ALOPEXY SI HAIR GROW

  •  
    • 366 mesaje
    12 Dec 2006, 12:34
    15 7
    Care dintre voi a folosit aceste produse si ce rezultate ati obtinut. Daca stiti cumva ce contine Hair Grow. Merci mult.
  •  
    • 4411 mesaje
    12 Dec 2006, 13:03
    8 2
    HairGrow mi a recomandat un medic..Parerea sa despre acest produs.."frectie la picior de lemn"..L am folosit o vreme insa m am lasat.Nu stiu ce efecte ar putea avea.
  •  
    • 1372 mesaje
    12 Dec 2006, 13:07
    4 4
    Eu am folosit si inca folosesc Alopexy pt k mi-a cazut parul pe o cantitate considerabila din cap...Ce sa zic...mi-a crescut...e k un puf acum....nu stiu dk datorita Alopexy-ului sau celor alte 1000 de produse pe care le-am folosit sau pt k tb sa creasca oricum...
    Anyway...eu zic k de stricat n-are cum sa strice iar eu am auzit numai lucruri bune despre el...
  •  
    • 366 mesaje
    12 Dec 2006, 17:07
    3 3
    Multumesc mult fetelor am intrebat pt. ca se spune ca doar aceste 2 produse dau randament in cazul alopeciei. Poate mai auzim si alte pareri, cine a mai folosit? cine a mai auzit?
  •  
    • 100 mesaje
    12 Dec 2006, 19:43
    9 2
    Alopexy-ul chiar da rezultate.Intr-adevar,intai creste un pufuletz asa,care pana se ingroasa dureaza o vreme.Arde pielea capului putin si cand te vei scarpina or sa ti se ia cojitze asa,dar dedesubt este pufuletzul acesta.
    Prietenul meu foloseste un produs cumparat de pe internet al carui nume imi scapa acum si care..pe mine m-a socat.Exista chiar si un site cu fel de fel de tutoriale despre acest produs,oameni care au incercat care isi spun parerea,dar pt mine dovada cea mai clara a fost parul prietenului meu.Il intreb si va spun si site si tot.
  •  
    • 144 mesaje
    12 Dec 2006, 22:02
    4 4
    Hair Grow am fol eu acum vreo 2 ani,la recomandarea dermatologului si nu numai ca nu a dat niciun fel de rezultat,dar am ramas si cu buzunarele goale pt ca este destul de scump pt ceea ce face,adica nimic.Dupa vreo 2-3 luni de tratament am renuntat pt ca n-am vazut nicio imbunatatire si mi se ingrasa si f repede parul.Btw,hair grow contine minoxidil,indicat in cazurile de alopecie.Insa la mine n-a functionat,poate ca am un scalp mai afurisit.
  •  
    • 366 mesaje
    13 Dec 2006, 08:07
    9 3
    Da fetelor, ce spuneti voi am mai auzit si in alta parte ca Hairgrow nu este bun de nimik dar ca Alopexy da rezultate. Imi pare rau rroxy_2209 pentru banii pierduti, stiu ce inseamna asta.(:
    Te rog mult maria_b sa mi spui cum se numeste produsul minume poate vedem si noi ceva par acolo de unde a plecat(: Merci mult pt. raspunsuri Toate bune.
  •  
    • 124 mesaje
    13 Dec 2006, 08:48
    5 1
    hair grow lt?asta contine si alopexy!adika unul ajuta si celalalt nu,desi au aceeasi compozitie?prietenul meu foloseste alopexy,nu ku regularitate si totusi a aparut acel pufulet
  •  
    • 354 mesaje
    13 Dec 2006, 11:53
    4 0
    Fetelor si hair grow-ul si alopexy au aceeasi substanta activa(minoxidilul).Aceasta merge numai pe alopecia ereditara.Daca alta este cauza caderii parului nu va da nici un rezultat.
  •  
    • 2081 mesaje
    13 Dec 2006, 13:22
    2 0
    HairGrow am folosit si eu...fara nici un rezultat, insa despre Alopexy am auzit numai lucruri bune. Imi spuneti si mie cat costa Alopexy?
  •  
    • 233 mesaje
    15 Dec 2006, 22:17
    2 1
    alopexy,mai acum cateva luni il gaseam cu 24 ron.Acum l-am luat cu 34,iar in multe farmacii ajunge la 38,40ron,destul de mult tinand cont ca trebuie sa-l iei cam 5,6 luni pt rezultate,care chiar apar daca te tii de el.Hair grow n-am incercat,decat odata acum cativa ani dar nu am continuat.Acum am preferat alopexy,pt ca are aceeasi compozitie ca si hair grow,dar costa mai putin.
  •  
    • 288 mesaje
    19 Dec 2006, 07:52
    3 2
    A-ti incercat sa il asociati cu PhytoAxil sampon?Daca nu il asociezi cu un sampon si cu ceva intern...parerea mea nu ai facut nimic.Eu aveam in farmacie pe cineva care la 3 saptamani cumpara Hair-Grow...cand a trecut la altceva ...nu s-a mai intors la Hair-Grow.
  •  
    • 233 mesaje
    20 Dec 2006, 01:51
    1 3
    si la ce a trecut persoana respectiva de i s-a parut mai bun,incat sa renunte la Hair grow?
  •  
    • 1 mesaje
    24 Dec 2008, 19:34
    2 2
    buna.si mie mia recomandat dermatologul alopexy insa mie teama sal folosesc pt k are fff multe reactii adverse...yo am 16 ani si produsul nu este recomandat sub18ani.Ai avut probleme din cauza lui din cele scrise in prospect?raspunde pls
  •  
    • 1 mesaje
    18 Feb 2009, 17:11
    0 0
    Buna si eu am folosit alopexy 2%, la recomandarea dermatologului in urma cu 5 ani. Rezultate am avut insa am renuntat dupa 6 luni si am revenit la stadiul initial. Recaderea a fost f rapida. Acum folosesc o alta solutie care contine minioxidil 5%. + anticonceptionale yasmin (*de 2 ani jumate). Important e sa gasiti un dermatolog bun care sa stie ce va trebuie.
  •  
    • 1 mesaje
    2 Mar 2009, 21:32
    4 1
    postat de: maria_b la data: 2006-12-12 19:43

    Alopexy-ul chiar da rezultate.Intr-adevar,intai creste un pufuletz asa,care pana se ingroasa dureaza o vreme.Arde pielea capului putin si cand te vei scarpina or sa ti se ia cojitze asa,dar dedesubt este pufuletzul acesta.
    Prietenul meu foloseste un produs cumparat de pe internet al carui nume imi scapa acum si care..pe mine m-a socat.Exista chiar si un site cu fel de fel de tutoriale despre acest produs,oameni care au incercat care isi spun parerea,dar pt mine dovada cea mai clara a fost parul prietenului meu.Il intreb si va spun

    buna
    spune-mi si mie
  •  
    • 1 mesaje
    5 Apr 2009, 15:17
    4 0
    hair grow contine minoxidil 2% si se rec.in alopecia aerata
  •  
    • 1 mesaje
    23 Iun 2009, 22:57
    8 2
    Buna, folosesc alopexy de mai bine de 3 luni, si rezultatele sunt uimitoare. de 10 ani am tot incercat tot felul de solutii si doar alopexy a fost medicamentul minune. il recomand persoanelor cu problema de tiroida. este excelent
  •  
    • 1 mesaje
    8 Mai 2011, 08:29
    4 1

    Buna ziua.sunt baiat si folosesc alopexy de aproximativ 8 luni zii la zii.mi a crescut acel pufulet ba chiar unele fire au inceput sa se innegreasca si incep sa fie vizibile....mentionez ca am 17 ani jumatate si deja in parti mi a cazut parul destul de considerabil....nelamurirea mea este urmatoare...folosind in continuare v a creste la loc parul care l am avut initial sau voi ramane cu puful acela....si 2 cat trebuie sa mai continui tratamentul?multumesc anticipat pt raspuns


    Acest mesaj a fost editat de către Borsesc: 8 Mai 2011, 08:30
  •  
    • 16 mesaje
    8 Aug 2011, 20:25
    17 5
    Stiu ca este foarte vechi topicul insa am fost diagnosticata cu alopecie difuza iar medicul dermatolog mi-a recomandat tratamentul cu Hairgrow 2% si Eurovita pentru par si unghii timp de trei luni.M-a asigurat ca mi se va regenera parul insa imi vine tare greu sa cred asta la cat par mi-a picat si dupa ce am citit parerile negative ale acestui produs chiar nu stiu daca sa mai continui tratamentul.
    Vreau si eu sa stiu daca mai este cineva aici care are probleme cu caderea parului si a apelat la acest produs.