buna, am 27 de ani,si am o problema:parintii ma supravegheaza to

  •  
    23 Iul 2011, 23:13
    7 4
    buna, am 27 de ani,si am o problema:parintii ma supravegheaza tot timpul si imi impun sa ma marit virgina,
  •  
    • 0 mesaje
    23 Iul 2011, 23:27
    2 0
    eu una nu as face nimic,atata timp cat viitorul sot are incredere in mine si ma accepta asa cum sunt ,e ok pt k ma voi marita cu el ,nu cu parintii ! totusi ai o varsta si eu zic sa-ti infrunti parintii pentru ca ai argumente logice,esti pe cale sa-ti intemeieze propria familie ,deci CURAJ !
  •  
    • 0 mesaje
    24 Iul 2011, 01:08
    0 2
    Pai la inceput ai zis ca ai 27 de ani, pe urma 29 :d
  •  
    • 15 mesaje
    24 Iul 2011, 01:48
    1 0
    Probabil la 29 de ani trebuie sa se marite :p gandeste-te si tu logic :D Nu mi se pare normal esti destul de matura pt a se baga in viata ta..dak aveai 17 mai ziceam na..hai...dar la 27 e aiurea. Si pana la urma ce le pasa? nu mai e pe vremea lu' Ceasca..Supune-te mai repede k o sa-ti strice si casnicia dak continua in felul asta
  •  
    • 1 mesaje
    24 Iul 2011, 03:05
    0 1
    ai dce plm,mituiesti doctorul:p.nu e chiar normal,depinde ce fel de parinti ai.gandeste te la ce se asteapta de la tine cu adevarat si de ce.si daca merita sa te supui sau nu.e dificil,tre sa cunosti povestea de cand a inceput sa stii ce sa zici
  •  
    • 52 mesaje
    24 Iul 2011, 03:56
    3 0
    Doamne!Esti majora!Daca afla ca nu mai esti fecioara,ce?De parca ei au pus banner prin oras:"Am facut sex aseara.".Esti destul de mare ca sa intelegi ce implica sexul,la varsta ta sunt femei care au copii de 3-4-5 ani iar tu nu ai voie sa faci dragoste. Atata timp cat ai un iubit stabil,care e problema?Mama ta,ori parintii presupun ca te-am conceput la 30 sau la 50? Placerile carnale nu sunt sinucigase si ei ar trebui sa inteleaga ca sexul este si un mod sanatos de a trai viata,nu are numai parti rele. Vorbeste cu ei deschis si spune-le ce ai pe suflet.Esti o persoana adulta totusi,nu mai ai 15 ani.
  •  
    • 0 mesaje
    24 Iul 2011, 14:15
    1 1
    Mi se pare cea mai mare porcarie sa fii controlata la varsta de 27 de ani. Daca tu nu vrei sa mergi la ginecolog nu ai de ce sa te duci. Esti majora si vaccinata:-j Nu mai suntem pe vremea lor,cand daca nu te maritai virgina iti facea de ras familia. E cea mai mare aberatie pe care am auzit-o.:)
  •  
    • 0 mesaje
    24 Iul 2011, 15:19
    1 0
    la 27 sau 29?.....:)) sa te duca la ginecolog?:(....ce sunt paintii tai?comunistii?.....ei nu stiu k akm st fete la 15-20 de ani sj nu mai st virgine...iar tu sa fii la 27?...Doamne...e o porcarie....esti matura...impunete...
  •  
    • 8 mesaje
    24 Iul 2011, 15:57
    0 1
    de ce nu te muti de acasa? ii lasi sa creada ca au o "fetita" minunata,iar tu iti traiesti viata!
  •  
    • 3 mesaje
    24 Iul 2011, 22:41
    0 0
    Nu inteleg de ce mai stai in primul ränd cu parintii??Nu te descurci singurä? Si chiar mai este posibil ca in ziua de astäzi, sä mai fie cineva supus unor astfel de presiuni...? Si in ziua de astäzi sä mai aibä cineva fricä de o asa amenintare? Eu le-as räde in nas, le-as spune cä de mult nu mai sunt virginä, si cu asta basta. Dacä nu inteleg nicicum, atunci sunt doar nicte incuiati pe care nu ii mai schimbä nimeni, si nu as accepta sä mä facä nefericitä !M-as muta! Cändva si-ar da ei seama!
  •  
    • 1 mesaje
    25 Iul 2011, 18:20
    0 0
    omg ai 27 de ani si parintii te controleaza?O-o?nu cred ca nu ai de lucru sau ca nu ai terminat studii superioare,mutate care-i problema,de la inceput cu priatenele dupa ce it-i vei gasi o slujba cu salariu mai mare te vei muta si vei trai singura!dac ai iubit si doreste sa te astepte poti ramine virgina,dar dac nu-l ai ar trebui sa te muti?cit nai 30?
  •  
    • 0 mesaje
    26 Iul 2011, 07:17
    1 0
    Iubita eu cred ca te inteleg perfect!Generatiile mai vechi au o mentalitate formata cu totul si cu totul altfel pe care eu,tu sau ele greu o sa o intelegem asa era atunci si ei pastreaza traditia eu nu zic ca nu e bine dar "acum" nu mai e "atunci".Totusi de ce inca mai locuiesti cu ei? Ai o varsta trebuie sa ai o ambitie sau ceva angajeaza'te stai in chirie incearca sa iti controlezi tu viata desi pare imposibil nu este fa ceea ce vrei tu sa faci nu ce vor ei pentru ca ei vor fi fericiti daca esti si tu fericita ... nu e capat de tara ar fi chiar culmea sa iti bage mana sub fusta sa vada cum stai cu temperatura.Sincer esti tanara si macar acum pana poti si esti in putere pana exista putin apetit mai incolo v'a fi mult mai greu iti spun eu.Te pup :*
  •  
    Wqq
    • 1 mesaje
    10 Dec 2020, 01:06
    0 0
    mihaelacristina2010 said:buna, am 27 de ani,si am o problemaarintii ma supravegheaza tot timpul si imi impun sa ma marit virgina,

     

  •  
    • 84 mesaje
    20 Dec 2020, 17:06
    0 0
    Wqq said:
    mihaelacristina2010 said:buna, am 27 de ani,si am o problemaarintii ma supravegheaza tot timpul si imi impun sa ma marit virgina,

     

     

    27 de ani....virgina...! A opta minune a lumii.