Ce se intâmplă ?

  •  
    • 6 mesaje
    12 Sep 2015, 10:07
    0 0
    Am o relatie cu un baiat .Stăm impreună.Avem si certuri si zile bune si foarte bune ca fiecare .Problema este ca ne-am mai certat , am mai tipat unul la altu dar aseara a pus capac .Eu ieri am fost libera de la job, am facut curatenie , mancare, tot ce a trebuit in casa . A venit seara de la munca obosit, ganditor, a facut dus, i am incalzit mancarea , am mancat si dupa ne am pus in pat putin . A facut o gluma foarte proasta arucandu mi in mine cu o hartie .am ripostat si i am spus ca are glume proaste si i au sarit dracii . S a ridicat la mine sa ma bruscheze, si sa tipe la mine .I am zis ca u avem ce sa vb , eu vrand sa ma duc la dush si ma bruscat mai rau ma trantit in pat si radea .in spirit de gluma .dar mie nu mi a placut comportamentu lui absolut deloc . S a ridicat si a venit si partea rea care nu ma asteptam sa o aud de la el vreodata:(Dute-n p**a mea ) si a trantit usa . Ma busit plansu ca nu mi a venit sa cred ce mi se intampla ...ideea este ca aseara am primit in apel de la un nr care cu siguranta era vreo greseala , ca nici nu vorbea ..daca era cineva da faca misto suna cu nr ascuns .el nu a inteles asta .a tipat la mine mi a zis ca ma bate ca sa plec sa ma duc cu "el" adica cu nr care ma sunat .nu are nici o relevanta pentru ca eu nu am treaba cu absolut nimeni sigur era greseala si el nu a inteles .a zis ca am pe altcineva .I am demonstrat si degeaba .. dimineata a plecat la munca ma pupat in sters pe obraz si a plecat .nu a dat nimic dar nici eu nu o sa dau .mereu mi am calcat pe orgoliu si degeaba .el pune orgoliu in fata si eu dc sa mi l calc mereu?? Cum trebuie sa procedez?
  •  
    • 5609 mesaje
    14 Sep 2015, 01:26
    0 0
    anabelle1000 said:Am o relatie cu un baiat .Stăm impreună.Avem si certuri si zile bune si foarte bune ca fiecare .Problema este ca ne-am mai certat , am mai tipat unul la altu dar aseara a pus capac .Eu ieri am fost libera de la job, am facut curatenie , mancare, tot ce a trebuit in casa . A venit seara de la munca obosit, ganditor, a facut dus, i am incalzit mancarea , am mancat si dupa ne am pus in pat putin . A facut o gluma foarte proasta arucandu mi in mine cu o hartie .am ripostat si i am spus ca are glume proaste si i au sarit dracii . S a ridicat la mine sa ma bruscheze, si sa tipe la mine .I am zis ca u avem ce sa vb , eu vrand sa ma duc la dush si ma bruscat mai rau ma trantit in pat si radea .in spirit de gluma .dar mie nu mi a placut comportamentu lui absolut deloc . S a ridicat si a venit si partea rea care nu ma asteptam sa o aud de la el vreodataDute-n p**a mea ) si a trantit usa . Ma busit plansu ca nu mi a venit sa cred ce mi se intampla ...ideea este ca aseara am primit in apel de la un nr care cu siguranta era vreo greseala , ca nici nu vorbea ..daca era cineva da faca misto suna cu nr ascuns .el nu a inteles asta .a tipat la mine mi a zis ca ma bate ca sa plec sa ma duc cu "el" adica cu nr care ma sunat .nu are nici o relevanta pentru ca eu nu am treaba cu absolut nimeni sigur era greseala si el nu a inteles .a zis ca am pe altcineva .I am demonstrat si degeaba .. dimineata a plecat la munca ma pupat in sters pe obraz si a plecat .nu a dat nimic dar nici eu nu o sa dau .mereu mi am calcat pe orgoliu si degeaba .el pune orgoliu in fata si eu dc sa mi l calc mereu?? Cum trebuie sa procedez?

     

    Poate-i bine sa stati jos, sa puneti problema pe masa, sa o dezbateti si sa sa decideti!
    Daca va comportati ca doi copii rasfatati, nu faceti decat sa creati tensiuni intre voi si intr-un final se va rupe si relatia.
    Daca nimeni nu vrea sa faca compromisuri, sau nu gasiti o cale comuna sa convietuiti linistiti, atunci relatia este pierduta si nu merita sa mai fiti impreuna, ca sa traiti in ura si nemultumiri.