PITIRIAZIS

  •  
    • 1 mesaje
    23 Sep 2012, 22:42
    0 0
    salut ajutatima si pe mine sa scap de pete sunt albe  ca nu mai stiu cum sa scap de ele am incercat cu toate metodele multumes anticipat.
  •  
    • 5609 mesaje
    24 Sep 2012, 07:02
    0 0
    Incearca cu tinctura de propolis. Tamponeaza in fiecare seara zona respectiva timp de 2-3 luni.
  •  
    • 1 mesaje
    11 Mar 2013, 22:19
    0 0
    buna si bine v am gasit!! am si eu o intrebare..:nepoata mea are pitiriazis cu pete albe ,daca imi puteti recomanda vreo lotiune preparata in farmacie sau unguent..?va rog din suflet!!! va multumesc anticipat si va doresc multa sanatate!!!!
  •  
    • 15 mesaje
    15 Mar 2013, 11:15
    0 0
    Indicatii pentru ulei de in:
    protectie antioxidanta
    cancer de piele, prostata, san, plaman, colo-rectal
    astm, afectiuni pulmonare cronice obstructive (bronsita, pleurezie, emfizem)
    mentinerea echilibrului hormonal in menopauza, dureri menstruale
    glaucom, cataracta
    deficit de atentie si hiperactivitate, depresie, schizofrenie, scleroza in placi, anxietate, migrene, anorexie nervoasa
    osteoartritia, artrita reumatoida
    psoriazi
    arsuri, acnee, eczeme
    constipatie, boala Crohn, ulcer
    hipercolesterolemie, hipertrigliceridemie, ateroscleroza, hipertensiune
    prevenirea infarctului miocardic
    litiaza renala
    infectii bacteriene, fungice, virale
    obezitate
    stimularea metabolismului energetic
    diabet (creste sensibilitatea la insulina)
    http://apazen.blogspot.ro/2013/03/uleiul-de-in-deosebit-de-benefic-pentru.html
  •  
    • 10 mesaje
    24 Ian 2014, 17:49
    0 0
    folositi Butavate crema 25 g, efect garantat, pret 25 lei cutia, relatii 0724.989.964.
  •  
    • 1 mesaje
    22 Iun 2017, 14:55
    0 0
    Salutare ! In urma cu 1 luna am fost diagnosticat cu pitiriazis versicolor , am primit ca tratament o alifie preparata in farmacie (pe baza de iod). cu care m-am tratat cam in jur de 1 luna ,dar inzadar....dupa aplicarea acelei creme mi s-a spus sa ma dau cu Bepanthen. 
    Acum citind comentarile voastre din ce am dedus eu...ar fi ca Samponul Selegel de la Ducray ..ar da rezultate.... Asa ca am fost sa mi`l iau....dar mi s-a spus ca i s-a schimbat denumirea si ii zice SQUANORM asa ca l-am luat.Ma tratez de vre`o 3 zile dar fara nici un  rezultat