parul inestetic de pe fata

•  
    • 17 mesaje
    27 Aug 2003, 08:26
    0 0
    Buna fetelor. Va rog sa ma ajutati cu un sfat - cum sa scap de cateva fire de par urate care se incapataneaza sa apara pe fata. Daca le las ma deranjeaza si stau cu mana numai pe barbie. Am incercat cu ceara dar rezista si nu se smulg. Ma chinui cu penseta dar dureaza si ma ranesc incercand sa le smulg. Aveti o solutie? Mai stiti pe cineva chinuit de fire de par? Multumesc.
  •  
    • 790 mesaje
    27 Aug 2003, 09:00
    0 0
    draga mea, fii sigura ca nu esti singura.sunt mii in situatia asta. mama mea afacut un tratament cu hormoni ca sa ma poata avea, asa ca iti imaginezi.si sunt si bruneta. dar se pare ca doar pe mine ma deranjeaza, ca barbatii nu par sa observe.bine, am avut si eu trucurile mele. la inceput, cand mi-au aparut, pe la finele liceului, le decoloram cu pudra decoloranta.era una romaneasca.dar era greoi sa o prepari, si cum era pt parul de pe cap, ma cam iritam pe fata.apoi a aparut una italiana cred, special pt fata.nu-mi aduc aminte cum se numeste, era acum 2 ani 100.000, e o cutiuta mica dreptunghiulara, albastru cu alb.daca o vrei, intreaba la un magazin de cosmetice despre crema de decolorat parul de pe fata (bleaching cream).
    dar m-am saturat si de asta.nu stiu de ce, ca nu ma irita si dura ceva timp pana isi revenea culoarea.
    tocmai imi luasem un braun silk epil si ce crezi ca mi-a dat prin cap: sa ma dau putin si pe fata, unde aveam firisoare enervante.m-am iritat putin (mai mult), aproape o saptamana a durat iritatia, dar apoi era super.bine iritatia aia nu era ca pe picioare, era doar o roseata usoara, nu se stia de ce. am facut asta de vreo 2 ori pt puful de pe obraji, dar cam doare si oricum s-a rarit destul de mult si nici nu mai e asa negru, asa ca nu mai vad sensul.dar sub barbie, ma enerveaza, desi e blond blond, dar nu-mi place, asa ca il iau cu braunul.si desi pt fata e mai delicata treaba, pt sub barbie e excelenta, o recomand.dureaza destul si nici nu se irita.probabil e mai tare pielea. si uneori, imi iau si un pufulet mic mic si blond de sub buza inferioara.ala nici nu se poate numi par, dar cand ma apuca pe mine...
    nu stiu daca esti satisfacuta de raspunsul meu, dar mie atata mi-a trecut prin cap sa fac.
    dar vezi ca parul asta sa nu fie o problema doar in capsorul tau, cum imi spunea si mie iubitul meu, ca el nici nu vede despre ce PAR vorbesc, ca asta e un pufulet normal, pe care mai toata lumea il are.si asta am observat si eu, toata lumea are un pufulet pe fata.
    dar am vazut si niste saracute de fete, care aveau pe fata un par de barbat.probabil l-au avut ca noi dar l-au ras sau ceva prostii au facut ele de au ajuns in halul ala.
    hai ca m-am ametit si pe mine.hehehe
    pupici.
  •  
    • 45 mesaje
    27 Aug 2003, 11:20
    0 0
    Vara este bine sa profiti de soare ...pufulutzul se decoloreaza de la soare si devine vizibil numai daca te uiti cu lupa !Am vazut in comert si ceara speciala pentru fata ...este pe folie si nici nu costa mult ...si nu te iriti pentru ca se vinde cu un ulei special care calmeaza iritatiile si dupa cateva minute este " peau de bebe " ....
  •  
    • 45 mesaje
    27 Aug 2003, 11:22
    0 0
    Ah ...si daca te dai cu miere pe zonele epilate parul creste mult mai tarziu si mult mai rar ...chestie verificata pe propria piele !
  •  
    • 790 mesaje
    27 Aug 2003, 13:16
    0 0
    a, am incercat si eu ceara rece pt fata. si indraznesc sa te contrazic, gabitzy, pt ca eu m-am iritat de mama focului.poate depinde de fiecare in parte, dar eu una m-am inrosit f tare, cu tot uleiul lor de dupa smuls.si doare al naibii. ce mi s-a parut enervant la operatia asta e faptul ca trebuie sa fii destul de indemanatica.sa lipesti ca lumea foitele alea, ca eu mai uitam cateva zone mici si se vedea apoi.daca te pricepi, cred ca merge poate mult mai repede decat cu epilatorul.