Ghinion in dragoste?

  •  
    • 0 mesaje
    2 Aug 2013, 14:44
    0 2
    Ghinion in dragoste?
  •  
    • 0 mesaje
    2 Aug 2013, 15:19
    2 0
    Da, poate ca a fost ghinion, dar asta nu inseamna ca trebuie sa disperi. Va aparea si cel care te va iubi cu adevarat si iti va aprecia calitatile . Nu te mai gandi. Cei care s-au indepartat fara nici un cuvant nu te meritau, asa ca....mai bine ca s-au dus. Nu dispera, fericirea apare cand te astepti mai putin. Stiu ca ceea ce spun eu acum nu te ajuta prea tare, stiu ca vrei un raspuns concret, nu sa-ti spun sa astepti, dar iubirea adevarata merita asteptata! Ai grija de tine! Capul sus, o sa fie bine!
  •  
    • 5609 mesaje
    2 Aug 2013, 15:53
    2 8
    Pot sa te intreb ceva? Am intels ai ghinion odata, de doua ori, dar deja este ceva putred la mijloc. Problema nu este la barbatii cu care esti tu, ci la tine! Spui ca ai grija de barbatii cu care esti, ca nu-i neglijezi...dar pe tine te neglijezi? Cate kilograme ai si cum te mentii sau te abtii de la mancare? Trebuie sa fii subtire pe tot parcusrul relatie ca de te ingrasi...te paraseste iute, indiferent cat ii gatesti tu si-l alinti. Apoi, cat de des mergi la epilat, coafat, manechiura, pedicura? Epilat - la 3-4 saptamani Coafat - saptamanal Manechiura - saptamanala si ingrijita tot timpul Pedichiura la 2 saptamani Haine frumoase si curate tot timpul in weeekend gatita elegant sau de cate ori iesti in oras Aduci discutia despre casatorie sau il tii din scurt cand iese afara? Ii ceri favoruri materiale? Daca ai cateva din punctele de mai sus marcate...eu spun ca ar trebuii sa-ti revizuiesti comportamentul tau si sa vezi ce-i pune pe fuga pe baieti! Stiu ca o parte din voi nu veti fi de acord cu raspun sul meu, dar din pacate adevarul asta doare rau de tot si doar un realist poate sa-l accepte. In rest, voi mintita-va frumos si continuati-va sa va intrebati de ce puneti barbatii pe fuga, poate pana la urma o sa-si faca unul mila sa va spiuna adevarul in fata. Din pacate nu am intentia sa alint pe nimeni aici si nici sa-i spun fetei noastre ca este cea mai frumoasa si mai buna gospodina, doar trag un semnal de alarma asupra unor adevaruri de care ea s-ar putea sa nu fie constienta si ar trebuii. Uitati-va ce spun statisiticile si veti realiza ca va mintiti frumos cautand vina la altii fara sa te vezi pe tine insuti si problema ta. Am mentionat, se poate intampla, odata, de 2 ori...dar dupa 2 ori este clar ca este ceva nasol cu tine, deci, ia aminte si analizeaza-te, daca nu, ia-ti inima in dinti si roaga-l pe ala de te-a parasit sa-ti spuna adevarul si vei fii socata. Meemi, in primul rand aici nu-i vorba de barbatul ei, ci de prieteni, iubiti...care nu au nici o obligatie sa o suporte! Apoi, pot spune ca dupa 28 de ani de casatorie sunt inca mandra de cum arata...am inca o silueta frumoasa, sunt inca inalta si subtire si ma mentin, pentru ca stiu bine ca de ma fac cat malul imi gonesc singura baratul de acasa, cine ar masi sta cu mine? Da, dupa o gramada de ani de casatorie pot spune ca viata in 2 nu inseamna relaxare intotdeauna, este o lupta cu tine insati: sa fii frumoasa, sa arati bine, sa mirosi bine, sa-i fie drag sotului sa se intaorca zilnic acasa la tine si sa nu fuga dupa urmatoarea. Pentru fetitele care nu au experinta de viata, le rog sa ia aminte si sa bage la cap, viata in 2 este plina de compromisuri si de griji, ti-o faci frumoasa doar daca tii cont de reguli pe care trebuie sa le respecti si de care trebuie sa tii cont, altfel, risti sa-ti pierzi si partnerul si increderea in tine.
  •  
    • 0 mesaje
    2 Aug 2013, 17:16
    6 2
    Nu cred ca e vina ta. In nici un caz nu cred ca Maricon are dreptate. un barbat care te iubeste nu sta cu tine doar ca esti o papusa.Exemplele cele mai bune le ai in showbiz, cele mai frumoase femei sunt parasite zilnic si inselate de barbatii lor, deci nu in asta consta dragostea , in a te duce la coafor si cosmetica cu regularitate. sa fim seriosi, cate femei adevarate, cu familie isi permit sa se intretina in saloane? Dragostea tine de respect, sentimente, 'chimia' dintre doua persoane, nu de coafura, machiaj, unghii. Si chiar daca te-ai mai ingrasa , asa cum spune Maricon, barbatul care te iubeste nu te paraseste pt atat. Maricon: barbatul tau te-ar parasi daca te-ai mai ingrasa putin? Dar tu l-ai parasi pe el la cel mai mic semn de grasime, sau boala, sau chef de a se intretine?
  •  
    • 144 mesaje
    2 Aug 2013, 17:22
    1 1
    poate esti prea atenta cu ei.. daca ai slabit, ai grija sa te mentii asa si nu dispera ca pana la urma gasesti si tu o relatie serioasa.
  •  
    • 612 mesaje
    2 Aug 2013, 19:13
    2 0
    Poate ca nu ai gasit inca persoana potrivita....la asta te-ai gandit? nu gasi vina doar la tine ...eu nu cred ca tu esti vinovata
  •  
    • 124 mesaje
    4 Aug 2013, 16:12
    1 0
    "De ce parasesc barbatii femeile? In momentul in care o relatie se termina, cea mai dureroasa si mai frustranta intrebare este “de ce?” O femeie parasita de iubitul ei isi va pune aceasta intrebare mult timp fara a putea afla un raspuns exact, mai ales daca este convinsa ca are toate calitatile pe care un barbat si le poate dori la o femeie. Frumoasa, inteligenta, rabdatoare, deschisa… Ce motiv ar fi putut avea el ca sa plece? De cele mai multe ori, un barbat invoca nevoia de libertate atunci cand decide sa se desparta de prietena lui. Va spune ca este prea tanar pentru a pune bazele unei familii si ca isi doreste sa isi traiasca viata. Un alt motiv ar putea fi faptul ca esti prea geloasa si prea posesiva. Daca il sufoci in fiecare zi cu telefoane si declaratii de dragoste insistente, cel mai probabil il vei face sa fuga mancand pamantul la o femeie mai relaxata si mai sigura pe situatie. Multi barbati isi parasesc iubitele pentru femei mai tinere, mai slabe, mai amuzante sau, pur si simplu, pentru ca acestea sunt ceva nou. Este trist si nedrept, insa in orice relatie intervine rutina la un moment dat. Oricat de ciudat ar suna, in acest caz s-ar putea sa fie vina ta mai mult decat a partenerului tau. O relatie de lunga durata nu inseamna ca iti poti permite sa te ingrijesti mai putin, sa renunti la sala sau la lenjeria provocatoare. Dimpotriva, trebuie sa stii sa iti surprinzi iubitul si sa il tii interesat. Altfel, da, se va indrepta catre ceva nou. In sfarsit, un alt motiv poate fi acela ca pur si simplu nu sunteti compatibili. Daca femeile refuza sa accepte faptul ca s-ar putea sa aiba prea putine lucruri in comun cu partenerul pentru a intretine o relatie, barbatii sunt mult mai pragmatici. Ei observa nepotrivirea si nu merg pe principiul “daca ma iubeste, ma accepta asa cum sunt”. Compromisurile necesita rabdare si efort, prin urmare, va fi mai simplu pentru ei sa-si caute o partenera mai potrivita. Nu iti ramane decat sa analizezi situatia cu atentie si sa te intrebi in care dintre aceste trei categorii ai putea sa o incadrezi. Abia apoi vei putea intelege cu adevarat de ce el a ales sa mearga pe alt drum" http://www.marya.ro/de-ce-parasesc-barbatii-femeile/
  •  
    • 687 mesaje
    5 Aug 2013, 11:27
    1 1
    Parca ma vad pe mine. Intradevar, inteleg situatia si stiu ce simti. De ce sa fii terminata? Gandeste-te daca ramaneai cu unul dintre cei care te-au parasit, viata ta nu era atat de roz. Asta este! Poate e si pt tine ceva mai bun decat ce ai avut pana acum Nu trebuie sa disperi, ai toata viata inainte. Eu pana acum nu am avut un job, dar acum mi-am gasit si socializez si la locul de munca sunt niste baieti super draguti pe care incep sa ii cunosc tot mai mult pe fiece ce zi petrecuta cu ei acolo, muncind. Poate daca iti iei un job, o sa gasesti ceea ce iti doresti Maricon are dreptate. Sincer! Noi femeile mereu ne bazam pe faptul ca stim sa ingrijim o casa, copii etc dar uitam de noi si asta este principalul motiv pt care barbatii inseala. Eu de exemplu, dupa ce am nascut am avut grija sa slabesc, dieta, sport, si toate cele.
  •  
    • 1 mesaje
    26 Iun 2018, 20:14
    0 0
    Hei trebuie sa intelegem ca decat intr-o relatie toxica mai bine singura ,si eu st despartita si praf dar singura mie mai bine e o cruce ce trebuie sa ne ridice nu sa ne doboare.Doamne ajuta la toata lumea!