Tratament reusit Hepatita C cu generice dupa Harvoni !!!

  •  
    • 2 mesaje
    27 Mar 2018, 14:50
    4 2

    Buna tuturor.

    Vreau sa va impartasesc si eu experienta mea. Am 42 de ani, sunt casatorita si am doi copii. In septembrie ma pregateam pentru operatie planificata de indepartare a herniei, a fost nevoie sa ma internez dar inainte de aceasta medicul mi-a prescris un sir de analize. Am facut toate analizele, insa medicul uitanduse peste rezultate mi-a spus ca nu are de gand sa ma opereze pana ce nu se imbunatatesc indicatorii si pe langa toate mi-a dat trimitere la hepatolog. Ar fi putin sa spun ca eram speriata, am ramas pur si simplu trasnita! Chiar nu m-am asteptat la asa ceva. Dupa vizita medicului hepatolog am mai facut un sir de analize si am fost diagnosticata ca „infectata cu virusul hepatitei C“. Am ramas socata, nici nu stiam ce sa le spun copiilor si sotului. Am inceput sa caut informatii pe internet si sa ma documentez. Incarcatura virala a fost destul de mare - 8.4*10^4, medicul mi-a spus ca tratamentul trebuie inceput imediat.

    Mi-a fost prescris un curs de 12 saptamani de sofosbuvir + ledipasvir. Ma temeam foarte tare de medicamente false si ca nu cumva sa-mi fac cu ele si mai rau (mai ales dupa ce am citit pe forumuri despre cazuri letale cauzate de tratamente cu medicamente false). In urma cercetarilor, am aflat ca cel mai sigur este sa cumpar medicamentele pentru hepatita C in Republica Moldova, pentru ca acolo ele se vand oficial. Asadar, avand doi copii si nevrand sa-i las, am preferat sa ma adresez la colegi si prieteni daca aveau treaba in republica. Bineinteles ca nimeni atunci nu avea drum spre republica. Am gasit insa pe internet nr de telefon a unei farmacii, i-am sunat sa intreb daca se fac livrari si in Romania. Mi-au spus ca este siteul oficial prin care combinatia sofosbuvir+ledipasvir se importa si in Romania — twinvir.ro. Am comandat cursul acolo si peste 4 zile curierul mi-a adus comanda acasa, mi-a permis sa deschid coletul si sa ma asigur ca totul e in regula, iar dupa toate acestea am achitat comanda.

    Luam cate o pastila pe zi fiecare dimineata dupa micul dejun. Nu am observat nimic din efectele adverse, singurul lucru — in prima saptamana apareau des dureri de cap. In jurul saptamanei 4 de tratament am observat ca ma trezesc dimineata mai usor ca de obicei. Dupa ce am terminat cursul, medicul mi-a prescris inca o data PCR, rezultatul a fost virmie NEDETECTABILA! La inceputul tratamentului eram foarte sceptica si nu credeam ca o sa reusesc vreodata sa ma vindec de tot de hepatica C, de acea ma uitam cu neincredere la faptul doar cate o pastila pe zi ar putea duce la ceva schimbari in organism. Au trecut deja doua luni dupa cursul de tratament, medicul mi-a spus ca analiza trebuie repetata la jumatate de an dupa finisarea tratamentului ca a sa fim siguri ca virusul nu s-a intors. In continuare va urez la toti succes si rabdare, si mai ales sa credeti ca totul este posibil!


    Acest mesaj a fost editat de către Andreaionica: 27 Mar 2018, 15:00
  •  
    • 2 mesaje
    2 Apr 2018, 18:18
    6 0
    A avut cineva probleme cardiace? Mama mea are hepatita c insa are si 4 diagnostice destul de marisoare la inima. Imi este frica in loc sa o ajut, sa nu ii fac rau..
  •  
    • 7 mesaje
    4 Iul 2018, 23:24
    6 0
    Vand LediKast (ledipasvir 90 mg/sofosbuvir 400 mg) Tratament complet format din 3 flacoane a cate 28 pastile fiecare. Pret 2300 Lei. 0729647434
  •  
    • 1 mesaje
    18 Nov 2018, 20:32
    1 1
    Vand Hepcinat-LP (NATCO-India). 3 flacoane, tratament complet. Pret:3000.Relatii in MP.