fusta

•  
    • 77 mesaje
    18 Dec 2006, 19:19
    0 0
    Fetelor am o fusta evazata din catifea raiata, neagra si de lungime pana la genunchi si nu stiu cu ce sa o asortez. Am nevoie de sfaturi. In toamna am purtat-o cu un sacou din acelasi material si cu camasa alba si pantofi cu bot rotund. Dar acum avand in vedere ca e iarna nu o mai pot purta cu sacoul.

Plizz help me!
  •  
    • 742 mesaje
    18 Dec 2006, 20:13
    0 0
    Nu ma pricep nici eu prea bine..dar cred k ar merge bine cu un paltonas negru .. mai lungut un pik decat fusta sau chiar cat fusta, sau dak ma gandesc mai bine...de ce nu mai scurt? Cam pana un pik sub fund. Dar ar fi perfect dak ar fi tot evazat. Parerea mea..
  •  
    • 742 mesaje
    18 Dec 2006, 20:14
    0 0
    Aa..si cizme in picioare, negre cu tokulet. Bot rotund dak spuneai k tot cu bot rotund aveai si pantofiori.
  •  
    • 3201 mesaje
    18 Dec 2006, 22:52
    0 0
    Misto indeea cu paltonasul evazat; mi-ar placea sa fie si cambrat si la doua randuri de nasturi.
    O alta imagine, mai casual: cizmulita cu talpa ortopedica si blanita pe exterior, colanti opaci, geaca sport pana la jumatatea soldului, fular lung si eventual o sepcuta tot din velur.
  •  
    • 77 mesaje
    19 Dec 2006, 09:58
    0 0
    mersi fetelor

beauty ideea ta cu tinuta casual e super, chiar ma gandeam sa-mi iau o sepcutza!

palton am dar nu e la fel de evazat ca si fusta si din pacate e tot din velur dar pe maro inchis (am avut a fixatie pe velur anul trecut si nu stiu daca merge.

pupici all! si mai astept idei si de la alte eve.
  •  
    • 742 mesaje
    19 Dec 2006, 15:51
    0 0
    Eu cred k merge cu paltonul acela. Pai sa recapitulam: cizme maro inchis sau negre, fusta evazata neagra park zisesei si palton maro inchis. Numai sa te uiti in oglinda cand te imbraci asa sa vezi dak merge modelul paltonului cu fusta. Daca da, totu e ok. Trebuie doar sa te simti bine asa si sa iti placa ce vezi cand te uiti in oglinda. Bafta!
  •  
    • 3201 mesaje
    19 Dec 2006, 23:42
    0 0
    Ooooofff, e prea mult maro cu negru! Eu mai vreau si un fular rosu, na! Si o gentuta rosie...
  •  
    • 686 mesaje
    20 Dec 2006, 00:04
    0 0
    Rosu cu maro nu prea merge mai bine negru cu rosu, uite ca sa iti faci niste idei uita-te la emisiunea de pe euforia vineri de la ora 20 ii zice shopingul pasiunea mea. Multe chesti interesante legate de fashion sunt si sunt comentate de catre consultantii de imagine.
  •  
    • 686 mesaje
    20 Dec 2006, 00:11
    0 0
    Eu as lua o bluza pe o culoare care ma avantajeaza mulata pe gat i-as pune o curea mai lata. Iar deasupra un palton nu neaparat lung.
    Sau o bluza decoltata dar nu foarte cu un sal la gat cum se poarta acum. Daca ne zici si ce culoare ai la par si ochii ti-am zice si ce culori merg.
  •  
    • 481 mesaje
    20 Dec 2006, 00:54
    0 0
    daca ai paltonul maro si merge la fusta, eu zic + cizme/ghetutze negre/maro, iar la pulover merg mai multe culori, depinde si ce geanta o sa iei si ce fular; exemple: la geanta maro, pulover verde, bej, galben, rosu, negru/alb; daca geanta e neagra, tre sa asortezi totusi ceva din tinuta la palton, cizme, fularul, caciulita, pulover bej, manusi