BARBATUL SCORPION

  •  
    • 27 mesaje
    9 Feb 2007, 11:52
    2 3
    eu sunt de parere ca barbatii scorpion sunt dificili si cine mai are timp sa-i urmareasca , sa-i inteleaga , sa-i..... in secolul vitezei, lasatii in pace
  •  
    • 3548 mesaje
    9 Feb 2007, 22:20
    1 0
    prea tare replica. vezi sa nu te-ntepe unii altii lezati pe-aici .
  •  
    • 265 mesaje
    18 Feb 2007, 21:19
    1 1
    Cate hazardari !!! Cate afirmatii !!! Cum va inchipuitzi ca ati putea sa stiti ce fel de om este baiatul pe care il place "ancamaria03"doar analizand o zodie.Depinde ce intentii are respectivul.Fiecare dintre noi se poate adapta situatiei in functie de ceea ce-si doreste.
    Ancamaria,gandeste-te ca un barbat cunoscut pe internet...cauta el ceva pe internet..daca tu esti "ceea ce pica" nu ai decat sa te gandesti la el...
    Si eu am un scorpion,dar nu iti pot da nici macar o sugestie .. Tot ce iti pot spune este sa te gandesti mai bine si sa alegi un baiat care sa-ti placa si nu doar atat CARE SA MERITE ATENTIA TA.Nu mai lua tot ce pica!!!
  •  
    • 3 mesaje
    19 Feb 2007, 00:53
    2 0
    Mda, vad ca nu avem chiar intotdeauna reputatii din cele mai bune. Daca ati vedea insa ce greu e sa fii scorpion, sa traiesti intr-o lume care pare ca nu te intelege, ca nu reusesti sa te integrezi sau macar sa o faci sa inteleaga pe "ea" de ceea ce simti, poate ne-ati mai da uneori o sansa...
  •  
    • 265 mesaje
    21 Feb 2007, 15:40
    0 1
    AlexandruH.
    Daca tu traiesti intr-o lume care nu te intelege si ai gasit doar oameni carora le este greu sa traiasca langa tine sau invers...eu zic ca exagerezi.Imi pare rau pt tine...te compatimesc
    Este greu sa fii tu ?
  •  
    • 320 mesaje
    2 Mar 2007, 15:20
    2 0
    hmm, prietenul meu este scorpion si se poarta bine si fumos cu mine... in mare parte. mai are si iesiri rautacioase uneori care ma lasa masca. insa eu am multa rabdare si tin la el (sunt leoaica). dar intr-adevar, mi se pare dificil uneori.pe langa asta este foarte ambitios, ii plac femeile frumoase (nu ezita sa imi faca observatie cand ceva nu-i place ) si de asemenea ii plac oamenii isteti (si el este, chiar daca nu are cine stie ce studii).
  •  
    • 62 mesaje
    3 Mar 2007, 18:12
    6 1
    barbatii scorpioni sunt suficient de parsivi dar mai ales inteligenti astfel incat sa dea impresia ca sunt sinceri si fideli, dar de fapt sunt cei mai mari mincinosi...iar fidelitate...in lumea lor nu exista acest cuvant.Toti barbatii scorpioni intalniti pana acum sau de care am auzit sunt asa cum am spus, vb din experienta...doar lasa impresia ca sunt sinceri si fideli
  •  
    • 320 mesaje
    4 Mar 2007, 10:15
    0 0
    nush ce sa zic... dar sa stii ca asa am cunoscut si 2 balante: unul din tipi flirta la greu cu toate fetele. iar la mine ca i-am facut putin jocul putea sa mearga si mai departe. iar cel de-al doilea cu toate ca o iubeste pe prietena lui, isi face de cap la greu. deci concluzia sa o trageti voi. toti barbatii mint sau insala la un moment dat
  •  
    • 556 mesaje
    4 Mar 2007, 11:20
    2 0
    daca o inseala inseamna k n-o iubeste..
  •  
    • 10 mesaje
    5 Mar 2007, 13:29
    1 0
    Buna .Prietenul meu este scorpion si suntem impreuna de 7 ani(yoo sunt tot scorpion)si este o persoane pe care te potzi baza...este tare sufletist..sensibil...iubaret...loial...etc.Totul depinde de tine cum il intzelegi ei sunt genu de persoane care asteapta un sfat le face placere cand jumatatea se implica in problemele lui trebuie multa comunicare ....cu alte cuvinte...sa nu lasi in mascul scorpion sa-tzi scape...e nota 10 din toate p.d.v
  •  
    • 369 mesaje
    5 Mar 2007, 14:40
    2 0
    Eu tot ce stiu despre scorpioni este ca sunt cei mai buni in pat (ma refer la barbati). Nu am verificat inca...stie cineva daca e adevarat?
  •  
    • 685 mesaje
    5 Mar 2007, 18:51
    3 0
    Da,asa e! Sunt foarte buni la pat!
  •  
    • 13 mesaje
    15 Oct 2009, 19:06
    2 0
    Imi vine sa rad pt ca si eu cunosc un scorpion si , sincer, om mai ciudat ca el nu am mai intalnit niciodata. Este ori f bine dispus, ori f ciudat si de neinteles, dar fara motiv. Acum vreo 4-5 ani am avut o relatie cu el si m-a cam speriat comportamentul lui atat de ciudat. Azi era bine, ne intelegeam perfect, iar maine ma suna ca sa-mi zica ca s-a terminat intre noi, ca el nu mai poate continua asa.....imi spunea astea fara o explicatie logica. Dupa ceva timp, ma cauta iar ...si tot asa...pana cand am inteles eu ca de fapt e un baiat ciudat si nu am mai vrut sa fim impreuna. In rest, ce pot sa mai zic despre el? e f pasional, ii place sa faca dragoste, nu sex.....si bineinteles intr-o atmosfera romantica, lumanari si petale de trandafiri...cam asta e tot ce pot sa iti spun.
  •  
    • 57 mesaje
    16 Oct 2009, 14:28
    2 0
    casatorita cu un scorpion cu ascendent in fecioara eu fecioara cu ascendent in scorpion. fabuloasa combinatie nu-i asa? de 10ani.
    destul de introvertit dar daca ii ghicesti gindurile nu o sa-ti para rau.tandru loial,afectuos si cu mult apetit.in cazul meu atita timp cit i-am satisfacut aceste sau mai bine spus am raspuns la cererile lui a fost super ok m-am simtit iubita ocrotita .....
    cind nu am reusit sa fiu ca mai inainte m-a inselat!
    nu generalizez! dar cred ca la un barbat scorpion trebuie sa vi tot timpul cu ceva nou sa nu intervina rutina(bat-o vina),sa sti cum sa il stirnesti si atunci nu vei fi dezamagita?
    ce bine ar fi sa nu avem de facut alceva decit sa cercetam cum sa ne tinem barbatii linga noi fie ei scorpioni sau nu.cel mai bine ar fi sa ne dam seama daca merita!
  •  
    • 338 mesaje
    18 Oct 2009, 03:33
    4 0
    eu - scorpion, tata - scorpion, frate - scorpion... In amanunt cunosc aceasta zodie! Tenace, inventivi, bataiosi, spirit critic mai mult decat necesar.
    Pe mine ma tine in frau credinta... Pe fratele meu, nevasta!!! Si-a gasit ac la cojocul ce-l poarta! Cat despre tata, uneori aflam ca am mai avea frati :o
  •  
    12 Nov 2009, 22:44
    0 0
    da multe mai cunosti... tivoi... ah ce nick ai!
  •  
    • 10 mesaje
    10 Feb 2011, 01:01
    3 1
    sunt prea dificili scorpionii!pe mine una ma enerveaza oamenii care acum sunt iubitori si peste5minute inebunesc si sunt reci si distanti!eu sunt sagetator imi plac lucrurile clare!nu stiu ce sa ma fac cu scorpionu asta al meu..ne-am despartit acum o saptamana dintr`o tampenie..numai ca suntem prea orgoliosi aman2 sa facem vreo unul ceva...sa ne bagam in seama
  •  
    • 2 mesaje
    24 Feb 2011, 00:12
    1 2

    pff...barbatul scorpion..foarte paradoxal si sincer eu nu pot sa inteleg un scorpion..fostul meu era scorpion..f f f gelos, posesiv, dominator,razbunator,  mandru de sine si cam curvar...da, citesem pe undeva ca scorpionii au un apetit sexual f ridicat, dar n.as fi crezut..daca poti sa.i faci fata e ok..si nu recunoaste nici in ruptul capului ca a gresit..

    scorpionii nu pot fi schimbati, mai degraba te schimba ei pe tine..nu prea am cuvinte de lauda pentru scorpioni..si sunt f oportunisti

  •  
    • 36 mesaje
    14 Mar 2011, 22:26
    0 0
    cum fac un barbat scorpion sa accepte ajutorul meu? in ultima vreme a avut probleme si la munca, si in familie, si cu odihna, asa ca din cel mai dragastos, prietenos si vesel barbat s-a transformat intr-o stana de piatra care pur si simplu refuza sa vorbeasca.
    imi este prieten tare bun si drag si sincer as vrea sa fiu langa el macar cu un sfat, dar nu stiu cum sa il fac sa imi spuna ce se petrece
  •  
    • 363 mesaje
    9 Apr 2011, 01:41
    1 0
    Amiubit un barbat scorpion dar nu am stiut sa-l inteleg ca si Anca Maria.Scorpionii sint firi extrem de sensibile dar pentru a nu fi dezamagiti de oameni datorita firii lor mizantropice se ascudn deseori sub o masca de aroganta,fac pe orgoliosoii.Barbatul de care va vorbesc acum imi dadea de inteles ca sint poate cel mai bun lucru care i s-a intimplat ,ca mai apoi sa se schimbe si sa ma faca sa ma simt prost.Dar un asemenea barbat,cu-n magnetism aparte iti ramine in suflet si-i greu de uitat.Iti doresc multa bafta si nu ar fi rau sa-i spui deschis ce inseamna pentru tine!