Imi intarzie menstruatia si deja sunt foarte ingrijorata.Sunt vi

  •  
    11 Iul 2010, 01:36
    7 15
    Imi intarzie menstruatia si deja sunt foarte ingrijorata.Sunt virgina si nu vreau sa ma duc la ginecolog.
  •  
    • 0 mesaje
    11 Iul 2010, 01:46
    2 4
    Cauzele poti fi mai multe:o raceala,o dereglare,.... De ce ti-e teama sa mergi la ginecolog? Nu ti se intampla nimic rau. Trebui sa iti depisteze cauza pt care iti intarzie atat.Se poate sa fie si de la stres.Sincer e cam mult. De pe 18 iunie pana acum e aproape o luna.... Probabil ti-e jena,dar sa stii ca nimeni altcineva nu te poate ajuta cu un diagnostic corect. Sanatate!
  •  
    • 6 mesaje
    11 Iul 2010, 02:01
    3 2
    intarziera mentruatiie poate avea la baza multe cauze prin care stresul alimentatia nesataoase infectia un shoc emotional...efort prelungit,etc....nu are trb ca tu te masturbezi. nu inteleg de ce teama sa mergi la doctor?? eu am fost la ginecolog era chiar un barbat mi-a fost un piic rusine dar pana la urma la cate a vazut la viata lui nu cred ca a mea sau a ta e mai deosebiata fatza de celelalte fete. ai grija ca incapatanarea asta a ta de a nu merge la doctor poate avea efecte negative grave....daca e sa ai ceva grav si nu te tratezi poti ajunge la infertilitate....si multe alte boli grave.....multa sanatate si eu in locul tau m-as gandi de ori inainte ce este mai important pt viata mea sanatatea sau rusinea... te pooop
  •  
    • 8 mesaje
    11 Iul 2010, 02:35
    4 1
    Buna. Avand in vedere ca esti virgina nu ar trebuii sa-ti faci probleme asupra intarzierii menstruatiei. Acest fapt se poate datora stresului, emotilor, suparare, alimentatie, esti nedormita, ti-ai schimbat stilul de viata in privinta unui fapt. Cat despre faptul ca te masutrbezi, nu are asta legatura cu menstruatia. Ai uitat sa mentionezi de cat timp iti intarzie, acest factor este foarte important pentru a putea stabilii cauza intarzierii. Daca iti intarzie mai mult de 10-14 zile ar fi cazul sa mergi la un control. Nu are de ce sa-ti fie frica sau rusine. Pentru tine va fi ceva nou, dar pentru doctori va fi ceva obisnuit, chiar plictisitor. Nu vei patii absolut nimica, vei afla doar raspunsuri exacte despre intarzierea ta. O alta cauza ar putea fi dupa cum ai spus si tu dereglarea hormonala. Hormonii au o influenta mare asupra corpului, avand in vedere varsta ta este posibil ca si acesta sa fie un factor, unul complet normal. Din pacate nu pot sa-ti spun mai multe pentru ca nu ne-ai spus de cat timp ti-a intarziat. Te pup.
  •  
    • 1 mesaje
    29 Nov 2017, 08:58
    7 2
    Buna ziua.Imi intarzie menstruatia de aproape 2 luni. Am 42 ani.la servici ridic mult,si sunt virgina.Oare ce sa intamplat?