Căsătorie falsa pentru acte

  •  
    • 1 mesaje
    9 Feb 2016, 23:46
    0 0
    Dați un sfat cu cât mai multe cu atât mai bn Problema care o am nu o pot vb nimănui find ca am fost avertizata de concesiune azi mă confrunt cu ele Poate un om timp de 6 ani sa minta sa se prefacă ca mă iubește ????? Incerc sa relatez un rezumat cât mai precis al veți mele: Din dragoste pura în 2010 mă căsătoresc cu cetățean străin undeva în Cyprus relația merge cu bune și rele fără îndoieli în privința soțului. Care mă iubește și își dorește copii așa ca facem unul, pe 05.07.2013 nasc un băiat decada psihic și vin acasă în România cu bebelușul de o luna jumătate, singura pe drum cu avionul foarte greu cu bebe dar mă bucur sunt acasă . Intre timp individul ăsta parcă e "dracu" face demersuri sa ajungă în germania însă nu reușește din cypru în germania problemele find actele. Vine în RO la vor 2 luni după noi și mă duce cu zaharelu de las copil acasă cu mama de 6 luni și merg cu el în germania . Găsim de munca luam locuință vine mama cu băiatul înainte ca cel mic sa fac un an . Relația intra la rece din partea lui își da demisia de la locul de munca nu plătește chiria facturile creșă copilului. E o iau drept eșec al lui nu sa integrat în noua viața și Tim de câteva lunii cât am putut sa țin piept cu tăcerea lui am plătit toațe facturile din septembrie2014 pana în aprilie 2015 . În martie 2015 constatat ca sunt însărcinată iar el pentru prima oară mă pune fata în fata cu temerile sale 《"trebuie sa avortezi"》 《"relația noastră nu merge nu vezi ?? 》 Ăsta au fost cuvintele lui . Am cerut divorțu, am zis sa părăsesca chiria unde stăteam în germania ,dar na vrut așa ca lam lăsat în casa și am plecat eu în RO pentru totdeauna ,acum am doi băieți . Iar el nu îmi da pace mi-a scris pe fc ca acum vrea divorț ca vrea sa se căsătoresc mi-A ATAȘAT și pașaportu care la dobândit în germania în decembrie2015 prin căsătoria ăsta falsa . Am deschis divorț din mai 2015 însă am dat adresa greșită și nu am menționat ca băiatul născut recent e al lui doar primul . Ce mă sfătuiți sa fac ??? Ce avocat Bun sa-îmi iau ????? Îmi e frica de el nu vreau sa dau ochi cu el însă vreau sa plătesc pentru faptele lui .Acum am 29 de ani tinerețea frumusețea mi-am dăruiți acestui om
  •  
    • 4346 mesaje
    10 Feb 2016, 09:11
    0 0
    mariana_petro said:Dați un sfat cu cât mai multe cu atât mai bn Problema care o am nu o pot vb nimănui find ca am fost avertizata de concesiune azi mă confrunt cu ele Poate un om timp de 6 ani sa minta sa se prefacă ca mă iubește ????? Incerc sa relatez un rezumat cât mai precis al veți mele: Din dragoste pura în 2010 mă căsătoresc cu cetățean străin undeva în Cyprus relația merge cu bune și rele fără îndoieli în privința soțului. Care mă iubește și își dorește copii așa ca facem unul, pe 05.07.2013 nasc un băiat decada psihic și vin acasă în România cu bebelușul de o luna jumătate, singura pe drum cu avionul foarte greu cu bebe dar mă bucur sunt acasă . Intre timp individul ăsta parcă e "dracu" face demersuri sa ajungă în germania însă nu reușește din cypru în germania problemele find actele. Vine în RO la vor 2 luni după noi și mă duce cu zaharelu de las copil acasă cu mama de 6 luni și merg cu el în germania . Găsim de munca luam locuință vine mama cu băiatul înainte ca cel mic sa fac un an . Relația intra la rece din partea lui își da demisia de la locul de munca nu plătește chiria facturile creșă copilului. E o iau drept eșec al lui nu sa integrat în noua viața și Tim de câteva lunii cât am putut sa țin piept cu tăcerea lui am plătit toațe facturile din septembrie2014 pana în aprilie 2015 . În martie 2015 constatat ca sunt însărcinată iar el pentru prima oară mă pune fata în fata cu temerile sale 《"trebuie sa avortezi"》 《"relația noastră nu merge nu vezi ?? 》 Ăsta au fost cuvintele lui . Am cerut divorțu, am zis sa părăsesca chiria unde stăteam în germania ,dar na vrut așa ca lam lăsat în casa și am plecat eu în RO pentru totdeauna ,acum am doi băieți . Iar el nu îmi da pace mi-a scris pe fc ca acum vrea divorț ca vrea sa se căsătoresc mi-A ATAȘAT și pașaportu care la dobândit în germania în decembrie2015 prin căsătoria ăsta falsa . Am deschis divorț din mai 2015 însă am dat adresa greșită și nu am menționat ca băiatul născut recent e al lui doar primul . Ce mă sfătuiți sa fac ??? Ce avocat Bun sa-îmi iau ????? Îmi e frica de el nu vreau sa dau ochi cu el însă vreau sa plătesc pentru faptele lui .Acum am 29 de ani tinerețea frumusețea mi-am dăruiți acestui om


    Din pacate asa se intampla cand te arunci orbeste intr o relatie fara sa tii cont ca o casatorie  dainuie doar daca are  un fundament solid bazat pe lucruri esentiale.  Referitor la intrebarea ta " cum poate un om sa minta 6 ani  si sa se prefaca ca te iubeste?! "-  pai ce sunt 6 ani? altii mint si inseala o viata intreaga pana sunt prinsi! cauta ti un avocat bun sa scapi de el cat mai repede si ia decizii mai intelepe pe viitor !

  •  
    • 3765 mesaje
    10 Feb 2016, 09:51
    2 0
    BRAVO ANDO, tu ai inteles tot din ce a scris doamna.
    io cred ca a folosit un google translate.
  •  
    • 955 mesaje
    10 Feb 2016, 12:16
    0 0
    .........
    Acest mesaj a fost editat de către alya_27: 20 Feb 2016, 14:07
  •  
    • 175 mesaje
    24 Feb 2016, 22:12
    0 1
    Auzi, dar mamicuta ta nu te-a invatat sa nu te uiti la asa oricine iti iese in cale si te abureste ca una, ca alta? Mai ales ca natiile astea de sud, cipriotii, grecii sunt tare nesimtite. Asta e, tu ai facut-o, tu o tragi. Consecinta... Dar copiii sunt copii, sunt intotdeauna o binecuvantare pentru parinti. Asa cum ar trebui sa fie si pentru tine, indiferent ce faci in viitor.
  •  
    • 5609 mesaje
    9 Mar 2016, 07:14
    0 0
    Du-te din nou unde ai depus cererea de divort si fa corecturile de rigoare: adresa, copii si ce ai mai omis si continua-ti divortul.
    Ma indoiesc ca ai bani sa poti platii avocati buni, aia te costa o mana si-un picior si nu cred ca ai atata putere financiara. Dar ai sanse mari atata vreme cat tu poti dovedii ca ai crescut copii corect, i-ai hranit, ai platit toatte facturile si ai muncit pentru familia ta.

  •  
    • 5609 mesaje
    9 Mar 2016, 07:19
    0 0
    Cat despre tineretea si frumusetea daruita lui.... nu te ambala ca la douzeci si ceva de ani este inca f tanara si daca ai grija d etine si nu te ingrasi, lalai si mai vizitezi si un coafor/manechiura din cand in cand, nu vad chiar nici un motiv sa te plangi.
    Ba as spune ca multe femei ating apogeul frumusetii lor la 30 de ani si arata mult mai frumoase si mai bine decat la 20.
    Deci, pune mana si ocupa-te de tine, si evita sa mai dai vina pe altii pentru felul cum arati, acolo esti direct responsabila si daca nimeni nu-ti spune asta este sa nu vor sa te jigneasca. Ei bine, noi nu-ti suntem prieteni, asa ca, iti spunem adevarul in fata, o femeie care nu are grija de ea, se urateste din propria-i vina, nu a a ltora, ca nimeni nu-ti mutileaza corpul sau iti baga cu forta mancarea pe gura.
  •  
    • 12 mesaje
    18 Mar 2016, 12:52
    0 0
    Esti inca tanara nu intra in panica ai multa viata inainte , scapa de el si refa-ti viata .