roscat caramiziu

  •  
    • 2312 mesaje
    15 Feb 2007, 09:54
    0 1
    Am si eu o intrebare, vreau sa ma vopsesc un roscat caramiziu, nu prea am vazut culoarea pe care o caut.Am parul saten inchis si nu vreau sa-l decolorez(parul meu se arde la decolorare), vreau sa-mi iasa o culoare roscat deschis..spre saten..roscatul sa nu bata spre mov sau visiniu ci spre caramiziu.Sincer..n-am incredere ca o sa-mi iasa ce vreau asa ca-mi cumpar eu vopseaua si ma duc cu ea la coafor.(macar sa fie vina mea..)Aveti idei..sau sa-mi recomandati vreo vopsea.(cred ca trebuie o combinatie..intre roscat si blond inchis..chiar nu cred ca o sa-mi iasa mai deschis altfel pe satenul meu inchis)
  •  
    • 476 mesaje
    15 Feb 2007, 11:49
    0 0
    Nu sunt coafeza, dar mama mea da.
    Nu iti iese sub nici o forma nuanta pe care ti-o doresti fara decolorat.
    daca te decolorezi acasa, sigur ca ti se degradeaza parul, dar daca o faci la un coafor bun nu.
    Incearca sa mergi la un coafor unde se folosesc produse profesionale Wella sau L'oreal. Abia dupa ce obti nuanta dorita, te poti face tu acasa: cred ca nu oricine isi permite sa se faca doar la coafor...e vorba de cate milioane. Si asta se imtampla in fiecare luna daca iti crste parul repede.
    Dar, e bine de stuit ca, daca te faci singura, si nu iti decolorezi radacina o sa ai vesnic doua culori in cap.
    Crede-ma, culoarea pe care ti-o doresti este foarte pretentioasa.
    Nu e nevoie sa-ti recomand o marca anume, la coafor, cum iti spuneam mai sus, iti iese sigur.
    Bafta iti doresc!
  •  
    • 686 mesaje
    15 Feb 2007, 11:57
    0 0
    Eu de felul meu sunt castaniu inchis, prima data in viata mea cand m-am vopsit am vrut un roscat spre visina, dar a iesit caramiziu cu tenta de portocaliu si am folosit doar vopsea fara sa ma decoloreze. Daca culoarea ta este naturala si acum aplici vopsea pe ea s-ar putea sa iasa si fara sa te decolorezi zic asta pt ca tampita de coafeza de atunci nu m-a decolorat si a iesit foarte deschis nu stiu cum naiba.
  •  
    • 1562 mesaje
    15 Feb 2007, 12:21
    0 0
    oana, parerea mea(doar am mai vorbit) nu te baga in decolorari!mai bine sa ai par sanatos...daca tot e natural, nu il strica, ca pe urma devi dependenta de vopsea si tratamente...etc...daca vrei o schimbare fa-ti niste suvite...sau schimba tunsoarea!