Atac de panica

  •  
    • 9 mesaje
    31 Ian 2017, 14:53
    1 0

    In urma terapiei pe care am facut-o  , pentru atacuri de panica si  anxietate cu toate  simtomele posibile(frici, tremuratura , minte incetosata , puls marit , salvare, insomnie, frica de moarte  in acel moment etc ,( stiti voi pe pielea voastra )am inteles urmatoarele ;toate   cauzele  acestot  boli sunt in minte , subconstient  .Toate trairile noastre din copilarie , emotiile , fricile si  evenimentele  negative  de care nici nu ne amintim ,   si de mai tarziu,  sunt inregistrate in subconstient.De aceea   simtomele  apar acum    ca atacuri de panica sau alte  manifestari, asa din senin .Eu  am facut  o terapie complemetara , la distanta   (tehnicile le-am primit pe email ,  tehnica  si explicatiile le-am primit si lucrat la telefon),   care  m-a ajutat  enorm .Am scapat de  starile de panica  , m-am linistit . sint f bine  nu mai am probleme , ba chiar  m-au ajutat si in alte privinte.Terapi a fost cam asa; am gasit cateva din cauze   , amintiri dureroase(o metoda) , le-am sters(doar durerea , amintirie sunt dar nu dureroase  ) , alta metoda .Mi-am facut autotratametul singura si m-am echilibrat fizic  , psihic   alta metoda.Mi-am mutat ideea de boala pe sanatate , alta metoda,(deblocare ).Am construit  viitor frumos  , cu sanatate  si alte  ganduri frumoase  prin mai multe metode.Am mai inteles   ca noi intretinem boala  prin citirea   pe site  -uri starea fiecaruia, pe care noi o preluam , prin gandirea in trecut, prin citirea prospectelor la efecte negative , prin povestire despre boala .Am inteles ca nici un medicament  nu inprima alte ganduri in  subconstient si constientul nostru ci doar ne moleseste , nu vindeca mintea ,Mintea ti-o vindeci singur prin aplicarea  unor metode de verbalizare, vizualizare  , imaginatie-alte metode.Ce am lucrat eu intr-o luna cu mintea mea nu pot descrie aici.Atat dureaza terapia pe care eu am facut-o .Multumesc lui Dumnezeu ca am gasit  acesta  terapeuta care cu daruire  m-a tratat .Nu a cost f mult , este la indemana fiecaruia care doreste o viata normala .Imi puteti  scrie pentru adresa (nr telefonal terapetei 0 pe adresa   cu care postez ,( nu vreau sa fac nici o reclama ) la care adaugati normal yahoo.com.

    Fac asta pentru ca stiu ca sunteti multi care va doriti sanatate , sa scapati odata pentru totdeauna de aceste stari care nu te lasa sa iesi din casa , sa ai servici , sa ai o viata de familie normala ,

    Fiecare face ce crede de cuviinta  pentru binele lui.

  •  
    • 45 mesaje
    16 Feb 2017, 17:40
    0 0
    Multumesc ,
    Mi-am rezolvat problema ....cum spuneam nu are doar în capul meu..Ce descrii tu acolo seamăna a autosugestie..am trecut şi eu pe acolo ..din păcate pt mine..aceasta metoda nu a funcţionat ..
  •  
    • 3765 mesaje
    16 Feb 2017, 19:12
    0 1
    adelamiss said:Multumesc ,
      ....cum spuneam nu are doar în capul meu..

     

     

    M-ai facut curios. Unde mai era problema?

  •  
    • 13 mesaje
    20 Feb 2017, 10:34
    0 0

    Buna, buna! Stiti ca f multe femei se confrunta cu pierderile de memorie odata cu inceperea perioadei de premenopauza? Eu iau Megahyll, iau o capsula pe zi, in cure de cate 3 luni. Va salut si va doresc multa sanatate. Si nu uitati, aveti grija de voi la menopauza!

  •  
    • 45 mesaje
    20 Feb 2017, 19:24
    0 0
    igivansenior ... daca vei citii cu atentie postarile mele vei afla unde era problema....
  •  
    • 3765 mesaje
    20 Feb 2017, 19:45
    0 0
    adelamiss said:igivansenior ... daca vei citii cu atentie postarile mele vei afla unde era problema....

     

    Ajuta-ma! Ca sunt mic si nestuitor si citesc din trei in trei cuvinte.