BARBATUL SCORPION

  •  
    • 20 mesaje
    26 Nov 2006, 22:11
    1 1
    Buna fetelor.

    Am si eu nevoie de sfatul vostru 1

    Nu cu mult timp in urma am cunoscut un "scorpion"M-am bucurat cand am auzit ce este,deoarece eu sunt nascuta in zodia pesti...si intre noi,conform horoscoapelor,compatibilitatea ar fi buna.Problema este ca nu prea il inteleg.Mi se pare f ciudat.Este suspicios,misterios si cu toate astea ma gandesc mai tot timpul la el....o sa incep sa-l iubesc.Simt asta
    Imi trimite fel fe fel de trucuri ce se gasesc pe internet ca de exp "te-am visat","ce dulce esti","imi esti f draga".
    Eu i-as spune ce gandesc, ce simt pentru el dar nu stiu cum sa procedez . .
    Dati-mi voi un sfat,mai ales cele care ati avut o relatie cu un scorpion.
    Cum sunt ei ,de fapt,in viata de zi cu zi
  •  
    • 135 mesaje
    27 Nov 2006, 13:06
    0 1
    .
  •  
    • 20 mesaje
    27 Nov 2006, 14:42
    0 0
    Mia ,eu cred ca tu ai dreptate ! Scorpionii sunt cam dificili !Noi ne-am cunoscut pe internet.Vorbim toata ziua pe mess si la telefon.Eu am ajuns sa ma gandesc mult la el.Sunt zile cand este f sentimental,imi vorbeste frumos,imi trimite melodii de dragoste,fel de fel de felicitari....in schimb ,sunt zile cand este de nerecunoscut.De exp ieri,a intrat pe mess,deci vroia sa vorbeasca,ptr ca el m-a apelat,dar nu facea altceva decat imi trimitea melodii.Cand am vrut sa-i zic ceva,m-a intrerupt destul de brutal zicandu-mi sa tac.Pe urma a iesit de pe mess fara sa zica nimic.Am ramas perplexa,mai ales ca tot ce primisem de la el avea subanteles.Si nu este prima oara cand face asa.Explicatia cu cazutul net-ului nu tine.Nu stiu cum sa procedez ! Inca nu ne-am intalnit face-to-face,desi o tot planuim,dar incepe sa-mi fie frica.Ce fac,daca-l si cunosc de-adevaratelea si ma indragostesc dracului de el?
  •  
    • 13679 mesaje
    27 Nov 2006, 15:39
    0 1
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 1005 mesaje
    27 Nov 2006, 20:11
    0 0
    Ancamaria am redeschis pt tine un topic mai vechi in care afli mai multe pareri despre barbatii scorpion
  •  
    • 20 mesaje
    27 Nov 2006, 20:44
    0 1
    Multumesc xory. Am citit toate cele 19 pareri retinand si ce-i bine si ce-i rau.
    Cineva dadea un sfat "lasa timpul sa mai treaca".Cred ca asa voi face si eu !
    Doamne....si ce fericita am fost cand am aflat ca-i scorpion !
    Naiba sa le ia de horoscoape ca nici n-o sa mai cred in ele
  •  
    • 2312 mesaje
    28 Nov 2006, 09:42
    1 0
    eu raman la parerea ca sunt buni doar ca iubiti(fff buni) dar atat.
  •  
    • 64 mesaje
    28 Nov 2006, 11:13
    2 0
    vreau sa te contrazic, mia...eu sunt cu un scorpion de mai mult de 3 ani insa e cel mai fidel, onest, iubitor, deschis, sincer, destept , sociabil barbat pe care l-am cunoscut (as mai putea sa adaug si alte calitati, lista e lunga)…si am ajuns sa am incredere deplina in el pt ca a reusit sa mi-o castige…
    si de cate ori am avut probleme, am putut sa ma bazez pe el… e un scump ca ma suporta cand am tot felul de toane… iar de mintit...., relatia noastra se bazeaza pe sinceritate si e singura persoana cu care am ajuns in stadiul de a putea discuta absolut, dar absolut orice…
    ma si ajuta in treburile gospodaresti chiar f. mult insa atunci cand are si chef…

    e adevarat ca a fost putin mai egoist la inceput – a nu se intelege in relatiile intime, pt ca acolo e un domn in adev sens al cuvantului, insa nu pot sa cred cat de mult s-a schimbat intre timp… nici nu se mai gandeste la el, eu sunt pe primul loc pt el…
  •  
    • 20 mesaje
    28 Nov 2006, 11:29
    0 1
    Straciatella esti o fericita !!!
    Poate ca ai avut rabdarea si forta necesara sa-l aduci pe "scorpion" acolo unde ai vrut tu....si cu siguranta si el te iubeste. Te invidiez !
    Stii ce-am facut aseara ?M-am enervat ca tot asa nu vorbea,conform ciudateniilor lui si i-am trimis un mesaj in care i-am spus ca n-o sa-l mai deranjez,ca nu sut o "lipitoare",ii doresc succes in viata si-n dragoste...bla,bla...
    Pe urma mi-a parut rau?
    Nu m-a mai cautat deloc.Oare cum sa repar gresala?Nici nu vreau sa ma umilesc,sa vada ca am inceput sa tin la el?Sa mai astept cateva zile ,sa vad ce reactii are?
  •  
    • 64 mesaje
    28 Nov 2006, 11:43
    0 0
    anca, eu zic ca nu e cazul sa faci pe "nebuna" (scuze, ai inteles ce-am vrut sa zic) daca sunteti numai in stadiul de mess... adica nici macar nu v-ati intalnit face to face si tu deja ii si dai ultimatumuri...

    eu zic sa va intalniti, vedeti voi dupa aceea... ideea e sa nu-l impingi tu de la spate intr-un anumit sens, eventual sa fii mai subtila si sa ii lasi impresia ca el e cel care conduce relatia... si nici sa nu ii impui (cel putin nu pe fata) anumite lucruri...lasa totul sa mearga de la sine...

    si sa-ti mai spun ceva : daca ajungi sa te iubeasca un scorpion, atunci va fi pe termen lung ...si va fi in stare de orice pt tine.
  •  
    • 135 mesaje
    28 Nov 2006, 12:15
    0 0
    .
  •  
    • 64 mesaje
    28 Nov 2006, 12:28
    0 0
    Mia, imi pare rau ca ai trecut prin ce-ai trecut... Tu vrei sa spui ca toate calitatile pe care le-ai regasit la el in perioada in care va era bine s-au transformat in defectele (putin zis defecte) pe care le-ai enumerat la inceput?
    Si intr-adevar... 3-4 ani nu e o viata de om, unii isi dau arama pe fata dupa 20 de ani de casnicie... nimic nu e batut in cuie, nu stii ce-ti rezerva viitorul...
    Eu doar mi-am spus parerea ref la scorpioni avand in vedere cazul meu...oricum, mi se pare aiurea generalizarea si catalogarea tuturor barbatilor dintr-o zodie intr-un anumit standard... sunt multe variabile
  •  
    • 344 mesaje
    28 Nov 2006, 13:08
    0 0
    Salut!
    Straciatella sa stii ca si eu sunt o norocoasa la fel ca tine, sunt iubita de un scorpion si relatia e la fel de frumoasa ca a ta.
    Daca ajungi sa faci un scorpion sa te iubeasca cu adevarat esti o norocoasa, cred eu.Si-mi este alaturi la greu, ba chiar sufera mai mult decit mine cind am vreo problema,ma simt fffff iubita si fericita ca il am alaturi, eu il numesc, INGER PAZITOR.Sa dea Dumnezeu sa fie asa si mai departe.
    Iar evei care a deschis topicul, ii dau un sfat,fa-l sa se indragosteasca, nu ceda asa usor,si fii mai misterioasa si nu prea disponibila, nu-i arata ca-l placi.Bafta
  •  
    • 20 mesaje
    28 Nov 2006, 14:36
    0 0
    Si mie imi pare rau de ce-am facut ! FFFF rau !
    Cum sa mai dreg acuma busuiocul?
    TU ce zici Straciatella,ce ma inveti sa fac?
    Tu cunosti deja f bine scorpionul?
  •  
    • 382 mesaje
    29 Nov 2006, 14:00
    0 0
    daca ai calcat stramb, nu prea mai ai ce sa faci

    ...iti spune un barbat scorpion


    ...daca vrei mai multe detalii este aici un horoscop tare in care iti spune cam tot despre barbatul scorpion http://forum.amazona.ro/viewtopic.php?t=22
  •  
    • 2312 mesaje
    29 Nov 2006, 17:10
    0 0
    ia uite unde era scorpionul
  •  
    • 135 mesaje
    29 Nov 2006, 19:41
    0 0
    .
  •  
    • 135 mesaje
    29 Nov 2006, 19:44
    1 0
    .
  •  
    • 20 mesaje
    29 Nov 2006, 22:07
    1 0
    Da Mia,poate ai dreptate ! O pierdere de vreme pentru el.
    Eu m-am agatat prea mult de visul acesta tesut asa de frumos de un nenorocit de horoscop.Eram intr-o faza (si sunt inca)cand imi doream din tot sufletul sa iubesc pe cineva si ,bineinteles ,sa fiu iubita.
    Bine ca nu ne-am intalnit ! Mi-ar fi fost mai greu !
    Nu pot sa spun ca sunt suparata,ptr ca supararea eu o vad ca pe un sentiment mai de suprafata...sunt mahnita ! Am un sentiment de imensa lehamite .
  •  
    • 1623 mesaje
    30 Nov 2006, 12:08
    0 0
    ancam... cunoscut pe internet?! vorbit la tel si pe mess?! scorpion?! gesturi de copil?! zi-mi id'ul lui .. sa fiu sigura ca nu'l cunosc!
    pueril, infantil, de lasat! nu-ti complica viatza cu asemenea "iubiri" !
    trezireeeeaaa!