punctele negre

  •  
    • 267 mesaje
    31 Ian 2007, 14:28
    1 0
    probabil a mai fost deschis subiectul asta, dar cum nu cred k strica nimanui sa mai citeasca/scrie o data, am sa va rog sa-mi recomandati ceva pt punctele negre de pe nas...am incercat diverse creme, dar fara rezultat
  •  
    • 13 mesaje
    31 Ian 2007, 17:26
    0 0
    incerca lotiunea de fata de la clean&clear, se vinde in farmacii, poate te ajuta...
  •  
    • 1063 mesaje
    31 Ian 2007, 17:44
    0 0
    nicky incearca activa de l favisan..e buna ..s -a tot discutat despre ea.si eu am folosit-o
    probl cu pnctele negre e ca ..oricum le-ai scoate ..cu creme..stoarcere..tot se formeaza altele in zonele goale ramase..deci nu prea exista ceva definitiv,..
  •  
    • 815 mesaje
    31 Ian 2007, 19:13
    0 0
    Este un subiect arhidiscutat!Dar intradevar se refac si nu exista ceva care sa le distruga in toatalitate si definitiv!Pe mine ma ajuta Brevoxyl sau recomandarea dermatologului Smooderm!fetele mai zic si Retin A!Pee;ingul chimic topeste punctele negre!Si solutia Activa de la Favisan merita incercata!Mastile de argila tot de la Favisan aplicate de 2-3 ori pe sapt si gomajul de 2 ori pe sapt!
  •  
    • 267 mesaje
    31 Ian 2007, 22:09
    0 0
    Brevoxyl e singurul pe care l-am folosit si de care nu pot sa spun ca am fost f multumita.imi cer scuze pt repetarea topicului, dar in paginile pe care le-am citit eu n-am gasit si n-am mai avut rabdare sa le citesc pe toate. va multumesc oricum!
  •  
    • 1063 mesaje
    31 Ian 2007, 22:16
    0 0
    brevoxil e pt cosuri sau pcte negre?m-ar tenta sa l iau pt cosuri..e sg p care nu l-am incercat
  •  
    • 815 mesaje
    31 Ian 2007, 22:24
    0 0
    Pt mine este f bun Brevoxylul,mai bun decat Smooderm!Mie dermatologul mia recomandat pt puncte negre Smooderm,dai doar pe portiunile pe care vrei sa le cureti!Exfoliaza f puternic,nici nu-ti recomand sa te dai mai mult de 2 zile aplicare pt k el actioneaza mai departe si o sa te trezesti k ti se ia pielea de pe fata!

    Referitor la Brevoxyl,eu sunt f multumita de el!Dak vrei efecte mai rapide da-te mai des dar doar pe cosuri si pana vezi k dau inapoi,dupa care continui cu ceai de musetel sau galbenele!Ai mare grija cu zona ochilor,sa nu dai pe la ochi sau f aproape de ochi pt k eu am facut o alergie puternica la ochi si m-am trezit cu ochii umflati,cosurile dadeau inapoi dupa doar cateva ore si am dat intralta cu ochii!Deci mare griija!

    Retin A eu am folosit acum mai multi ani si stiu k n-am fost multumita,mie nu-mi facea nimic!S-o fi schimbat formula nu stiu si nici nu ma mai intereseaza k eu am Brevoxyl!Brevoxylul se bazeaza pe peroxid de benzoil si mie mi-e f bun,am mai fol unguente cu de asta si nimic nu a fost mai eficient in cazul meu!Eu l-am luat de la Help net de la Magazinul Cocor si am dat pe el 215.000!Succes!
  •  
    • 815 mesaje
    31 Ian 2007, 22:25
    0 0
    Brevoxylul nu exfoliaza asa puternic precum Smooderm!Bine eu am si tenul gras!Asta e doar parerea mea!Eu zic sa incerci k nu ai de pierdut si sper sa-ti faca bine!De rau n-am auzit pe nimeni!
  •  
    • 1063 mesaje
    31 Ian 2007, 22:29
    0 0
    mersi mult fetele..o sa mi iau si eu brevoxil..ca am probl cu cosurile..am folosit retina dar in afara de exfoliere f puternica si parca mi-a facut puncte negre n-am mai vazut nimic
    sper sa ma ajute...
  •  
    • 815 mesaje
    31 Ian 2007, 22:33
    0 0
    Toate exfoliaza sa stii,unele mai devreme altele mai tarziu!Retine doar atat te dai doar pe cosuri sau pe portiunile cu cosuri si cand vezi k dau inapoi contiuni cu altceva k sa nu ti se exfolieze pielea f tare!Ceaiul de musetel cicatrizeaza f bine!Mie sa stii k Brevoxylul m-a ajutat si cu punctele negre,chiar mai bine decat Smooderm!M-am trezit k nu mai am puncte negre sau cel putin le-a estompat f mult!Asta si impreuna cu ceaiul de musetel si mastile cu argila!
  •  
    • 1063 mesaje
    31 Ian 2007, 22:44
    0 0
    cum aplici tu ceaiul de musetel?
  •  
    • 815 mesaje
    31 Ian 2007, 22:52
    1 0
    Pai fac pur si simplu infuzie torn apa fiarta intr-o cana peste 1-2 pliculete cu ceai!Eu fac ceaiul mai concentrat!Apoi cand se raceste ma sterg pe fata cu pliculetele de ceai!Poti sa iei pliculetele de ceai inca caldute chiar fierbinte cata suporta pielea ta si le tii pe portiunea cu cosuri 15 min!Ma spal cu ceai de musetel cat stau in casa din ora in ora!de obicei seara toate tratamentele isi fac efectul mai bine!cand vrei sa-ti mai lasi pielea sa respire te speli cu ceai si te culci!ai grija cu unguentele pt cosuri pt k in timp dak le folosesti mereu pe aceleasi cosurile vor da rezistenta si crema nu isi mai face efectul!De aceea e bine sa le alternezi sau sa mai faci pauze!Inca o crema eficienta dar eu n-am folosit-o,zic evele,este Eritroacnol,se gaseste la farmacie si e in jur de 60 de mii!
  •  
    • 1639 mesaje
    31 Ian 2007, 23:17
    0 0
    am auzit pe cineva ca fierbe apa intr-un vas, iar atunci cand e fierbinte o pui pe un scaun, scaunel si stai cu fatza in jos spre oala in timp ce ies aburii si acoperita pe cap...nu stiu daca merge, eu nu am incercat deocamdata nu am nevoie..
  •  
    • 1063 mesaje
    31 Ian 2007, 23:24
    0 0
    libelula..asta se numeste baie de aburi
  •  
    • 30 mesaje
    29 Aug 2012, 16:27
    0 0
    cornelia_a said:Toate exfoliaza sa stii,unele mai devreme altele mai tarziu!Retine doar atat te dai doar pe cosuri sau pe portiunile cu cosuri si cand vezi k dau inapoi contiuni cu altceva k sa nu ti se exfolieze pielea f tare!Ceaiul de musetel cicatrizeaza f bine!Mie sa stii k Brevoxylul m-a ajutat si cu punctele negre,chiar mai bine decat Smooderm!M-am trezit k nu mai am puncte negre sau cel putin le-a estompat f mult!Asta si impreuna cu ceaiul de musetel si mastile cu argila!

     M-ar interesa sa imi spui si mie cu ce fel de argila iti faceai mastile???Alba sau verde?

  •  
    • 9873 mesaje
    29 Aug 2012, 20:38
    0 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 29 Aug 2012, 20:38
  •  
    • 30 mesaje
    30 Aug 2012, 17:32
    0 0
    trili said:
    serbanad said:
    cornelia_a said:Toate exfoliaza sa stii,unele mai devreme altele mai tarziu!Retine doar atat te dai doar pe cosuri sau pe portiunile cu cosuri si cand vezi k dau inapoi contiuni cu altceva k sa nu ti se exfolieze pielea f tare!Ceaiul de musetel cicatrizeaza f bine!Mie sa stii k Brevoxylul m-a ajutat si cu punctele negre,chiar mai bine decat Smooderm!M-am trezit k nu mai am puncte negre sau cel putin le-a estompat f mult!Asta si impreuna cu ceaiul de musetel si mastile cu argila!

     M-ar interesa sa imi spui si mie cu ce fel de argila iti faceai mastile???Alba sau verde?

     

     

    asta e topic din 2007, asa ca ......... asteapta sa ti raspunda cornelia_a.

     Nu ma astept sa ii raspunda neaparat cornelia_a dar poate se gasestre vreo persoana care sa stie!

  •  
    • 96 mesaje
    30 Aug 2012, 17:48
    0 0
    eu folosesc plasturi pt punctele negre de pe nas,iar pt utilizare zilnica am un gel de prevenire a aparitiei punctelor negre..la plafar gasesti masti de fata cu argila..
  •  
    • 30 mesaje
    30 Aug 2012, 18:01
    0 0
    little.miss said:eu folosesc plasturi pt punctele negre de pe nas,iar pt utilizare zilnica am un gel de prevenire a aparitiei punctelor negre..la plafar gasesti masti de fata cu argila..

     Cum functioneaza treaba cu plasturii???Ce plasturi folosesti?Raman semne sau cum?

  •  
    • 96 mesaje
    30 Aug 2012, 18:24
    0 0
    pai de obicei e bine sa aplici plasturele dupa ce faci baie cand sunt porii deschisi.Eu ii am de la Montagne Jeunesse,trebuie doar sa ii umezesti putin si sa il aplici pe nasul putin ud ca sa se lipeasca.Il tii cam 10 minute ,dupa ce se usuca, il indepartezi dupa care iti clatesti fata cu apa.Eu sunt multumita de ei,se gasesc la un pret decent de vreo 8-9 lei,cam in toate hipermarketurie iar porii s-au diminuat vizibil.
    Acest mesaj a fost editat de către little.miss: 2 Sep 2012, 12:24