0 0
    Cine a gasit pe cineva care sa-l ajute lasati detalii in privat.
  •  
    • 4346 mesaje
    11 Feb 2017, 16:13
    0 0
    aleale31 said:Cine a gasit pe cineva care sa-l ajute lasati detalii in privat.

     

     

    daca nu gasesti pe nimeni,....te ajuta satana !

  •  
    • 3765 mesaje
    12 Feb 2017, 13:32
    0 1
    aleale31 said:Cine a gasit pe cineva care sa-l ajute lasati detalii in privat.

     

    Am gasit eu. E cam departe totusi si trebuie sa te inarmezi cu rabdare si cu multa stiinta pentru ca pe langa faptul ca este vrajitor, este si intelept. Si iti da tot felul de teste de cultura generala si teste incuietoare.

    Dar merita sa bati un drum lung sa-l intalnesti, merita fiecare clipa petrecuta langa el, e ca si cum ai sta langa factorul de intelepciune din lume, pentru ca-ti descoase fiecare fir al vietii, lucruri care nici nu mai stiai de ele le reinvie si le pune in balanta. Nu cere nici un ban, pentru ca el considera materialul doar o metmorfoza a dorintei carnale. Pentru el  hrana sufletului este indeajuns sa-i hraneasca spiritul iar simpla ta prezenta este un catalizator.

    Dar cum spuneam, sta departe,  dincolo de Mordor, trecand de campiile Tinutului de Miazazi.Il cheama Gandalf.


    Acest mesaj a fost editat de către igivansenior: 12 Feb 2017, 13:33