Sunt fete pro-ana / pro-mia aici ?

  •  
    • 54 mesaje
    30 Ian 2007, 11:39
    5 2
    Svuze ca postez de 2 ori am scris si la sanatate dar mi se pare ca subiectul e mai potrivit aici.

    Buna daca sunt fete ana sau mia aici as vrea sa vorbim, am nevoie de niste sfaturi si as vrea sa stiu cum se descurca alte fete. Eu am inceput de 2 luni dar nu prea merge Am slabit doar 1 kg pt ca am avut intreruperi ... eu as vrea sa ajung ana dar am tendintze mia tot mai des si ma cam sperie lucrul asta. Pacat ca nu exista si la noi site-uri de specialitate
  •  
    • 2312 mesaje
    30 Ian 2007, 11:43
    1 5
    Ce inseamna ana si mia??Chiar nu stiu.
  •  
    • 186 mesaje
    30 Ian 2007, 11:44
    0 0
    Scuza-ma, ce-i asta "ana" si "mia"?
  •  
    • 186 mesaje
    30 Ian 2007, 11:45
    0 0
    Off topic: Buna, Oana!
  •  
    • 1298 mesaje
    30 Ian 2007, 11:46
    3 0
    Ce inseamna ana si mia?

    Dupa cum e pusa problema e vorba de anorexie si bulimie???? Imi cer scuze daca am gresit.
  •  
    • 199 mesaje
    30 Ian 2007, 11:48
    2 3
    am dat o cautare google dupa pro ana si pro mia si ghicitzi ce mi-a rezultat ... professional anorexic, respectiv professional bulimic. Fetele astea se infometeaza si numesc ca este un "lifestyle" ! Am citit doar putzin si m-am oripilat se sustzin una de alta si tzin "post" impreuna, adica nu mananca NIMIC zile in sir! Si sfaturi despre cum sa vomitzi corect si cum sa ascunzi fatza de familie si prieteni ... e ingrozitor !
  •  
    • 186 mesaje
    30 Ian 2007, 11:52
    2 2
    Aoleu!
  •  
    • 2312 mesaje
    30 Ian 2007, 11:57
    1 2

    Eu nu-s nici ana nici mia.
    Mai, or fi,delimitarea nu e chiar asa stricta.
    Uite, de ex in bulimie, un bulimic eu stiu ca se recunoaste usor dupa faptul ca isi provoaca voma sau recurge foarte des la laxative.Cred ca multe de pe topic bem ceai verde, totusi nu stiu cate persoane stiu ca, virgula, consumul a mai mult de 2 pliculete pe zi e considerat abuz de laxative.(hai..nu chiar de la 2 dar stiu ca persoanele de care pomenesti beau mari cant. de ceaiuri laxative)
    Cat despre anorexie eu am o parere f proasta..impropriu zis proasta..dar se poate muri, Doamne fereste.(se recunosc anorexicele dupa faptul ca sunt f slabe si inca mai vor sa slabeasca.Indiferent de situatie se recomanda un psiholog.
  •  
    • 2312 mesaje
    30 Ian 2007, 11:58
    2 0
    buna, indigo!Hai ca ma uit si eu acu'.
    da, e ingrozitor, din fericire articolul respectiv e vechi, stiu ca sunt si filme pe tema asta.
    uite anti ana http://www.idieta.ro/forums/t_anti-ana_9195.html
  •  
    • 54 mesaje
    30 Ian 2007, 12:10
    10 1
    Dar nu se poate la topicul asta sa raspunda fetele care practica modul asta de viatza ? Este foarte usor sa judeci cand nu cunosti
  •  
    • 199 mesaje
    30 Ian 2007, 12:12
    2 5
    Alizee nu este un "mod de viatza" este BOALA ! Potzi sa mori ! Cauta pe internet si informeaza-te inainte sa faci asemenea prostii

    Catzi ani ai ?
  •  
    • 2312 mesaje
    30 Ian 2007, 12:14
    1 3
    Evita, cred ca ne obosim degeaba!Eu i-am citit postarea si nu mi-a venit sa cred.sunt stupefiata!Hai mai bine sa deschid eu topic.
  •  
    • 199 mesaje
    30 Ian 2007, 12:16
    3 1
    mai bine deschizi la dragoste ca acolo citeste mai multa lume. Oare chiar si in Romania practica fetele asa ceva ?
  •  
    • 54 mesaje
    30 Ian 2007, 12:20
    9 3
    Dar nu mai exageratzi ca nu stitzi despre ce este vorba atzi citit 2 randuri pe internet, atat ! Eu am citit timp de luni de zile pe forumuri si site-uri inainte sa ma hotarasc si stiu foarte bine ce fac nu este periculos daca STII cu adevarat ce faci. Si stiu sigur ca sunt fete in romania care duc modul asta de viatza doar ca din pacate nu exista un site oficial am gasit niste forumuri dar ori nu mai existau ori nu se mai posta de mult timp.
    15 ani am
  •  
    • 5148 mesaje
    30 Ian 2007, 12:30
    0 1
    Alizee tu esti adolescenta care vroia sa se sinucida. ai deschis un topic despre asta, apoi ti-ai sters postarile. imi aduc bine aminte ca acolo spuneai ca esti supraponderala si nicio metoda (de slabit) nu a dat rezultate.
    ce mai faci? si...ce-ai de gand sa faci?
  •  
    • 54 mesaje
    30 Ian 2007, 12:45
    2 2
    NU vroiam sa ma sinucid ! Pur si simplu am vrut sa vorbesc pe tema aia pt ca ma gandeam/ma gandesc deseori LA SUBIECT dar asta nu inseamna ca vroiam sa ma sinucid.

    In rest ce sa fac ... aprox. la fel
  •  
    • 1298 mesaje
    30 Ian 2007, 12:50
    8 1
    Mi-ar surade si mie sa fiu putin "pro-ana" mai ales dupa ora 18 si cand vad dulciuri.
  •  
    • 156 mesaje
    30 Ian 2007, 12:58
    4 2
    Alizee ... eu am fost pro-mia. De slabit am slabit ... si m-am ales cu o gastrita super nasoala cu care urmeaza sa ma lupt toata viatza. Am 17 ani si sunt pasibila de ulcer in urmatorii ani, nu am voie sa beau sucuri cu acid, nu am voie sa mananc picant, nu am voie alcool si mi s-a spus ca e f posibil ca niciodata sa nu mi se refaca mucoasa intestinala. De multe ori dimineatza ma trezesc cu dureri de stomac cumplite ... si eu credeam ca este un stil de viatza si ca nu o sa patzesc nimic dar nu a fost asa.
  •  
    • 2312 mesaje
    30 Ian 2007, 13:07
    1 0
    k, alizee, am venit aici.Zi-ne, care-i of-ul!
  •  
    • 54 mesaje
    30 Ian 2007, 13:10
    4 0
    Tocmai de-aia nu vreau sa fiu mia .... stiu ca potzi sa faci gastrita sau mai rau daca vomitzi