Barbatul scorpion

  •  
    • 962 mesaje
    3 Aug 2003, 16:50
    1 0
    Ce stiti despre barbatul scorpion din experienta directa?
  •  
    • 354 mesaje
    5 Aug 2003, 16:02
    0 0
    Eu sint casatorita cu un scorpion. Nu te astepta de la el sa-ti faca declaratii de dragoste sub clar de luna... Nu este genul, iar daca asta vrei, lasa-l pentru ca o sa suferi toata viata. Ceea ce apreciez eu la sotul meu este ca este devotat familiei, incearca sa ma tina departe de probleme, e descurcaret si nu se lasa intimidat usor. Desi nu-mi zice prea des "te iubesc", l-am surprins de citeva ori sarutindu-ma cind credea ca dorm... Il iubesc!
    Vroiam sa-ti zic de scorpioni si m-a luat valul! Scuze!
  •  
    • 69 mesaje
    5 Aug 2003, 23:57
    0 1
    sunt casatorita cu un scorpion,de vreo 15 ani.

    ce pot eu sa-ti zic despre al meu scorpion?
    Este imbracat la patru ace,fie ca este la serviciu,fie ca merge intr-o vizita,fie ca merge la fotbal.In pantofii lui iti faci mustata,in dungile de la camasi te tai,cravatele trebuie sa se asorteze cu,cureaua si pantofii.Ii plac parfumurile puternice si foarte scumpe...
    Este foarte punctual(nu suporta sa astepte ),este meticulos,organizat,tipicar,constiincios
    in tot ceea ce face.Nu suporta oamenii care nu-si fac bine treaba,nu supota MINCIUNA ,nu suporta sa auda oamenii barfind,nu-i intelege pe invidiosi.
    Trebuie sa ai mare rabdare cu ei,sa nu te astepti la sarutari sub clar de luna,
    la mangaieri de fata cu altii,la declaratii de dragoste(la inceput)astea vin dupa niste ani de casnicie.Dar crede-ma merita sa astepti...
    Este un tata foarte bun,poate fi un prieten foarte bun pentru copilul tau si nu in ultimul rand un sot minunat.
    Dar mai are si defecte:se enerveaza usor(te sfatuiesc sa-l lasi si sa continui discutia mai tarziu),este mult prea perfectionist(de multe ori ii spun ca bine ca nu am clienti asa ca el ca as da faliment)este foarte tipicar cu lucrurile lui (asa ca ai gija sa nu-i versi oala cu sarmale pe pantaloni sa nu-i strici casetofonul din masina,sa nu-i sifonezi husa,sau sa nu uiti sa-i pui centura de siguranta asa cum ai gasit-.Lucrul care l-ar supara cel mai mult pe un scorpion este MINCIUNA.Daca il minti,poti sa mai repari ceva discutand despre asta.
  •  
    • 962 mesaje
    6 Aug 2003, 15:13
    0 0
    In ceea ce spuneti il regasesc foarte mult pe prietenul meu, cu o mica exceptie. El isi marturiseste sentimentele fata de mine si este foarte tandru, dar are unele momente cand se poarta urat. Stiu ca ma iubeste dar asa e el, nu am ce sa-i fac. E prea inzestrat de calitati ca sa ma plang eu de treaba asta. Este foarte corect, pana acum eu am facut cele mai multe greseli in relatia asta si el mi-a dat de fiecare data o sansa. Mersi mult pt raspunsuri!
  •  
    • 318 mesaje
    19 Feb 2004, 17:31
    4 1
    cei mai obsedati sexual sunt ei!
  •  
    • 53 mesaje
    20 Feb 2004, 15:41
    1 0
    El este in primul rand un "animal sexual". La el aproape totul se raporteaza la sex. Asa cum spunea un prieten al meu, pentru el sexul e "proba eliminatorie" intr-o relatie. Daca isi iubeste partenera dar ea nu vrea sa faca anumite lucruri in pat(el nu are nici un fel de prejudecati), completeaza in alta parte fara sa considere ca isi insala partenera.
    Nu suporta minciuna celorlalti, insa el e "maestru", si e foarte greu sa-l prinzi pentru ca e foarte atent la detalii.
    Nu uita si nu iarta nimic iar cu prima ocazie se razbuna chiar daca pentru asta asteapta luni de zile.
    Este foarte posesiv si foarte gelos dar este un amant perfect. Asa cum am mai spus nu are prejudecati in pat iar daca vrei sa incerci ceva nou, orice, e foarte receptiv si e oricand gata de "experimente".
    Este un prieten foarte loial si devotat, gata sa te ajute daca ai o problema.
    Cand iubeste cu adevarat o face la modul total pana la uitarea de sine, chiar daca nu arata. Cu cat iubeste mai mult cu atat este mai posesiv si mai pasional.
  •  
    • 213 mesaje
    21 Feb 2004, 08:04
    1 0
    scorpionii sint, intr-un cuvint, niste belele. unii sint niste belele dulci, pe altii iti vine sa-i arunci in mare.
  •  
    • 118 mesaje
    23 Feb 2004, 02:22
    0 0
    Amanti perfecti, prieteni devotati...Introvertiti, f. greu afli ce gandesc. Relatie dificila daca nu stii cum sa o intretii.
  •  
    • 265 mesaje
    16 Feb 2007, 12:51
    0 1
    Si eu am un scorpion.Nu apartine unei trasaturi definitorii zodiei.Ar fi absurd sa-l descriu dupa zodie.Am vazut ca spuneti ca scorpionii sunt asa sau in alt fel si fiecare se inghesuie sa sustina relatarea celeilalte.Daca spuneti ca scorpionii nu-si arata atat de usor sentimentele,ei bine,"scorpionul meu" isi exprima sentimentele liber si sincer,imi face mereu dovada iubirii lui,cu orice ocazie.Este asa cum ar trebui sa fie un om.Complex,bland,vesel,spiritual si serios in acelasi timp.Pozitiv!Este frumos sa descoperi acest univers al zodiilor,dar niciodata nu vei stii cat adevar vei gasi aici!
  •  
    • 1005 mesaje
    16 Feb 2007, 16:13
    0 0
    Si eu sunt maritata cu un scorpion , dar si eu sunt tot scorpion asa ca ne intelegem foarte bine .
    Iata ce am scris eu la un alt topic mai vechi despre barbatul scorpion :Eu sunt scorpion si ma voi casatori cu unul asa ca stiu ce vorbesc ; in primul rand mi se pare o exagerare chestia asta cu sexul , nu-i deloc adevarata , ceea ce este adevarat este ca un scorpion este foarte sensibil , se bazeaza pe trairi , deci mai important decat cantitatea este calitatea , asadar nu sex foarte mult ci profund, care sa vina din suflet . In al doilea rand nu sunt afemeiati deloc , cauta asa cum o fac si ceilalti persoana potrivita si dupa ce o gasesc devin cei mai fideli din lume , oricine are nevoie de mai multe experiente ca sa stie ce isi alege ; intr-adevar se pot razbuna , dar niciodata nu o vor face nejustificat , trebuie sa fie un motiv foarte bine intemeiat , nu fac niciodata rau gratuit , o fac pentru ca au fost jigniti foarte tare sau li s-a facut un rau iremediabil
    Bineinteles toate astea variaza de la om la om in fct. de educatie , de mediu samd. In fond, fiecare este unic !
  •  
    • 161 mesaje
    16 Feb 2007, 16:21
    0 0
    xory, pe ce data esti nascuta, si eu sunt tot scorpion... si mi-ar place sa vorbim mai mult pe aceasta tema (pentru ca mi-a placut tare mult ce ai scris )
  •  
    • 1005 mesaje
    16 Feb 2007, 16:34
    0 0
    Pe 9 noiembrie si el pe 8
    Ma bucur ..
  •  
    • 161 mesaje
    16 Feb 2007, 16:51
    0 0
    multumesc xory, eu sunt nascuta pe 19 nov.
    Si eu consider foarte adevarat ceea ce ai scris aici : "ceea ce este adevarat este ca un scorpion este foarte sensibil , se bazeaza pe trairi , deci mai important decat cantitatea este calitatea , asadar nu sex foarte mult ci profund, care sa vina din suflet"... scorpionii in general, indiferent carui sex apartin, sunt foarte pasionali si sufletisti, poate ca de aceea sunt raniti atat de usor (pun suflet in tot ceea ce fac iar cand altii "isi baga picioarele" in tot efortul lor, se simti atinsi si sufera.

    Iar partea cu : "intr-adevar se pot razbuna , dar niciodata nu o vor face nejustificat , trebuie sa fie un motiv foarte bine intemeiat , nu fac niciodata rau gratuit , o fac pentru ca au fost jigniti foarte tare sau li s-a facut un rau iremediabil" o stiu si eu foarte bine pentru ca am si observat cum se razbuna un barbat scorpion. Am avut un sef scorpion, pentru foarte mult timp, m-am chinuit sa il inteleg... si cand colo era asa de simplu... dar mi-a luat ceva timp

    Se spune ca relatia dintre 2 scorpioni (femeie si barbat) poate fi una dintre cele mai frumoase sau dimpotriva, dintre cele mai urate relatii. Cert este ca va fi extrem de pasionala. Eu va doresc (tie si sotului tau) sa va iubiti mult si sa fiti una dintre cele mai frumoase perechi, si sa aveti parte de o dragoste curata si trainica.
  •  
    • 1005 mesaje
    16 Feb 2007, 17:06
    0 0
    Multumesc foarte mult pentru urari
    Intr-adevar cateodata ies scantei cand ne certam , dar pana la urma ne impacam pentru ca ne cunoastem foarte bine si el stie de ce reactionez cateodata mai agresiv pentru ca si el o face di aceleasi motive , adica semanam si se stie ca ,, cine se aseamana se aduna ''
    De obicei isi da seama cand greseste si vine cu flori sau cu un film care stie ca-mi place , dar orgoliul nu prea il lasa sa zica ,,Iarta-ma , am gresit'' ..el tace si le face .. oricum si florile sunt tot un fel de ,, Iarta-ma !''
  •  
    • 1005 mesaje
    16 Feb 2007, 17:07
    0 0
    In viata ta nu exista nici un scorpion , in afara de sef , bineinteles ?
  •  
    • 161 mesaje
    16 Feb 2007, 17:36
    0 0
    nici seful nu era in viata mea, ca sa zic asa, era doar un sef, exigent si mai altfel decat toti sefii (sufletist cu salariatii, receptiv la problemele lor dar si dur si profesionist cand era cazul)... dar in afara unei relatii strict profesionale nu am avut nimic de impartit. cand am l-am mentionat m-am referit la faptul ca si eu cunosc un scorpion ce se plia foarte bine pe caracterizarea ta (la faza cu calcatul pe coada si razbunarea dura )... fiindu-mi sef ani buni (cca 9 ani de zile din care 3-4 lucrat efectiv cu el personal - gen secretara personala) am avut ocazia sa vad cum gandeste si actioneaza si cum se razbuna ... dar in rest era un om care nu stiu sa fi calcat stramb fata de sotia lui (ca si pe ea am cunoscut-.
  •  
    • 161 mesaje
    16 Feb 2007, 17:42
    0 0
    imi aduc aminte ca am avut un prieten (cam fortata exprimarea cand aveam 17 ani, care era tot scorpion... dar ne-am intalnit foarte putin timp, cred ca aproape 2 luni (ne vedeam 2-3 zile pe saptamana, mai mult in week-end, caci eu eram la liceu, si nu-mi permiteam sa neglijez scoala... si in afara unor plimbari platonice mana in mana nu am impartit mai nimic. asa ca nu pot face o descriere ceva ...
  •  
    • 199 mesaje
    16 Feb 2007, 21:28
    0 0
    Dragelor,
    Cum va explicati atitudinea unui Scorpion care imi face toate declaratiile de dragoste ale lumii dar la sfarsitul fiecarei intalniri, ma raneste?Care ma suna si imi spune ca nu mai "poate"sa ma vada vreodata, iar apoi peste o zi sau poate cateva ore revine la declaratii .Se joaca sau chiar simte?
    Din cele citite de la voi , recunosc in el faptul ca nu accepta minciuna, ca face ce simte, ca are nevoie de spatiul lui vital in care ar fi bine sa nu ma amestec.
  •  
    • 556 mesaje
    17 Feb 2007, 00:26
    0 0
    iubitul meu are un prieten care este scorpion pe care il cunosc,este un familist,un tata iubitor dar care este foarte infidel,nu se sfieste sa spuna cand a fost ultima oara,sau cand va fi urmatoarea data cand o va insela...e culmea fiindca asteapta ca sotia(care este taur)sa-i fie cea mai fidela femeie de pe pamant dar el o insala la 2saptamani.nu generalizez
  •  
    • 161 mesaje
    17 Feb 2007, 17:42
    0 0
    sweet_eyes... ceea ce spui tu nu e deloc imposibil sau greu de crezut. Dumnezeu stie ce ascendent are... numai citindu-i harta astrala putem gasi explicatia acestui comportament (vesta ne-ar putea lamuri mai bine aici )
    Sa nu uitam ca si ascendentul influenteaza foarte mult caracterul unui om... ca sa nu mai spunem de zodia chinezeasca din care face parte acesta etc.