NU CUMPARATI DE LA FLANCO!!!!!!!!!!!!!!

  •  
    • 105 mesaje
    23 Ian 2007, 15:28
    0 0
    Vreau sa va dau un sfat prietenesc..NU CUMPARATI DE LA FLANCO in rate..sunt niste incompetenti..

    Simt ca iau foc numai cand ma gandesc...

    mama mea a facut doua credite la ei..i-au dat un cartonas pe care scrie CLAR ca sunt doua contracte si doua rate de platit..cand m-am dus sa achit ratele,am prezentat acel cartonas cu toate datele necesare..mi-au cerut 7 RON cand de fapt ratele cumulate erau de 100 RON...nestiind cat aveam de achitat am luat chitanta si am plecat, data urmatoare mi-au incasat 800 RON si cand am cerut informatii nu au stiut sa-mi raspunda...

    Dupa o saptamana mama primeste un telefon de la ei si este informata ca nu s-au achitat aceste rate...niciuna din ele...VA DATI SEAMA???? si apoi au pretentia sa mai ceara si penalizari...

    Imi vine sa ma duc peste ei sa-i iau pe sus...si credeti-ma ca sunt o fire ponderata in general..

    Voi ce spuneti? vi se pare normal?
  •  
    • 151 mesaje
    23 Ian 2007, 15:33
    0 0
    neaparat sa ii iei pe sus! nu te lasa! romanii, in calitate de clienti, inca mai inghit prea multe mizerii.

    francezii se cearta si pentru un euro, pentru ca-zic ei si le dau dreptate- e o chestie de principiu.

    si iata ca mai adaug o firma la lista neagra... pe langa taxi club. ultimul taximetrist de la ei , sosit in urma unei comezi telefonice, m-a injurat cand ma dadeam jos din masina fiindca nu i-am lasat TOT restul...
  •  
    • 105 mesaje
    23 Ian 2007, 16:06
    0 0
    Multumesc pentru incurajare!!

    Am niste nervi... e inadmisibil ce se intampla..

    Am intrebat-o de ce am penalizare daca eu am achitat rata inainte de data scadenta..mi-a spus ca nu stie..am intrebat daca e sigura ca trebuie sa achit atat..a zis ca DA..ce vina am eu?? de ce sa achit penalizari datorita erorii lor???

    La FLANCO se intampla frecvent sa vina cate cineva sa faca scandal..am crezut ca exagereaza oamenii, dar uite ca nu e asa..
  •  
    • 202 mesaje
    23 Ian 2007, 16:29
    0 0
    fa reclamatie la OPC.
  •  
    • 151 mesaje
    23 Ian 2007, 17:03
    0 0
    da, OPCul e o idee foarte buna!
  •  
    • 2487 mesaje
    23 Ian 2007, 17:04
    0 0
    Andra intr-o situatie asemanatoare eu am cerut sa vad un sef si nu m-am lasat pina nu am primit dreptul meu,cu nervi si dracii de nu pot sa spun dar daca ramii pe poziti dau inapoi,la noi e moda sa greseasca ei si sa platesti tu,du-te cu actele doveditoare si fa scandal la firma daca nu merge si nu dau inapoi OPC,o merita.
  •  
    • 3248 mesaje
    23 Ian 2007, 19:56
    0 0
    Si eu te sfatuiesc sa apelezi la www.opc.ro Nici nu trebuie sa bati drum pana la ei. Completezi pur si simplu formularul online.
    Nemernicii!
  •  
    • 1 mesaje
    29 Nov 2018, 22:00
    0 0
    Escrocherii Flanco. Nu cumparati de la Flanco ! Vor sa scape de produse defecte cu tupeu. Daca ai primit coletul si nu l-ai verificat, te-ai ars ! Daca cumperi pe firma nu ai nicio sansa sa iti schimbe produsul, politica Flanco  este sa arunce vina in carca ta, nu conteaza ca furnizarul livreaza un produs cu defect in cutie sigilata. Cu alte cuvinte Flanco poate sa vanda caramizi drept telefoane si daca nu deschizi coletul, apoi cutia si sa probezi produsul, e problema ta, cu toate ca nu este problema ta.
    Orice firma cu intentii de a realiza afaceri corecte isi urmareste produsele, marfurile si serviciile (inclusiv prin proceduri IS de la comanda de aprovizionare la vanzare si iesirea din garantie. Clientul nu este obligat sa preaia riscurile si prostia Flanco.
    Escrocii trebuie tratati ca atare. O sa-i dau in judecata.
  •  
    • 6 mesaje
    19 Iul 2020, 23:27
    0 0
    Informații destul de   interesante.
    Acest mesaj a fost editat de către Malvina13: 19 Iul 2020, 23:28
  •  
    • 7 mesaje
    23 Oct 2020, 10:48
    0 0
    Este groaznic ce scrii, cum poți înșela oamenii așa. Acum mă bucur că, în timp ce îmi mobilez apartamentul, mi-am ascultat prietenii și am cumpărat totul la recomandare. Cine îmbătrânește ce pierderi ar putea ajunge cu decizii pripite și cumpărarea din surse netestate.