poti ramane insarcinata daca o faci in prima zi dupa ce iti trec

  •  
    • 0 mesaje
    26 Dec 2010, 12:22
    13 13
    poti ramane insarcinata daca o faci in prima zi dupa ce iti trece ciclul?
  •  
    • 0 mesaje
    26 Dec 2010, 12:58
    2 1
    am citit intr-o carte ca se poate dar daca nu te-ai protejat exista riscuri sa ramai,dar acuma depinde. nu sunt experta in chesti d'astea,dar iti zic ce am aflat si eu de pe unde m-am informat:* ai grija de tine si sarbatori fericite
  •  
    • 0 mesaje
    26 Dec 2010, 13:42
    11 0
    nu,nu poti! 3zile inainte de ciclu si dupa ciclu nu poti ramane insarcinata asta daca ai un ciclu regulat,asta e metoda calendarului de protectie,eu si sotul meu o folosim de 5 ani si nu am ramas insarcinata decat cand ne-am hotarat noi.eu zic ca in proportie de 99% nu ramai insarcinata la fel ca si cu oricare din celelalte metode,numai ca aceasta metoda nu te protejeaza si de bolile cu transmitere sexuala de asta o recomand doar intre sot si sotie!un nou ovul se elibereaza intre10-15zile de cand ti-a trecut ciclu!
  •  
    • 1 mesaje
    26 Dec 2010, 15:00
    1 0
    buna eu zic k orice e posibil asa k nu merita sa risti , se intalnesc si cazuri din astea dar rar :*
  •  
    • 1 mesaje
    27 Dec 2010, 03:44
    7 1
    ufff iti recomand sa nu faci asta! asa am patit eu si am ramas. nu stiu cum si de ce dar am facut-o dupa ciclus i am ramas. desi de multe ori am facut asa si nu mi s-a intamplat nimic pana intr-o luna cand s-a intamplat inevitabilu. asa k nu te baza pe metoda asta .eu sunt patita
  •  
    • 2 mesaje
    6 Mai 2018, 03:42
    4 1
    Bună ! Am si eu o nelămurire.. Am avut un contact sexul PROTEJAT cu iubitul meu.. Eu fiind în timoul menstruației (a 3 zi de menstruatie).. La sfârșit s-a spart\rupt prezervativul..el deja ejaculand.. Există o posibilă sarcină ?? 
  •  
    • 9 mesaje
    23 Iun 2018, 02:11
    4 2
    Buna ,nu nu poti rămâne dupa 3zile sa îti vina ciclu si dupa 3zile!
  •  
    • 1 mesaje
    1 Dec 2018, 17:26
    1 0
    Buna am si eu o intrebare oare e posibil să fiu însărcinată?! Mi-a venit CM dupa 3 zile de la data respectivă (Nu am CM regulat) dar după cum am calculat mia întârziat venind dupa 3zile dar ma tinut doar 2 zile si asta in cantități foarte foarte mici si de o culoare roșie foarte roșie la care a 3 zi seara am observat ca imi curge o culoare mai spre ros nu am mai pățit asa ceva niciodata pe mn normal ma tine 4-5 zile si e destul de abundenta simptome nu prea am decat ca imi simpt sani umflați si cu o ușoară durere de sani, dureri de spate, cap si merg la toaletă des Asi dori un raspuns cat de repede va rog tine sa mentionez ca nu a trecut decat o săptămână de atunci si mi-am facut si 2 teste toate au fost negative!! Eu si prietenul meu chear ne dorim un copil!!!
    Acest mesaj a fost editat de către Izabella880: 1 Dec 2018, 17:33