iubire si diferenta de varsta

  •  
    • 1 mesaje
    24 Oct 2015, 23:02
    0 1
    Buna. Am 17 ani jumatate. In urma cu 2 ani si jumatate... Pe vremea cand aveam doar 15 ani. Intr-o zi de primavara... Am cunoscut un om.. Acest om mi-a schimbat viata. M-a facut sa il iubesc fara sa mai pot controla. El avea atunci 37 de ani. Pur si simplu m-a hipnotizat.... Desi stiam ca are o iubita oficiala asta nu m-a impiedicat sa fiu cu el... Eu eram doar copilul care ii manca zilele si pentru care intra in foc daca cineva imi facea ceva gresit. Foarte multe persoane m-au vazut in preajma lui... Toti stiau ca eu sunt protejata lui, dar nimeni nu stia ce este intre noi... Pentru mine el era totul. Eram in stare sa renunt si la mine pentru a-l face pe el fericit. Mereu a stiut cum sa ma faca sa revin in viata lui... Am avut nenumarate despartiri... De cele mai multe ori am facut scandaluri si am stricat cadouri din partea lui... El credea de cele mai multe ori ca eu sunt multumita cu acele nimicuri ca pe mine ma strang in brate hainele, parfumurile, bijuteriile si telefoanele in timp ce el isi strangea in brate iubita cu care are o relatie de 8 ani... Mereu am fost pe locul doi... Dar pe langa faptul ca ma avea pe mine si pe ea mai erau inca vreo cateva de care nu stia nimeni.. Nu mai stiu cum sa reactionez.. Ce sa fac... Cum sa fac. Este mai mare ca mine cu mai bine de 20 de ani.. Are o iubita... Dar cu toate acestea il iubesc si mi-as da si viata pentru el. Si nu exagerez.. Ce ma doare cel mai tare sunt cuvintele lui... Ai rabdare... Macar pana faci 18 ani.. Dupa o sa fie altfel... Ma gandesc ca mai am cateva luni si o sa fiu majora. Atunci ce o sa ce intample... Ce o sa mai fie diferit... O sa renunte la ea?
  •  
    • 144 mesaje
    25 Oct 2015, 11:55
    3 0
    Nu cred ca o sa renunțe la ea.
    Mai degrabă ar trebui sa renunți tu si sa iti faci o viața noua, una cu un om potrivit aproape de tine.
    Sau daca nu... rămâi in continuarea jucăria unui om cu mai multe jucării!
  •  
    • 3 mesaje
    25 Oct 2015, 14:22
    0 3
    Si eu am patit la fel . M-.am indragostit la 12 ani de un barbat de 32 si inca il iubesc . Daca tu crezi ca esti fericita cu el ramane-i alaturi , daca nu paraseste-l si refati viata
  •  
    • 3765 mesaje
    25 Oct 2015, 15:18
    1 0
    Ashi said:Si eu am patit la fel . M-.am indragostit la 12 ani de un barbat de 32 si inca il iubesc . Daca tu crezi ca esti fericita cu el ramane-i alaturi , daca nu paraseste-l si refati viata

     

     

    acum cat ai? 13?

  •  
    • 19 mesaje
    13 Nov 2015, 05:00
    0 0
    Te mai intrebi de ce vine sfarsitul lumii? He,he...
  •  
    • 414 mesaje
    13 Nov 2015, 09:47
    0 0
    Daca era doar cu tine si nu erai pe locul doi... cine stie? dar asa suferinta pe care o ai e mare.... intr-o zi vei ajunge sa nu mai suferi.. atunci probabil vei fi cu altcineva......
  •  
    • 115 mesaje
    14 Nov 2015, 10:03
    0 0
    De renuntat nu renunta la nimic..un barbat de genul asta profita de orice fata care este destul de naiva sa i se ofere(reiese si din mesajul tau)

    Daca ar putea sa iti fie tata atunci mai bine te reorentezi...el este un om care prin cadouri cucereste fete naive si profita de ele..in plus pune-te in locul iubitei lui..tie ti-ar conveni ca alta fata sa actioneze la fel ca tine in relatie cu iubitul tau?..

    Cea mai importanta intrebare este : De ce il iubesti?..dupa ce iti raspunzi sincer la aceasta intrebare o sa realizezi ca de fapt nu prea ai motive

  •  
    • 7959 mesaje
    14 Nov 2015, 10:18
    0 0
    Ei n-are motive! Are destule: e primul barbat in viata ei probabil si asta o "tine" strans lipita de el, e un tip matur care stie cum s-o ia, cadourile nu-s de colea, vorbeste mieros cu ea sa n-o supere, ca daca se supara pustoaica poate afla de undeva ca fiind minora il poate arunca dupa gratii pentru cativa anisori. Si apoi relatia ei cu el este un fruct interzis, deci mai dulce ca mierea.
    Las' ca trece dupa catva timp.
  •  
    • 115 mesaje
    14 Nov 2015, 11:11
    1 0
    Sa raspund punctual :

    "Primul din viata ei" sunt de acord ca are o importanta aparte..

    "Maturitate" inseamna sa nu profiti de fete naive!..ca stie cum sa o ia inseamna ca are experienta nicidecum maturitate..intradevar experienta are din belsug la cate fete ruleaza

    Motive de genul: "cadourile nu-s de colea" suna mai degraba ca ar sta cu el din motive financiare nicidecum din iubire..

    "Fructul interzic" nu prezinta un motiv suficient "sa iti dai viata pentru cineva" cum s-a exprimat fata..

    In opinia mea daca ar fi sa aplice lista ta nu prea are motive sa continue..

    Acest mesaj a fost editat de către buji81: 14 Nov 2015, 11:31
  •  
    • 7959 mesaje
    14 Nov 2015, 14:51
    0 0
    Pai tu nu ai varsta si nici mintea ei, tu gandesti altfel pentru ca esti barbat si esti adult.
    La 39 de ani cati are, sa ma scuzi dar e "matur", in sensul de adult. Doar nu mai copilaresti la anii astia. Aaa, ca nu e serios e alta mancare - una cu "carnita frageda" la primul fel.
    Cadourile o fac sa se simta importanta, ca  reprezinta ceva pentru omul ala ,  si a spus ca le-a distrus la nervi pe unele dintre ele. Si din cauza lor, dar si din celalalte motive ea se intreaba daca atunci cand ea va implini 18 ani el va renunta la iubita oficiala si la celalalte si va ramane cu ea.
    Nu subestima puterea "fructului interzis", care la 15-17 ani e perceput altfel, logica nu joaca nici un rol in toata povestea asta. Fata e cu capul in nori, la nervi reactioneaza si il trimite la plimbare pe tip ca apoi sa-si doreasca sa-l impace, o strange latul: "mai rau fara rau".
    La anii aia iubirea inseamna altceva, pentru adolescenti chiar e un capat de tara si sunt destui care nu concep sa nu ramana toata viata alaturi de prima "dragoste".
    Sunt atatea cazuri .
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 14 Nov 2015, 15:25
  •  
    • 48 mesaje
    20 Nov 2015, 21:28
    0 0
    Stiu un caz: El undeva la 35-36 de ani, ea o copila de 15 ani.El casatorit si cu doi copii.A tinut relatia ascunsa cu pustoaica vreo 3 ani aproximativ.Intrun final s-a aflat din greseala iar omul a divortat si acum e cu respectiva si au si copil impreuna.E un caz mai rar probabil, eu nu incurajez asa ceva.Un barbat care jongleaza cu mai multe femei, numai serios si de casa nu e. Cum isi pacaleste iubita cu care e de 8 ani , crezi ca pe tine nu te poate pacali chiar daca ai fi cea oficiala?Cred ca asa e felul lui si probabil ca niciodata nu ii va fi de ajuns una.Eu daca as fi in locul tau, l-as lasa. Poate e greu acum, dar pe termen lung s-ar putea sa ai de castigat.Esti tanara.Barbati mai sunt.Da-ti sansa sa fii fericita alaturi de cineva care este doar al tau ,te respecta , te apreciaza , iar iubirea sa fie reciproca , nu un joc de-a azi ne vedem , maine nu pot sau azi pot vorbi la telefon, diseara nu ca-s cu iubita.Ce e asta?