Ajutor

  •  
    • 7 mesaje
    9 Sep 2015, 22:17
    0 0
    Buna evelor! Trec printr-o perioada confuza emotional, in care dupa despartiri si impacari, cumva cred ca am nevoie de sfatul cuiva. Daca ati fost si voi in situatia mea, va rog sa imi trimiteti un mesaj privat cu orice doamna care v-a fost de folos, fie ea ghicitoare, vrajitoare sau ce-o fi.

    Daca nu vreti sa ma ajutati sau nu stiti, va rog nu faceti off topic. O rog pe Anda22-7 sa se abtina.

    Plina de speranta,
    Delia
  •  
    • 5609 mesaje
    10 Sep 2015, 05:27
    2 0
    Delia_Alina said:Buna evelor! Trec printr-o perioada confuza emotional, in care dupa despartiri si impacari, cumva cred ca am nevoie de sfatul cuiva. Daca ati fost si voi in situatia mea, va rog sa imi trimiteti un mesaj privat cu orice doamna care v-a fost de folos, fie ea ghicitoare, vrajitoare sau ce-o fi.

    Daca nu vreti sa ma ajutati sau nu stiti, va rog nu faceti off topic. O rog pe Anda22-7 sa se abtina.

    Plina de speranta,
    Delia

     
    Incearca sa-ti clarifici si sa-ti ordine in viata si scapi de confuzie!
    Nu apela la vrajitorese si ghicitorese pentru ca nu te vor ajuta, totul se bazeaza pe naivitatea ta!

    Daca nu a murit nimeni in problema ta, atunci totul se poate repara si pentru asta nu este nevoie decat de intelegere, dragoste si  decizii bine gandite!
    Comunicarea cu partnerul este solutia!
    Nici o baba, ghicitoreasa si vrajitoreasa nu te vor putea ajuta daca tu nu comunici si nu rezolvi micile probleme cu el!
    In plus, daca tu folosesti chestii necurate, el va afla si te va parasii. De ce ai vrrea  sa risti asta?
    Mai bine  mergi la slujbe la biserica, plateste acatiste de intelegere si bunastare, roaga-te la sfintilor ori roaga-te de preot sa-ti citeasca o dezlegare, dar nu umbla cu vraji si magie neagra, ca-ti nenorocesti viata si a ta si a copiilor pe care ii vei avea. 
    Se spune ca magia neagra pica pe copii tai...deci, merita sa risti?

     

  •  
    • 7 mesaje
    10 Sep 2015, 10:53
    1 0
    Ei, va afla! De unde sa afle? Oricum eu am 2 femei la care apelez cand e vorba de ghicit, insa as vrea ceva mai mult.
  •  
    • 4346 mesaje
    10 Sep 2015, 13:04
    1 0
    Delia_Alina said:Ei, va afla! De unde sa afle? Oricum eu am 2 femei la care apelez cand e vorba de ghicit, insa as vrea ceva mai mult.

     
    Apeleaza la Satana! mai mult de atat nu gasesti ! 

  •  
    • 7 mesaje
    13 Sep 2015, 21:14
    0 0
    Nicio noutate?
  •  
    • 3765 mesaje
    15 Sep 2015, 11:37
    1 0
    Delia_Alina said:, .......fie ea ghicitoare, vrajitoare sau ce-o fi.


     

     ..voodoo-ista, saltimbaca, magiciana, prestidigitatoare, shamanista, persiflista, aburatoare...etc.

  •  
    • 7 mesaje
    15 Sep 2015, 19:23
    0 0
    as prefera ca in loc de mistouri sa va abtineti daca nu ma puteti ajuta.
  •  
    • 7959 mesaje
    15 Sep 2015, 21:16
    1 0
    Delia_Alina said:Ei, va afla! De unde sa afle? Oricum eu am 2 femei la care apelez cand e vorba de ghicit, insa as vrea ceva mai mult.

     Esti femeia capusa, asa-I, nici nu-ti place el, dar nici liber nu-I dai. Bleahhh!!!

  •  
    • 4346 mesaje
    16 Sep 2015, 19:27
    1 0
    Delia_Alina said:as prefera ca in loc de mistouri sa va abtineti daca nu ma puteti ajuta.

     
    GHINION!!! 

  •  
    • 414 mesaje
    17 Oct 2015, 11:11
    1 0
    Ca sa fim la nivelul tau de intelegere al vietii.. eu ti-as recomanda sa citetsti carti... psihologia e foarte ok...
  •  
    • 48 mesaje
    8 Dec 2015, 22:36
    2 0
    Sa inteleg ca tu esti in cautarea unei certitudini ? daca se mai intoarce sau nu ? vrei sa te legi de un fir de ata?de o speranta falsa?si sa ramai si fara bani ? Dupa cum vezi, nu te incurajeaza nimeni pe aici sa apelezi la sarlatance. Nu te pune pe ganduri?Daca unul iti zice nu e bine, altul tot la fel , nu te pune pe ganduri putin daca e bine sau nu ? totul sta in psihicul tau. Acolo gasesti raspunsurile.Nu ai nevoie de sarlatance ci doar sa iti gasesti echilibrul emotional in mintea ta. Pune-ti mintea la contributie sa gasesti raspunsuri la intrebarile care te framanta. Nu mai spera sa ti le dea cineva ''mura in gura'', cum se spune.Ca nu e decat amageala, iluzie.
  •  
    • 12208 mesaje
    9 Dec 2015, 09:04
    1 1
    MAI Delia STII CA VRAJITOARELE AU FOST ARSE PE RUG IN EVUL MEDIU SI TU AI DEJA DOUA LA CARE APELEZI , PAI NU O MAI FI RAMAS NICIUNA ...SAU SUNA-O PE OANA ZAVORANU ZIC SI EU SI EA TOT ASA CU CAPU' CA SI TINE E ....
  •  
    • 17 mesaje
    9 Dec 2015, 13:45
    0 0
    wow din pacate nu te vor ajuta sa gasesti ce iti trebuie pt. ca nu stii ce vrei, dupa opinia mea. Clarifica in tine ceea iti doresti pt. tine.
  •  
    • 248 mesaje
    7 Ian 2016, 09:28
    0 0
    Eu zic sa te apuci de sport, sa iesi cu prietenii, citeste, fa ceva intelept, baga-te ca voluntar pe undeva si mai roaga-te din cand in cand ca nu iti strica si lasa prostiile si depresiile de-o parte. Iti recomand cu caldura filmul "Eat Pray Love" cu Julia Roberts, cred ca te coafeaza! Succes!
    Acest mesaj a fost editat de către simika: 7 Ian 2016, 09:29
  •  
    • 3765 mesaje
    7 Ian 2016, 14:15
    0 0
    simika said:. Iti recomand cu caldura filmul "Eat Pray Love" cu Julia Roberts, cred ca te coafeaza!

     ala-i film pentru femei pierdute-n spatiu.