Iubitule cum arat ?

  •  
    • 8 mesaje
    14 Sep 2015, 17:22
    0 0
    Buna , numele meu este Marius am 33 de ani si m-am inregistrat aici pentru ca am o idee pentru un proiect dar am nevoie de cateva domnisoare sau doamne pentru a ma decide daca merg pe un drum bun cu proiectul meu.In primul rand as dori sa stiu daca pot bineficia de ajutorul domnisoarelor si doamnelor (de ce nu si al domnilor)  cu o plaja de varste cat mai extinsa.Subiectul pe care vreau sa-l aduc in discutie este" sinceritatea" si mai exact , vreau sa va intreb cat de sinceri sunteti cu prietenii vostri cand sunteti intrebat de exemplu : cum arat in rochia asta ?  Am observat in cele mai multe randuri ca marea majoritate minte (90%)  doar din politete sau doar pentru ca nu vrem sa jignim . Sotul sau iubitul de regula e cel mai mincinos cand vine vorba sa de-a cu parerea cand e vorba de vestimentatia sotie :"da draga ,esti foarte frumoasa"!  revenind la activitate lui, probabil navigat pe net ori sport ori stiu eu cine stie mai ce , care pe voi doamnelor si domnisoarelor va lasa reci . Intrebarea mea pentru doamne si domnisoare : Cand iesiti din casa indiferent ca mergeti in oras sau la o petrecere , este important cum aratati ?si daca da preferati un adevar dur dar constructiv sau preferati ca toata lumea din jurul dumneavoastra sa se poarte dragut ascunzandu-va usoare stangacii in vestimentatii, machiaj... etc 
  •  
    • 8 mesaje
    15 Sep 2015, 11:35
    0 0
    Interesant , ori forumul a pierdut din popularitate(pt ca nu sunt foarte nou,am mai postat aici cativa ani in urma de pe un cont al cărei parola nu mi-o mai amintesc) ori vârsta membrilor a scăzut mult si pentru puștani vorbesc o alta limba .
  •  
    • 5609 mesaje
    16 Sep 2015, 02:45
    3 0
    Cred ca, tu trebuie sa fii realista, sa te cunosti destul de bine si sa stii ca ceea ce imbraci pica bine
    pe tine, sau nu, ca esti decent imbracata pentru locul unde mergi sau adecvat pentru varsta si corpul tau.

    Intr-adevar, sotul sau iubitul nu-ti vor spune ca nu-ti sta bine, lesne de inteles de ce
    Mama sau sora ar putea fi mai critice, dar, cate din noi, mai locuim cu ele?
    Prietenele, nici atat! Alea daca vor sa se bucure de ceva, este sa te vada imbracata cat mai prost
    sau fara gust, ca sa iasa el in evidenta prin contrast.
    Colegii de servici: daca-s barbati si tu mai esti tanar si draguta, categoric te vor sustine cu tot ce pui pe tine,
    indiferent de model, culoare sau decupatura.
    Colegele, te vor musca de fund, indiferent de ce pui pe tine, ca oricum nu le interesezi in vreun fel.
    Mai raman bunicile si copii!
    Daca ai vreo bunica cu gust prin preajma, atunci intreab-o!
    Iar copii, daca nu ai poale lungi sa se tina de ele... oricum nu-i intereseaza ce porti.
  •  
    • 5609 mesaje
    16 Sep 2015, 03:04
    2 0
    upsss, uitasem, au mai ramas: Trinny and Susannah de la televiziunea englezeasca,
    care au declarat public intr-o emisiune despre cum se imbrac femeiel, ca nu sunt prietenele tale,
    deci, iti vor spune in fata, adevarul dureros, despre cum te imbraci si cum arati.
    Adevarul este ca, dupa cateva seriale cu emisuuni in care ele doua critica foarte aspru femeile care nu stiu sa se
    imbrace conform corpului si muncii pe care o presteaza, ajungand sa le arate cat pot fi de ridicole, vulgare sau irealiste,
    punandu-le in fata oglinzii si explicandu-le, au ajuns sa fie iubite si indragite de 3 continente, pentru ca deja au facut emisuni
    atat in Europa, America si australia, ba mai mult, au avut un succes enorm si au deschis si o linie de moda, cu sfaturi utile.

    Dedesubt ai povestea lor adevarata si cum s-au decis sa spuna femeilor in fata, adeavarul gol-golut

    http://www.telegraph.co.uk/news/celebritynews/9453642/Trinny-and-Susannah-We-dont-look-at-women-as-pieces-of-meat.html  http://trinnyandsusannah.com/
    http://www.dailymail.co.uk/femail/article-2182494/Trinny-Susannah-world-feet-days-fly-pay-mortgage.html

      Deci, intreaba o femeie care nu-ti este prietena, penyru ca aia s-ar putea sa-ti spuna fara jena cat de bine te imbraci, cat de prost, ridicol, vulgar, sau corect!
     
  •  
    • 5609 mesaje
    16 Sep 2015, 11:43
    1 0
    White_Storm said:Maricon, ai uitat-o pe desteapta pamantului si cea mai "moderna" femeie de pe tot pamantul asta: Iulia Albu.
    Apoi, s-a inventat oglinda. Ce nevoie ai de sfaturile altora?

     

    Iulia Albu nu-i decat o paparuda, plina de prostie.
    ma faci sa rad, pe aia nu o baga nimeni in seama, iar cine o baga, o face ca sa o injure!

  •  
    • 5609 mesaje
    16 Sep 2015, 11:50
    2 0
    uite, am gasit varianta americana a Iuliei Albu:

    http://d28mt5n9lkji5m.cloudfront.net/i/W2x5BlxC7X.jpg










    Acest mesaj a fost editat de către Maricon: 16 Sep 2015, 11:52
  •  
    • 8 mesaje
    16 Sep 2015, 18:42
    0 0
    igivansenior said:adica tu ai curaj sa-i spui ca nu mergi cu ea pe strada imbracata asa!!?
    mai vezi tu pizdaaa.....!!

     

    Daca tot e sotia ta sau iubita probabil ca vei primi la un moment dat ; eu cred ca e mai important  sa nu  iasa cu tine la cinema intr-o rochie si cercei atarnand  cu sticle stralucitoare ori la un restaurant imbracata  intr-un treining si pantofi sport 


    Acest mesaj a fost editat de către ALMarius: 16 Sep 2015, 18:55
  •  
    • 8 mesaje
    16 Sep 2015, 18:55
    0 0
    Sarut mainile pentru raspuns (si strang mana domnului de mai sus pentru opinie ) ; deci e evident , cel putin pentru romani conteaza imaginea in societate .Cu toate asta ne plimbam pe strada si vedem domnisoare cu machiaje exceptionale dar cu picioare slabe si exagerat de strambe purtand blugi mulati ori doamne care depasesc '' un pic'' greutatea ideala pentru o diva si care-si etaleaza suncile atarnande peste cureaua pantalonilor exagerati de stramti .Sa speram ca nu am fost prea acid dar nu credeti ca cineva ar trebui sa le spuna ? - Draga ,nu te supara dar nu te prinde bine fusta aia pentru ca te face prea slaba, ori , Ai un bust de-ti taie rasuflarea dar sunculita de deasupra taliei strica toata treaba .Eu am facut asta cu cateva dintre prietenele mele (care apreciau foarte mult un sfat sincer )sau uneori chiar cu amici de-ai mei ; ba pe unul dintre ei dupa ce l-am mascarit o luna de era sa ma bat cu el l-am tuns intre sprincene chiar la munca la o pauza de tigara in mijlocul colegilor ca mai apoi sa primesc multumiri(tipul avea succes la gagici ca niciodata)
  •  
    • 3765 mesaje
    16 Sep 2015, 20:48
    1 0
    ALMarius said:
    igivansenior said:adica tu ai curaj sa-i spui ca nu mergi cu ea pe strada imbracata asa!!?
    mai vezi tu pizdaaa.....!!

     

    Daca tot e sotia ta sau iubita probabil ca vei primi la un moment dat ; eu cred ca e mai important  sa nu  iasa cu tine la cinema intr-o rochie si cercei atarnand  cu sticle stralucitoare ori la un restaurant imbracata  intr-un treining si pantofi sport 

     

     

    am un bamc preferat la care rad mereu.chit ca il citesc sau mi-aduc aminte de el:

    Un cuplu trecut de prima tinerete. Ea il chestioneaza:

    -vai draga, nu mai facem si noi sex!!? ca n-am facut de trei luni.

    el ii raspunde sec:

    -poate tu!!

  •  
    • 3765 mesaje
    16 Sep 2015, 20:50
    2 0
    White_Storm said: Igivane, pe unde umbli?

     

    teleleu tanase

    aiurea. frec internetu' .

    ma bucur sa te recitesc

  •  
    • 5609 mesaje
    17 Sep 2015, 01:05
    1 0
    ALMarius said:Sarut mainile pentru raspuns (si strang mana domnului de mai sus pentru opinie ) ; deci e evident , cel putin pentru romani conteaza imaginea in societate .Cu toate asta ne plimbam pe strada si vedem domnisoare cu machiaje exceptionale dar cu picioare slabe si exagerat de strambe purtand blugi mulati ori doamne care depasesc '' un pic'' greutatea ideala pentru o diva si care-si etaleaza suncile atarnande peste cureaua pantalonilor exagerati de stramti .Sa speram ca nu am fost prea acid dar nu credeti ca cineva ar trebui sa le spuna ? - Draga ,nu te supara dar nu te prinde bine fusta aia pentru ca te face prea slaba, ori , Ai un bust de-ti taie rasuflarea dar sunculita de deasupra taliei strica toata treaba .Eu am facut asta cu cateva dintre prietenele mele (care apreciau foarte mult un sfat sincer )sau uneori chiar cu amici de-ai mei ; ba pe unul dintre ei dupa ce l-am mascarit o luna de era sa ma bat cu el l-am tuns intre sprincene chiar la munca la o pauza de tigara in mijlocul colegilor ca mai apoi sa primesc multumiri(tipul avea succes la gagici ca niciodata)

     

    Daca  bantui formul asta, vei vedea ca cel putin jumatate din cei care vin aici cu intrebari, se supara cand aud realitatea si nu aud ce ar vrea ei sa auda, unii chiar devin violenti verbal.
    Asta pentru ca, asa au fost invatati de parinti si prieteni, sa fie alintati si sa li se spuna tot timpul ceea ce vor sa auda, pentru ca nimeni nu le-a aratat unde au gresit si sunt socati cand gresec si realizeaza asta dar nu gasesc o explicatie, cum de a fost posibil asta.... nu mai spun, ca in majoritatea cazurilor, ei nici nu se considera vinovati, fiind totdeauna vina celui care nu i-a spus la timp, celui care nu l-a avertizat samd.


    Uite un exemplu:
    Fetitele astea de 15-16 ani care au sex neprotejat si vin disperate aici sa ne intrebe daca sunt insarcinate.
    Mamele nu le spun nimic despre sex la varsta aia, considerand ca sunt prea mici sa stie asta, dar ignora faptul ca fiica lor se poate juca si pe ascuns de-a sexul si ca este varsta cand ar trebuii sa o pregateasca pentru viata. 
    Daca cumva ramane fata insarcinata, tot mama este frustrata, cum de s-a intamplat ca trebuie sa fii fost violata, desii fata ei  avusese sex consimtit cu multe luni inainte poate,  fara ca mama sa stie, si abia atunci  a ramas gravida...in timp ce ea se minuneaza cum copila ei inocenta a ajuns in situatia asta, fata ei o face pe nevinovata, considerand ca este vina baiatului ca nu a ferit-o sau a mamei ca nu i-a spus, dar sub nici o forma nu se considera vinovata ca ea si-a inceput viata sexuala cu mult timp inainte de a fii pregatita mental, fizic si financiar sa suporte un copil, daca va apare. 
    Asta este unul din miile de exemple care se perinda pe acest forum.




     

  •  
    • 5609 mesaje
    17 Sep 2015, 05:50
    0 0
    Educatia sexuala incepe acasa, facuta de parinti si continuata mai tarziu, la scoala... prin calsa a VII-a daca nu ma insel, adica pe la 13-14 ani, se invata despre organele sexuale si despre reproducere,
    continandu-se la liceu cu orele de bilogie, anatomomie si dirigentie, unde profesorii explica elevilor
    despre organele sexuale, functiile lor, reproducere, protectie si igiena.

     
  •  
    • 8 mesaje
    17 Sep 2015, 09:29
    0 0

    Din păcate nu te pot contrazice , se pare ca părinții au un rol important inclusiv in privința vestimentației; îmi amintesc că în generală aveam o colega slabă rău și o îmbrăca maică-sa doar mulat pana i-a spus profesoara de limbă străină că "nu o prinde" (nu mai departe mama ma împopoțona ca pe un brad nu care cumva sa răcesc).Despre sex numai vorbesc, soția a surprins o discuție pe Skype între fiica mea de numai 9 ani și verișoara ei (10 ani) si pot sa vă spun ca eu mă credeam avansat in cunoștințele mele dar copilele astea au ajuns la un nivel peste puterea mea de intelegere.


    Acest mesaj a fost editat de către ALMarius: 17 Sep 2015, 12:37
  •  
    • 3765 mesaje
    17 Sep 2015, 10:37
    0 0
    Mya30_ said:
    White_Storm said: Igivane, pe unde umbli?

     

    Tot pa' malu' marii . Da' nu mai sta mult

     

    se pare ca stii mai multe decat mine, despre mine.
    apropo, ce o sa fac maine??  


    Acest mesaj a fost editat de către igivansenior: 17 Sep 2015, 10:38
  •  
    • 8 mesaje
    17 Sep 2015, 18:58
    1 0
    White_Storm said:Uite un caz, in carefour trece pe langa mine o tipa frumusica dar imbracata in niste blugi mulati, probabil n-are oglinda acasa ca altfel se rusina sa-si expuna parantezele alea schiloade.
    Acum zi si tu daca era bine sa-I atrag eu atentia ori ba, am ras in sinea mea si basta.
    Oamenii nu suporta sa fie trasi de maneca, criticati nici de prieteni. Cum sa-I spun eu o straina cum sa se imbrace?
    Sau pe strada sa ma apuc sa dau lectii unora.
    Lasa ca si baietii au tinute nepotrivite uneori.
    Totul tine de gusturi si de bun simt.

    PS Cand zic bun simt ma refer la faptul ca, daca stii ca ai un defect te straduiesti sa-l acoperi, nicidecum nu-l scoti in evidenta. 

     
    Exact la asta ma refeream , nu vorbesc de moda, nu am nici un fel de cunostinte in domeniu acesta ;consider totusi ca e de toata jena moda zilelor acestea (de pilda blugii barbatilor  care atarna ca plini cu  rahat si pantalonii fetelor  cu turul exagerat de jos care descriu un avort spontan,se purtau acum vreun an doi) ,eu vorbesc strict de formele noastre care trebuie puse in valoare sau ascunse dupa caz. Ex: frizurile astea la barbati ,tuns zero dupa urechi si lung in sus sustinut de gel ,nu zic ca arata rau dar pentru un cap de forma exagerat de oval  nu da prea bine ,cineva trebuie sa le spuna oamenilor astia ca nu le sta bine.
       Ati auzit vreodata un afon cantand ? ei saracii nu-si dau seama ca falseaza ingrozitor, asa e si cu hainele, uscatii nu se vad ca sperie ciorile iar plinutele nu observa ca ramane piscina fara apa la impact .Intrebarea e: suportam adevarurile dureroase?hmmm,nu prea. Imi amintesc cand am aflat prima oara ca am un defect si asta de la o prietena foarte buna ; aveam   vreo 17 ani si am fost devastat (copiil prost ce eram) pentru ca am aflat ca unu ochi e mai sus ca celalalt cu vreo doi milimetri(in realitate nimeni nu are nimeni ochii aliniati 100%)
     Acum vine si ideea de care spuneam la inceputul subiectului : Sa spunem ca iesi in oras la un eveniment important si nu esti sigura ca ai ales tinuta favorita ori nu esti hotarata pe care sa o alegi din cateva la care te-ai gandit.Daca am face(spun asta pentru ca va puteti implica daca doriti ) un site,blog,pagina de facebook etc unde doamne,domnisoare sau chiar domni  pot cere parerea unui grup "calificat" cu privire asupra tinutei sale?Mai precis ,intri pe site ,prezinti cateva fotografii cu tine dupa care vei primi un raspuns gen : "combina fusta gri cu bluzita  neagra ,iti scoate usor soldurile in evidenta si mai distrage un pic atentia de la pieptul nu chiar generos" sau " Renunta la tot ce ai mulat in garderoba  pentru ca nu te avantajeaza in nici un fel,alege rochia cu talie sus si  te asigur ca bustul tau va atrage toata atentia pe care ti'o doresti "
        Ei ? ce spuneti ?  

  •  
    • 3765 mesaje
    18 Sep 2015, 22:38
    0 0
    ALMarius said:

     pentru ca am aflat ca unu ochi e mai sus ca celalalt 

     

     

     

    adicatele cu un ochi ma privesti de sus iar cu celalat umil!!?

  •  
    • 8 mesaje
    19 Sep 2015, 13:43
    0 0
    Nu vrei sa ne mascarim pe privat ? Daca tot suntem pe un forum dedicat sexului frumos sa incercam sa ne comportam frumos.Am observat ca mai nou la moda pe forumurile de toate genurile avem obisnuinta de a da o părere cu privire la părerea altcuiva , voi chiar nu aveti păreri personale ?
  •  
    • 5609 mesaje
    21 Sep 2015, 10:38
    1 0
    ALMarius said:

    Exact la asta ma refeream , nu vorbesc de moda, nu am nici un fel de cunostinte in domeniu acesta ;consider totusi ca e de toata jena moda zilelor acestea (de pilda blugii barbatilor  care atarna ca plini cu  rahat si pantalonii fetelor  cu turul exagerat de jos care descriu un avort spontan,se purtau acum vreun an doi) ,eu vorbesc strict de formele noastre care trebuie puse in valoare sau ascunse dupa caz. Ex: frizurile astea la barbati ,tuns zero dupa urechi si lung in sus sustinut de gel ,nu zic ca arata rau dar pentru un cap de forma exagerat de oval  nu da prea bine ,cineva trebuie sa le spuna oamenilor astia ca nu le sta bine.
       Ati auzit vreodata un afon cantand ? ei saracii nu-si dau seama ca falseaza ingrozitor, asa e si cu hainele, uscatii nu se vad ca sperie ciorile iar plinutele nu observa ca ramane piscina fara apa la impact .Intrebarea e: suportam adevarurile dureroase?hmmm,nu prea. Imi amintesc cand am aflat prima oara ca am un defect si asta de la o prietena foarte buna ; aveam   vreo 17 ani si am fost devastat (copiil prost ce eram) pentru ca am aflat ca unu ochi e mai sus ca celalalt cu vreo doi milimetri(in realitate nimeni nu are nimeni ochii aliniati 100%)
     Acum vine si ideea de care spuneam la inceputul subiectului : Sa spunem ca iesi in oras la un eveniment important si nu esti sigura ca ai ales tinuta favorita ori nu esti hotarata pe care sa o alegi din cateva la care te-ai gandit.Daca am face(spun asta pentru ca va puteti implica daca doriti ) un site,blog,pagina de facebook etc unde doamne,domnisoare sau chiar domni  pot cere parerea unui grup "calificat" cu privire asupra tinutei sale?Mai precis ,intri pe site ,prezinti cateva fotografii cu tine dupa care vei primi un raspuns gen : "combina fusta gri cu bluzita  neagra ,iti scoate usor soldurile in evidenta si mai distrage un pic atentia de la pieptul nu chiar generos" sau " Renunta la tot ce ai mulat in garderoba  pentru ca nu te avantajeaza in nici un fel,alege rochia cu talie sus si  te asigur ca bustul tau va atrage toata atentia pe care ti'o doresti "
        Ei ? ce spuneti ?  

    Marius, tu ai fii in stare sa faci asta?
    sa te imbraci si zilnic si sa pui poze pe acel site cerand parerea celor de dincolo de ecran (vezi ca nu mentionez: femei sau barbati, ci oricine este in spatele ecranului)... crezi ca ar merge varianta propusa de tine?
    Ma indoiesc ca ar merge, pentru ca fiecare are propria parere, fiecare te vede diferit si categoric vei primii  sfaturi diferite. Ce te faci atunci, pe cine asculti?
    Tot la propria-ti alegere vei ajunge!
    Daca ai incredere in sotie sau cineva din familie, poate merita sa ceri un sfat.
    daca nu stii cum te poti imbraca adecvat, cauta pe internet, sunt cursuri vestimentare, sunt lectii de combinat culori, sunt studii care iti explica tot, doar pasiune si rabdare sa ai si sa citesti.
    Nu uita, ca trebuie sa mai tii cont si de moda anului, de varsta, de locul unde mergi, de anotimp, de eveniment si de forma si masurile corpului tau.
     

  •  
    • 8 mesaje
    4 Oct 2015, 17:45
    1 0
    In general barbatii nu cred ca ar face asta pentru ca noi nu punem foarte mult accent pe cum aratam, la urma urmei nu noi stam in oglinda doua ore dar consider ca o femeie mintita in permanenta de "prietene" si familie(sot : da draga esti superba) cred ca le-ar prinde bine sfatul unui strain.In primul rand un strain nu are nici un motiv sa te minta ,ce ai avea de pierdut in fapt ....
  •  
    • 12208 mesaje
    9 Ian 2016, 18:27
    1 0
    Si eu vad baieti tineri mai ingrijiti decat fetele , mai bine pensati si cu tunsori avangardiste ca sa zic asa , si nu le sta rau , adica consider faptul de a se ingriji o forma a stimei de sine si respect !