Sprancene mai frumoase

  •  
    • 13 mesaje
    17 Nov 2015, 15:12
    0 0
    Buna,tuturor. Eu am o forma naturala foarte frumoasa la sprancene,negre,insa nu foarte inchise,insa de ceva timp s-au cam rarit firele,nu foarte mult,si am inceput sa folosesc creionul.Mi-ar placea daca as gasi o metoda care le-ar indesi mult mai mult.  Voi ce trucuri aveti?Am incercat cu ulei cu ricin,insa doar le-au facut sa creasca foarte mult.  Cunoasteti niste metode?
  •  
    • 23 mesaje
    20 Nov 2015, 17:47
    0 0

    - ulei de castor

    - ulei din nuca de cocos

    - ulei de avocado

    Cat despre proportii, amesteca in proportii de 50% uleiul de castor si pe cel din nuca de cocos si adauga doar putin ulei de avocado.Continutul il pui intr-o sticluta mica,iar inainte de folosire il agiti bine.Cu un betisor aplici in fiecare zi pe sprancene.

  •  
    • 199 mesaje
    24 Ian 2016, 12:08
    0 0
    Eu as putea sa va recomand din toata inima un super studio unde am fost machiata numai cu produse profesionale.Este vorba despre studio-ul Katiusei Popovici.Dansa mi-a realizat machiajul in ziua nuntii si am fost mai mult decat multumita.A rezistat pana a doua zi dimineata,fara sa curga si mi-a aplicat si gene false.Toate prietenele mele m-au admirat si sunt sigura ca voi mai apela la dansa si cu ocazia altor evenimente.Daca doriti sa va programati o puteti suna la numarul de telefon: 0721323203
  •  
    • 7 mesaje
    12 Feb 2016, 10:00
    0 0
    Eu am luat de pe realash.ro ceva produs de sprancene si sunt multumita de el pana acum.

  •  
    • 11561 mesaje
    13 Feb 2016, 10:05
    0 1
    delyuttza said:Eu am luat de pe realash.ro ceva produs de sprancene si sunt multumita de el pana acum.

     Pentru putza  n  ai  luat  nimic???

  •  
    • 4 mesaje
    15 Feb 2016, 17:00
    0 0
    Daca vrei sprancene perfecte, incearca ultima tehnica de microblanding!
  •  
    • 1 mesaje
    28 Feb 2016, 11:57
    0 0
    Pentru sprancene bine definite, cu un aspect natural, puteti opta pentru micropigmentarea acestora, prin tehnica fir cu fir. Pentru a vedea diferenta dintre sprancenele naturale si cele micropigmentate, puteri accesa pagina de mai jos:
    https://www.facebook.com/tatuaj.micropigmentare.sprancene/
    Acest mesaj a fost editat de către SimoniqueB: 28 Feb 2016, 11:58
  •  
    • 20 mesaje
    29 Feb 2016, 16:17
    0 0
    alexandragru said:Buna,tuturor. Eu am o forma naturala foarte frumoasa la sprancene,negre,insa nu foarte inchise,insa de ceva timp s-au cam rarit firele,nu foarte mult,si am inceput sa folosesc creionul.Mi-ar placea daca as gasi o metoda care le-ar indesi mult mai mult.  Voi ce trucuri aveti?Am incercat cu ulei cu ricin,insa doar le-au facut sa creasca foarte mult.  Cunoasteti niste metode?

     
     

    Pentru ca sunt adepta unui look cat mai natural, nu mi-as tatua niciodata sprancenele, sau mai nou este promovat termenul de micropigmentare, care de fapt inseamna acelasi lucru. Am descoperit anul trecut un produs de-a dreptul senzational, care pe langa faptul ca mi le-a indesit si definit, le-a si accentuat culoarea naturala, deoarece contine niste pigmenti naturali care intensifica culoarea firelor de par. Produsul se numeste Librow, e un stimulator fabricat in state si-l puteti achizitiona de pe www.luxury-cosmetics.ro. 
     

  •  
    6 Apr 2016, 18:57
    0 0
    Buna! Iti recomand sa le vopsesti cu henna indiana naturala. Un produs special predestinat pentru sprancene, nu henna obisnuita pentru par. Din experienta proprie, iti zic ca vei fi uimita de rezultat. Sprancenele se vor indesi considerabil, plus henna naturala pigmenteaza foarte bine pielea si iti ofera un aspect ingrijit de parca le-ai fi vopsit cu creionul. Toate celelate metode, pe langa naturiste iti afecteaza pielea, nu astepta rezultatea pozitive. Mai multe despre henna indiana naturala pentru sprancene poti citi pe pagina mea https://www.facebook.com/ihaisan/ sau poti sa ma contactezi personal pentru o proba. Apropo fetelor, cine vrea sa probeze henna pt sprancene, contactati-ma, am o super oferta pentru voi pentru prima vizita. Sunt atat de sigura de rezultat incat va ofer vopsitul sprancenelor cu henna+pensat la doar 20 lei prima sedinta. E un serviciu absolut nou in Romania. Pentru mai multe detalii vorbim la tel. Numarul meu 0799397097
  •  
    • 6 mesaje
    2 Mai 2016, 13:49
    0 0
    eu mi le-am aranjat asa pentru cateva luni bune http://biankablog.ro/?s=micropigmentare
  •  
    • 74 mesaje
    10 Mai 2016, 10:35
    0 0
    Nevasta-mea se da cu realash brow si se tot lauda prin vecini ca a avut rezultate. Mie nu mi se pare
  •  
    • 43 mesaje
    12 Mai 2016, 22:09
    0 0
    eu am avut problema mare cu sprancenele pentru ca m-am pensat singura de la 16 ani si am stricat forma lor naturala. Am fost la Katiusa Popovici si usor usor mi le-a indreptat, m-a sfatuit sa folosesc ulei de ricin ca sa creasca mai repede si apoi pensa excesul. Mi-a reusit un machiaj superb cu ajutorul dumneaei. 0721323203 daca aveti nevoie de un profesionist de beauty, machiaj pentru mirese sau orice eveniment..
    Acest mesaj a fost editat de către Gea_03: 12 Mai 2016, 22:10
  •  
    • 11 mesaje
    12 Mai 2016, 23:40
    0 1
    Buna. eu mi le-am indesit natural tot cu ulei de ricin de la Verdex. le tunzi mai des daca cresc, si se indesesc cu timpul
  •  
    • 170 mesaje
    19 Dec 2017, 10:08
    0 0
    Eu imi mentin sprancele frumoase folosind produsele de la Paese, poti sa le gasesti aici: https://www.paese.ro/sprancene-213
  •  
    • 27 mesaje
    14 Feb 2018, 11:15
    0 0
    Pentru sprancene mari si dese se poate folosi si serul numit Brow. Intensificatorul sub forma de gel hraneste genele cu nutrientii necesari ce ajuta la indesirea sprancenelor.

  •  
    • 14 mesaje
    15 Feb 2018, 05:24
    0 0
    alexandragru said:Buna,tuturor. Eu am o forma naturala foarte frumoasa la sprancene,negre,insa nu foarte inchise,insa de ceva timp s-au cam rarit firele,nu foarte mult,si am inceput sa folosesc creionul.Mi-ar placea daca as gasi o metoda care le-ar indesi mult mai mult.  Voi ce trucuri aveti?Am incercat cu ulei cu ricin,insa doar le-au facut sa creasca foarte mult.  Cunoasteti niste metode?

     

  •  
    • 14 mesaje
    15 Feb 2018, 05:27
    0 0
    alexandragru said:Buna,tuturor. Eu am o forma naturala foarte frumoasa la sprancene,negre,insa nu foarte inchise,insa de ceva timp s-au cam rarit firele,nu foarte mult,si am inceput sa folosesc creionul.Mi-ar placea daca as gasi o metoda care le-ar indesi mult mai mult.  Voi ce trucuri aveti?Am incercat cu ulei cu ricin,insa doar le-au facut sa creasca foarte mult.  Cunoasteti niste metode?

     Buna Alexandra, O pudra sau o pomada pentru sprancene ar fi indicat doar trebuie sa gasesti culoarea potrivita ca sa arata cat de natural. Sprancenele naturale sunt cele mai frumoase.
    Te invit pe canalul meu de makeup pentru mai multe idei sau review de produse. 

    https://www.youtube.com/channel/UCk8QF_WrEVM4wbXiHDmsvgA/videos?disable_polymer=1&spfreload=10