piele foarte uscata

  •  
    • 4411 mesaje
    20 Feb 2007, 00:43
    0 0
    Cred ca are dreptate clau,eu am avut exact simptomele descrise in postul ei.Pielea ff uscata pe gambe si pe brate.Coincidenta face ca de cand nu mai mananc toate porcariile,de vreun an si ceva ,am scapat si de problema asta.Ajunsesem sa ma usture pielea rau,la un moment dat mi se uscase asa de tare pe antebrat inca arata ca o julitura,ceva de genul asta.Cauta prin farmacii vitaminele A si E daca nu ulei de masline si sigur ti se va ameliora.Ai grija si ce mananci...
  •  
    • 105 mesaje
    20 Feb 2007, 08:53
    0 0
    Eu folosesc dupa fiecare dus ulei de masline imbunatatit cu vitamina A si ma simt suuuper...in plus nici nu mai am probleme la epilat..nu-mi mai cresc fire de par pe sub piele..

    Eu iti recomand cu caldura ULEIUL DE MASLINE combinat cu vitamina A si ulei de migdale..efectul este uimitor

    va pup pe toate
  •  
    • 5 mesaje
    25 Feb 2007, 02:17
    0 1
    Pana recent, m-am confruntat si eu cu "usturatoarea" problema - la propriu - pentru ca pielea din zona fina a picioarelor ma ustura ingrozitor, la fel si de pe solduri, abdomen, si se exfolia randuri, randuri...puteam sta si o luna intreaga in butoiul cu ulei, si rezultatul era acelasi!Imagineaza-ti ca ajunsesem sa folosesc crema ultragrasa pt. plaja (cu factor de protectie 30-noaptea, dupa dus ). Printr-o intamplare, am fost nevoita sa intrerup tratamentul cu contraceptive orale...si aici am descoperit "buba".
    Pielea e din nou ca de bebe, parca n-as fi avut nimic! Asa ca, daca te stii utilizatoare de astfel de tratament, ia in consderare si acest factor. Bafta!
  •  
    • 528 mesaje
    25 Feb 2007, 08:18
    0 0
    Iau intradevar anticonceptionale insa numai de cateva lui iar problema pielii uscate o am de ani
    Am incercat de-a lungul timpului si uleiul de masline(zilnic) dar nu prea intra in piele i mai degraba ramane la sprafata si cand il stergi pielea capata un aspect neplacut, ceea ce a descoperit eu este doar faptul ca uleiul de masline ajuta at cand il pui in compozitia lotiunii de corp pe cae trebuie sa o folosesc zilnic altfel m-as ofili
    Am incercat crema cu uree de care miati spus , ba mai mult am pus in ea si vit A fiola si jumatate de fiola de vit C dar sincer nu vad nici o ameliorare si in plus mi se pare ca miroase ingrozitor chiar nu mai stiu ce sa fac dar nu ma dau batuta am sa folosesc lotiunile e care mi le-ati recomandat insa nu stiu unde sa gasesc unt de shea in cj? poate la sensi blu?
    Intro vreme ma gandeam sa incerc lotiundea de la l'oreal pt piele dezhidratata dar n-am gasit in ziua aceea si am uitat sa mai caut..
  •  
    • 528 mesaje
    25 Feb 2007, 08:27
    0 0
    si inca o intrebare alessia: de unde ai cumparat bioderma atoderm ca am gasit siteul lor der nu poti comanda
  •  
    • 528 mesaje
    25 Feb 2007, 09:06
    2 0
    tocmai am vb cu o prietena de a mamei mele despre problema mea si ea a zis ca a avuto dar ca a remediato cat a fost plecata in israel si ghiciti cu ce?? cu produse dela farmec zicea ca sunt celemai bune dupa parerea ei si ma gandesc serios sa le icerc si pe cele pt corp, pt ca pana acuma, faptul ca locuiesc in cj si ca ma "bat" de aceste produse zilnic, mia creat o parere destul de prosta despre ele insa daca stau sa ma gandesc mai bine de la ei am avut cel mai bun demachiant
    si tot aceasta pers mia zis ca uscaciunea de pe picioare o poate provoca si lotiunea anticelulitica, e adevarat?
  •  
    • 3 mesaje
    8 Sep 2015, 00:18
    2 0
    Atenție consultare un medic dermatolog cu experiență .poate fi o boala autoimuna sclerodermie ce se depisteaza mai greu .Pielea foarte uscată poate fi si unul din simptomele acestei boli.Sanatate sa auzim de bine.
  •  
    • 292 mesaje
    8 Sep 2015, 02:25
    2 0
    Incearca sa folosesti cremele zilnic, nu odata pe saptamana... poate asa vei fi mai multumita.
  •  
    • 5609 mesaje
    10 Sep 2015, 04:16
    1 1
    .... nu ne astepta ca avem treaba aici!
  •  
    • 34 mesaje
    11 Oct 2015, 21:56
    0 0
    De supliment alimentar pentru o piele hidratata si fara riduri ati auzit? E cel mai bun produs pentru piele pe care l-am folosit!
  •  
    • 1 mesaje
    13 Oct 2015, 12:57
    0 0
    Buna! Incearca asta pentru fata http://femeiachic.ro/crema-honey-moisturizer-mario-badescu . Din ce stiu este si pentru corp si Mario Badescu a devenit un brand in SUA.
  •  
    • 9 mesaje
    26 Oct 2016, 15:13
    0 0

    Eu aveam pielea atat de uscata pe fata, incat imi aparusera multe riduri fine si imi era teama sa nu se agraveze situatia. Foloseam si creme de noapte si de zi mai grase, dar tot peste vreo doua ore dupa ce le aplicam, pielea mea ramanea uscata si se decojea in unele zone, acolo unde ridurile erau deja pronuntate. Ma deranja din ce in ce mai tare, asa ca am inceput sa folosesc un advanced filler de la teosyal pentru piele uscata. Dupa doar doua saptamani, pielea mea era mult mai luminoasa, mai neteda si se putea simti cat de mult mi-a hidratat-o aceasta crema pe are o aplicam dimineata si seara. Le gasiti pe teoxane-beauty.ro, sunt ceva mai scumpe dar merita toti banii. 

  •  
    • 3 mesaje
    27 Ian 2017, 13:50
    0 0
    Eu am mainile uscate doar in sezonul rece, dar recunosc ca folosesc constant crema de maini. De mai bine de jumatate de an am inceput sa folosesc crema de maini cu ulei de orez de la BottegaVerde.ro. Este mult mai eficienta decat orice alt produs folosit inainte. Se absoarbe rapid in piele, repara si hidrateaza intensiv, lasand pielea catifelata si moale. Totodata am descoperit si alte produse de la ei, odata cu sapunul cadou primit de la ei la prima mea comanda.
  •  
    • 2 mesaje
    14 Feb 2017, 12:27
    0 0
    Buna dragelor! Mie imi plac f mult produsele de pe BottegaVerde.ro, sunt f bune, accesibile si lasa pielea f moale. Eu am incercat masca de fata cu namol din Marea Moarta, f f buna. O recomand, deoarece lasa pielea f curata, ofera o curatare super atenta a celulelor moarte si pielea ramane fina dupa. Va pup!
  •  
    • 4 mesaje
    16 Feb 2017, 15:16
    0 0

    Hello! Eu am pielea f uscata, mai ales iarna, e f afectata de frig. Mai nou, am incercat crema de fata hidratanta cu extract de albastrele, de pe BottegaVerde.ro si pot sa spun ca si a facut f bine treaba, sunt f multumita. Sora mea foloseste cremele cu magnolie, au un miros excelent.

  •  
    • 199 mesaje
    31 Mar 2017, 11:43
    0 1

    Pielea sensibila este foarte intalnita in zilele noastre, iar eu cred ca aceasta este cauzata de produsele de proasta calitate pe care obisnuim sa le folosim. Si eu aveam o piele tare sensibila si uscata, chiar si vara, in niciun anotimp nu o simteam sanatoasa si hidratata. De aceea si ridurile de pe fata s-au evidentiat intr-un timp foarte scurt. Am renuntat sa mai folosesc toate produsele nocive, mi-am facut un tratament foarte bun cu acid hialuronic, Teosyal Pure Redensity Skin, mi-a redat frumusetea pielii, mi-a estompat ridurile si, ce este mai important, mi-a pregatit pielea pentru o noua etapa, aceea numai cu produse de calitate.

  •  
    • 170 mesaje
    24 Nov 2017, 12:04
    0 0
    Iti recomand sa incerci crema de la Pevonia, o gasesti aici: https://www.beautyoneshop.ro/cosmetice-corporale/crema-corporala-preserve-body-moisturizer-pevonia-botanica-810.html
  •  
    • 11 mesaje
    11 Dec 2017, 12:03
    0 0

    Salut! Si eu am pielea uscata pe corp, dar am auzit de la o prietena ca exista o crema de corp la Bottega Verde, care iti face pielea hidratata si catifelata. Intr-adevar este foarte buna! Contine ulei si lapte de cocos, care fac pielea foarte matasoasa, o hranesc si parca o fac mai elastica. Mi-am comandat mai multe produse de la ei si la 99 de lei ai transport gratuit. O recomand!

  •  
    • 14 mesaje
    15 Feb 2018, 05:51
    0 0
    ad_inna said:salut evelor! am o mare pb de mult timp: am pielelea orpului f uscata si parca si dezhidratata desi beau destul de multe lichide. daca nu folosesc dupa fiecare dush o lotiune de corp grasa sau un ulei sub forma de gel pielea mea incepe sa se usuce pana se cojeste mai ales pe picioare. Problema e ca nici cremele nu prea ajuta pt ca daca trece o zi efectul lor dispare si asa mai departe...(( Ce vitamine ar trebui sa iau sau cum sa procedez pt ca la derma am mai fost acum cativa ani si mi sa spus ca sigur e din cauza ca stau prea mult la soare vara...ceea ce...e cam aiurea sincer(adik putea sa dea un rezultat mai concret)


    ms mult de tot si va pup dulce!!!

     Buna dear, Eu ti-as recomanda sa mai consulti un medic inainte dar in cazul pielii uscate merge foarte bine un ulei natural, shea butter sau ulei de argan. La Plafar trebuie sa gasesti. Si eu m-am confruntat cu pielea uscata si remediile naturale au functionat cel mai bine dar sub forma de ulei. Sper sa-ti fie de folos Aaaa si daca esti pasionata de makeup & beauty, te invit pe canalul meu de youtube, Mon Rouge by Oana. Merci frumos, 

    https://www.youtube.com/channel/UCk8QF_WrEVM4wbXiHDmsvgA/videos?disable_polymer=1&spfreload=10
  •  
    • 127 mesaje
    20 Feb 2018, 17:05
    0 0

    Buna! Am avut nevoie de o crema foarte buna pentru hidratare deoarece aveam tenul extraordinar de uscat. Dupa o cautare indelungata am gasit marca de produse, care efectiv mi-a salvat tenul de aceasta problema. Vorbesc despre crema Advanced Filler din gama de cosmeceutice Teoxane pe care o gasiti pe teoxane-beauty.ro. O recomand cu increderea pentru ca din toate cremele pe care le-am folosit pana acum, aceasta a avut rezultate vizibile de la primele folosiri.