buna fetelor?unde pot gasi sabloane pentru pensat?

•  
    • 0 mesaje
    7 Ian 2012, 23:44
    0 0
    buna fetelor?unde pot gasi sabloane pentru pensat?
  •  
    • 5610 mesaje
    8 Ian 2012, 04:54
    0 0
    NU cred ca este indicat sa folosesti sabloane pt pensat, fiecare persoana are o fizionomie a fetei unica, pensatul se face in functie de forma fetei, de forma ochilor, de forma originala a sprancenelor, de ceea ce vrei sa conturezii (daca ai ochii mari sau mici poti sa-i pui in valoare diferit, fruntea inalta sau joasa, etc), sunt extrem de multi factori care ar trebuii sa participe la alegerea unei forme pt sprancene care iti pune in valoare frumusetea fetei si se armonizeaza cu ochii, gura, fruntea,toata fata ta. In cazul asta iti recomanda sa mergi la un cabinet de cosmetica si sa rogi sa ti se faca un pensat profesional dupa care saptamanal tu trebuie sa urmaresti linia deja facuta de profesionist si sa o mentii, smulgand doar firele mici de par, abia crescute pe langa forma deja facuta. Nu risca sa-ti faci singura acasa nimic, ca risti sa nu mai iesi pe starda pt vreo 2 luni pana iti creste la loc.
  •  
    • 503 mesaje
    8 Ian 2012, 12:25
    0 0
    eu de aici mi-am luat si sunt multumita de ele. http://www.genutze.ro/sablon_sprancene_perfecte_ardell/191.htm
  •  
    • 0 mesaje
    8 Ian 2012, 15:04
    0 0
    NU cred ca este indicat sa folosesti sabloane pt pensat, fiecare persoana are o fizionomie a fetei unica, pensatul se face in functie de forma fetei, de forma ochilor, de forma originala a sprancenelor, de ceea ce vrei sa conturezii (daca ai ochii mari sau mici poti sa-i pui in valoare diferit, fruntea inalta sau joasa, etc), sunt extrem de multi factori care ar trebuii sa participe la alegerea unei forme pt sprancene care iti pune in valoare frumusetea fetei si se armonizeaza cu ochii, gura, fruntea,toata fata ta. In cazul asta iti recomanda sa mergi la un cabinet de cosmetica si sa rogi sa ti se faca un pensat profesional dupa care saptamanal tu trebuie sa urmaresti linia deja facuta de profesionist si sa o mentii, smulgand doar firele mici de par, abia crescute pe langa forma deja facuta. Nu risca sa-ti faci singura acasa nimic, ca risti sa nu mai iesi pe starda pt vreo 2 luni pana iti creste la loc
  •  
    • 0 mesaje
    0 0
    NU cred ca este indicat sa folosesti sabloane pt pensat, fiecare persoana are o fizionomie a fetei unica, pensatul se face in functie de forma fetei, de forma ochilor, de forma originala a sprancenelor, de ceea ce vrei sa conturezii (daca ai ochii mari sau mici poti sa-i pui in valoare diferit, fruntea inalta sau joasa, etc), sunt extrem de multi factori care ar trebuii sa participe la alegerea unei forme pt sprancene care iti pune in valoare frumusetea fetei si se armonizeaza cu ochii, gura, fruntea,toata fata ta. In cazul asta iti recomanda sa mergi la un cabinet de cosmetica si sa rogi sa ti se faca un pensat profesional dupa care saptamanal tu trebuie sa urmaresti linia deja facuta de profesionist si sa o mentii, smulgand doar firele mici de par, abia crescute pe langa forma deja facuta. Nu risca sa-ti faci singura acasa nimic, ca risti sa nu mai iesi pe starda pt vreo 2 luni pana iti creste la loc
  •  
    • 0 mesaje
    0 0