produce machiaj farmec - cum sunt

  •  
    • 81 mesaje
    23 Ian 2007, 12:58
    0 0
    Salut! a folosit cineva produse de machiaj de la farmec? cum sunt? ma intereseaza in special fondul de ten si rujul gerovital plant. sunt rezistente? cum sunt ele in comparatie cu produsele straine (gen maybelline, rimmel, max factor)?
    multumesc anticipat.
  •  
    • 9 mesaje
    24 Ian 2007, 20:41
    0 0
    Fondul de ten chiar nu stiu, insa mi-am luat un ruj (nuanta 201) care e super fain. Tocmai vroiam sa imi iau un ruj rezistent la transfer, dar nu eram sigura ce anume (ma tenta colorstay de la revlon). Mie mi se pare chiar mai bun..nu usuca buzele asa tare si rezista cateva ore.
  •  
    • 3158 mesaje
    25 Ian 2007, 00:11
    0 0
    si eu am avut acum vreo 3 ani un ruj gerovital,un bej.Era f bun,stiu ca nu se stergea,dar avea gust de untura de catel
  •  
    sol
    • 292 mesaje
    25 Ian 2007, 00:22
    0 0
    Buna, evelor eu folosesc zi de zi fondul de ten de la Farmec, mie imi place colegele mele mi-au spus ca nu se observa ca am fond de ten . Insa am un truc inainte de a-mi aplica fondul de ten folosesc o crema (Nivea visaje). rujuri nu am folosit, dara daca au gust de untura de catel nici nu cred ca o sa imi iau.
  •  
    • 3248 mesaje
    25 Ian 2007, 00:48
    0 0
    Watermelon,de unde stii ce gust are untura de catel?!
  •  
    • 3158 mesaje
    25 Ian 2007, 01:04
    0 0
    "untura de catel" e cu sens figurat ce draguti sunteti.Am spus cu sensul de gust rau
  •  
    • 270 mesaje
    25 Ian 2007, 09:18
    0 0
    sorei mele i-a adus o prietena doua creioane de ochi (dermatograf) unul negru si unul albastru...sunt ffff bune. eu nu ma dau cu el, pt ca in genral nu ma fardez...dar sora mea le lauda tot timpul ...cel negru este f nergu si nu se intinde...sunt sigura ca sunt ieftine...dar se vad f frumos
  •  
    • 844 mesaje
    25 Ian 2007, 10:39
    0 0
    si eu am creion negru si e foarte bun......mai folosesc tratament pt unghii cu vit. B6...e bun dar nu trebuie dat decat pe unghie pt ca usuca pielita de pe margini prea tare!
  •  
    • 121 mesaje
    25 Ian 2007, 11:00
    0 0
    Eu nu am vazut produse de la farmec...adevarul e ca nici nu am cautat...de unde le procurati?
    O zi frumoasa va doresc!
  •  
    • 81 mesaje
    25 Ian 2007, 11:13
    0 0
    Eu am vazut produsele Farmec in mici magazine, nu le-am vazut in marile magazine de cosmetice. Dermatografe folosesc si eu, am vazut recomandari si aici pe forum, sunt foarte ieftine si foarte bune. Dar de fdt si de rujuri nu stiam nimic. Stiu ca sunt mai bune decat avon, oriflame, dar se rdica ele la nivelul max factor, de exemplu?
  •  
    • 9 mesaje
    26 Ian 2007, 20:28
    0 0
    Vorba lui diorkiss, nu stiu ce gust are untura de catel..dar rujul asta nu are nici un gust ciudat. Si din punctul meu de vedere e chiar mai bun decat multe firme de renume.
  •  
    • 4411 mesaje
    26 Ian 2007, 20:45
    0 0
    Nu l am incercat niciodata..il voi cauta si eu , a vazut cineva prin bucur?
  •  
    • 1005 mesaje
    26 Ian 2007, 20:48
    0 0
    Andreeax eu stiu ca in Cocor este un stand cu produse Farmec si acolo au foarte multe produse de machiaj
  •  
    • 2778 mesaje
    26 Ian 2007, 21:01
    0 0
    Uite asa am citit si eu lucruri minunate despre fondul de ten Gerovital pe forumul eva.Cum ca ar fi mai bun decat alte firme de renume.
    Si imi iau eu fondul asta de ten.O panarama totala.E gras,se intinde ff prost.Imi simt tenul incarcat.E cel mai p.rost fond de ten incercat.
    Mi-a murdarit geaca la guler,puloverul cand m-am schimbat.Nu se tine deloc pe fata.Daca puneam mana numai putin pe fata ma trezeam cu ea plina de fond de ten.


    Oribil
  •  
    • 3311 mesaje
    27 Ian 2007, 23:36
    0 0
    in cocor gasiti stand. din pacate vanzatoarea mi-a spus ca stocul nu este prea .. curand facut. creioane gasiti doar bleu si albastru inchis. si verde.. nici gand de negru. eu ma duc destul de des pe acolo si as vrea sa iau direct de la sursa.. dar.. nu's sanse.
    gasiti multe produse si testere. numai sa dati peste vanzatoarea aia draguta..
    incercati!
  •  
    • 815 mesaje
    27 Ian 2007, 23:40
    0 0
    Farmec are o eprezentanta si magazin de desfacere prin Strada Dudesti adica prin spatele mall-ului Vitan pe unde o ia tramvaiul 23 de la Dristor inainte spre mall!Uite-te pe site-ul Farmec la contact si cauta la Bucuresti si o sa gasesti magazinul de prezentare si nr de tel+adresa!
  •  
    • 10 mesaje
    31 Mai 2019, 08:38
    0 0
    Noua gama de Make Up Gerovital de la Farmec este uimitoare. Am avut ocazia sa testez rujul cremos cu acid hialuronic(este minunat), fondul de ten, în mai multe nuante(nu încarcă tenul și ii oferă un aspect natural), pudra iluminatoare(scoate în evidenta trăsăturile fetei) și rimel care le oferă genelor un aspect natural dar și o arcuite frumoasa, volum și rezistenta. Recomand cu drag tuturor sa încerce aceste produse românești care pot concura cu marile branduri internaționale. #buzzgerovital #buzzgerovitalbeauty #frumuseteromaneasca #gerovitalbeauty