Rinoplastie-experiente

  •  
    • 6 mesaje
    16 Ian 2007, 20:10
    0 0
    Cum sa se majoreze de 4 ori ? )) operatia de sani a costat la stan asta primavara 3000 si acum inca 1000 in plus ... nu e 12 000 de euro )

    de fapt e greseala lu gagica care a postat .. pretu ca nu a spsu ce operatie .. dar 100 % la cea de sani s-a referit

    Normal ca am arata rau ... aveam toata fataza acoperita .. logik ... nu ai cum sa iesi din casa asa... si mai ales ca probabil nu vrey sa stie tot orashu ca ai facut operatie estetica ... ma rog ...
  •  
    • 337 mesaje
    16 Ian 2007, 20:49
    0 0
    fetelor, cand am spus ca operatia costa 3900 euro m-am referit la augmentare de sani,de rinoplastie nu stiu nimic dar cred ca,cu cateva sute de euro au marit-o si pe aia.pupici!
  •  
    • 164 mesaje
    16 Ian 2007, 21:06
    0 0
    too-good,cat timp concret ai avut fata nashpa/cu pansamente?

    dak strie cineva concret cat costa rinoplastia la stan sa spuna va rog.si mai ales dak e un pret standard sau difera functie de dificultatea interventiei.thanx.
  •  
    • 164 mesaje
    17 Ian 2007, 13:33
    0 0
    so-swwweeetttt

    mai mai ziceti si de nas nu doar de sani!
  •  
    • 90 mesaje
    17 Ian 2007, 16:46
    0 0
    Loooly esti dulce
    pai eu nu m-am operat la nas..ci la sani.. asa k despre asta pot sa vb..dar zi-mi ce vrei sa stii..pt ca cea mai buna prietena a mea s-a operat la stan la nas..si pot sa intreb..
    si oricum vad ca too_good21 este operata la nas de ce nu o intrebi pe ea.. ppk
  •  
    • 164 mesaje
    18 Ian 2007, 00:10
    0 0
    pai intreab-o si tu de toate pe prietena ta.cat a stat cu bandaje pe nas/fata?cat timp nu pot sa ma duc la job?si pretul .

    sincer,cel mai greu imi e cu job-ul.
  •  
    • 164 mesaje
    18 Ian 2007, 20:41
    0 0
    so-swwwwwwweeetttt
  •  
    • 164 mesaje
    20 Ian 2007, 19:09
    0 0
    intreaba-ti prietena so-sweetttt
  •  
    • 682 mesaje
    18 Iul 2007, 17:57
    0 0
    .
  •  
    • 476 mesaje
    18 Aug 2007, 20:40
    0 0
    si eu as dori informatii..
    costul esti in functie de medic si clinica.
    exemplu,marek valcu,29 milioane
  •  
    • 369 mesaje
    18 Aug 2007, 22:09
    0 0
    Eu nu imi pot inchipui cum poti sa respiri pe gura in timpul somnului? Nasul e infundat cu bandaje... Stiu ca e cam puerila intrebarea, dar chiar nu-mi pot imagina. Ce se intampla daca inchizi gura in timp ce dormi, pe unde mai respiri?
  •  
    • 213 mesaje
    18 Aug 2007, 22:49
    0 0
    eu mi am facut rinoplastie, sunt din cluj, dar depinde ce anume iti faci tu, la mine nu a fost decat o corectare mai mult,nu mi a modificat forma nasului, deci nu m a durut f tare, chiar a fost suportabil, senzatia de dupa operatie e aiurea cu bandajele, senzatia de nas infundat, de raceala, primele 2 zile sunt mai rele.Sa iei in calcul faptul ca s ar putea sa nu iti placa din prima, mie nu mi a placut din prima, am incercat si a doua iara sa imi aranjez nasucul, chiar vroiam sa imi schimb si forma.. dar a fost c complicatie la anestezie si a renuntat dr la a doua operatie si mi a introdus in nas un gel, nu stiu cum se numeste, pt ridicarea cartilajelor,inca ma mai gandesc sa imi fac.. doar ca imi lipseste curajul ... eram mai inconstienta data trecuta... acum sunt multumita cu mine si nu mai trb sa apelez la op estetice. Oricum mult succes la operatie si sa ne anunti si pe noi cum esti
  •  
    • 213 mesaje
    18 Aug 2007, 22:52
    0 0
    aaa sa nu uit, da nu raman cicatrici, dar mie mi a ramas un pic un partea stanga o umflatura, nu e sesizabila doar daca te uiti f atent. Eu sunt si vegetariana si imi spunea dr ca din cauza asta m am vindecat mai greu si poate de aceea mi a ramas urma... hmmmm care o fi legatura nu stiu,oricum sa alegi f bine chirurgul ca eu dupa operatie eram de a dreptul obsedata... ca nu imi placea.
  •  
    • 213 mesaje
    18 Aug 2007, 22:55
    0 0
    daa, neaparat anestezie generala, daca esti mai fricoasa din fire, la mine nici nu s a pus problema de anestezie locala, desi da, ai o perioada de timp prbl cu memoria,puteti da radeti dar la mine a durat cateva luni sa imi revin.
  •  
    • 476 mesaje
    20 Aug 2007, 09:28
    0 0
    multumim angel.dar de ce concret nu ti-a placut?
  •  
    • 213 mesaje
    20 Aug 2007, 10:09
    0 0
    nu mi a placut rezultatul in primul rand pt ca e un pic mai gros nasul decat inainte de operatie,cum spuneam nu e o schimbare drastica, asa cum vroiam eu doar a fost mai mult corectie la mine,nici macar nu s a umblat cu dalta si ciocan ci doar mi a indreptat nasul mai bine zis cocoasa si ridicat putin cartilajele.Ideea e ca eu vroiam o schimbare radicala ca doar de asta am vrut sa ma operez iar dr nu a schimbat forma asa cum vroiam eu.Inca multi zic ca era mai frumos inainte de operatie
  •  
    • 153 mesaje
    20 Aug 2007, 10:12
    0 0
    la ce medic ai fost in cj?si pe mine ma bate gandul de vreo 2 ani si tot incerc sa-mi fac curaj.si cam la ce pret ajungi?
  •  
    • 1063 mesaje
    20 Aug 2007, 12:05
    0 0
    dar tu i-ai spus la inceput ca vrei o schimbare radicala? poate el a crezut ca vrei doar corectie..si dupa nu te-ai luat de el ca nu e cum voiai?
  •  
    • 4 mesaje
    16 Mai 2008, 19:49
    0 0
    Buna.vreau sa te intreb si eu ceva:vreau sa-mi fac si eu aceasta operatie dar am auzit ca dupa e dureros si timp de 2 saptamani vomiti numai cheaguri de sange.este adevarat?pt ca pe mine m-a speriat chestia asta.
  •  
    • 1092 mesaje
    18 Mai 2008, 04:28
    0 0
    cine te-a mintit in legatura cu cheagurile de sange? dupa terminarea operatiei, inainte de a-ti scoate tubul prin care respiri din gura, te curata de cheagurile de sange
    care s-a strans.