Spuneti-mi daca si voi treceti prin asta!

  •  
    21 Aug 2015, 19:54
    0 0
    Spuneti-mi daca si voi treceti prin asta!
  •  
    • 5609 mesaje
    22 Aug 2015, 10:11
    1 0
    Nu-i dragoste, este doar obsesie pentru baiatul ala! Incearca sa te focusezi pe altceva si sa uiti de existenta lui! Obsesia pentru baiatul ala este din cauza ca nu incetezi sa-l compari cu cel pe care il ai acum. poate ar trebuii s ate maturizezi si sa intelegi ca suntem oameni di suntem diferiti unul de altul, avem inteligenta superioara animalelor si nu ne raportam unul la celalalt sau nu spunem si facem ceea ce a spus predecesorul. Invata sa-i acorzi acutualului prieten mai multa incredere si opreste-te sa-l mai compari cu celalalt, in felul asta vei scapa si de obsesia celui care a fost. Nu uita, toti si toate am avut un prim iubit, nimeni nu uita, dar nu trebuie sa facem o obsesie din asta, pentru ca nu ne face bine, dimpotriva, ne imbolaneste nervos, psihic si iti poate distruge viitorul. Tie, iti sta in putere sa treci peste obsesia asta, doar tu esti capabila sa o faci, doar trebuie s aintelegi ca nu-i normal sa te tot gandesti la un "fost" cand traiesti in prezent si mai vrei un viitor fericit. Invata sa traiesti si sa te bucuri de prezent si de ceea ce ai azi si ce vei avea maine! Nu traietsi in trecut si nici nu il poti schimba, ca atare, fiind o persoana cu inteligenta, omul se adapteaza situatiei actuale si isi poate impune sa mearga inainte! Nu uita: nu-i dragoste, doar o obsesie bolnavicioasa! Traiete-ti prezentul...nu traii in trecut, ca nu schimbi nimic, doar iti nenorocesti viata!