e adevarat ca daca se Probeaza o rochie de mireasa inainte ,vei

  •  
    • 0 mesaje
    27 Iun 2012, 14:35
    3 0
    e adevarat ca daca se Probeaza o rochie de mireasa inainte ,vei ramane nemaritata.?
  •  
    • 172 mesaje
    27 Iun 2012, 22:13
    5 0
    Pai rochia de mireasa cum ti-o cumperi la ochi,fara s-o probezi?E normal ca poti sa probezi si 100 de rochii de mireasa,nu asta-i motivul pentru care nu se marita fetele.Se zice din batrani ca nu e bine sa te vada mirele imbracata in rochie de mireasa inainte de ceremonie ca poarta ghinion,dar si astea-s superstitii.
  •  
    • 0 mesaje
    28 Iun 2012, 01:38
    2 0
    nu mai fii asa superstitioasa sunt atatea actrite care au purtat rochii de mirese la filmari , si tot s-au maritat una ar fi diana dumitrescu, si mai sunt multe altele, care s-au si maritat desi au purtat rochii inainte de nunta se spune ca ramai nemaritata si daca iti da cineva cu matura pe picioare, se spune ca aduce ghinion daca in ziua nuntii porti pantofi decupati sau sandale , sau perle la gat fleacuri , probeaza linistita rochia
  •  
    • 0 mesaje
    29 Iun 2012, 12:41
    1 1
    eu am purtat 3 ani la rind rochii de mireasa la unele competitii ce sau desfasurat la mine in localitate .si nu asa dar rochii noi...si nu am crezut nici o data in superstitia asta.sau ar mai fi ca cu o noapte inainte de nunta mierele nu trebuie sa fie intrun pat cu mireasa.prostii...interesant daca au stat in acelasi pat vreo 2 ani atunci ce ar schimba o seara?eu nu cred in astfel de fleacuri...legate de nunta...dar cu rochia fii sigura ca nu e asa!o sa fie bine.nu ramii nemaritata daca probezi o rochie mai inainte de nunta...aici sunt alte motive pe care le stie doar viitoarea mireasa daca nu se casatoreste.Bafta!
  •  
    • 31 mesaje
    30 Iun 2012, 13:15
    1 0
    Nu. Sunt doar superstitii. Daca ar fi real ar insemna ca fotomodelele si actritele nu se vor casatorii niciodata.