Am 13 ani si vreau sa stiu daca este bn sa am un prieten?

  •  
    • 0 mesaje
    12 Iun 2010, 17:53
    42 10
    Am 13 ani si vreau sa stiu daca este bn sa am un prieten?
  •  
    • 0 mesaje
    12 Iun 2010, 17:58
    20 15
    E putin cam devreme.Parerea mea.
  •  
    12 Iun 2010, 18:03
    27 8
    Dupa parerea mea nu este prea devreme.Primul meu prieten l-am avut tot la 13 ani.Eu consider ca nu a fost prea devreme.Acum depinde foarte mult si de cum va comportati..adica asta nu trebuie sa va stimuleze sa va incepeti viata sexuala la 1 an sau 2 mai tarziu...Totul depinde de tine.Daca iti place de el si consideri ca vei fi fericita alaturi de el atunci va puteti combina.Bafta!:*
  •  
    • 4 mesaje
    12 Iun 2010, 18:09
    7 16
    am un nepot de 13 ani si a iesit cu o fata in oras,mi-a zis ca sau plimbat,sau distrat insa el nu se poate gandi la un sarut,e prietenie,la varsta asta cam asta e un prieten,un baiat cu care sa ies sa teplimbi si nu pentru ca iti cere cineva asta ci pentru ca asa o sa fie ,asta o sa faceti,timpul le decide pe toate...esti micuta dara sta nu inseamna canu poti avea pe cineva apropiat tie....oricum nu e o relatie e e ceva frumos sa te plimbi,sa iesi afara sa stati amandoi.unori chestiile astea iti cam poate distrage atentia de la invatat,scoala etc,de aia nu e foarte bine,acum daca te intalnesti uneori cu el sa stati nui nimic rau
  •  
    • 0 mesaje
    12 Iun 2010, 20:19
    36 5
    Fii atenta..Si eu am 13 ani..si eu vreau sa imi fac un prieten,,,Nu conteaza varsta,,,Cand iubesti pe cineva normal ca iti poti face prieten...Nu e nicio greseala..Pt ca nu iti incepi viata sexuala:|..Doar va sarutati..Va plimbati..asa ca nu e nicio greseala..Nu esti deloc prea mica...Niciodata nu e prea devreme sau prea tarziu sa iubesti...Nu mai asculta ca spun unii ca nu e bine sa ai prieten la varsta asta..Deocamdata doar va sarutati..Pe parcurs va maturizati..Incearca...Asculta ce iti spune inima>:D< Voi credeti k e prea mica?:)):-j...Pff..park ar face cine stie ce:-j..Peste cativa ani vor incepe anumite responsabilitati...Si in plus daca il iubeste pe acel baiat..De ce sa nu incerce?:| Din cate am observat..Lumea evolueaza incontinuu..Adica nu mai e ca pe timul mamei mele cnd a avut primu iubit la liceu:|..Lumea nu inseamna numai matematica istorie sau altele..O dragostea ar maturizao perfect..Si ar faceo sa vada lucrurile mai clar;)
  •  
    • 186 mesaje
    12 Iun 2010, 23:35
    9 19
    Da cum sa nu....acum se combina la 13 ani ca deah numai se saruta.asta e acum..dar peste ani intrebarea asta va fi : Am 13 ani si vreau sa stiu daca e bn sa imi incep viata sexuala? HMMMM..traiti-va copilaria ..macar pana la 15 ani lasati baietii in pace..8-|va trebuie companie? luati-va frate un catel..dumnezeu si lume..8-|..peste vreo 5 ani o sa vad copii de 12-13-14 ani asezati la casa lor:x
  •  
    • 0 mesaje
    12 Iun 2010, 23:47
    2 9
    Da o plimbare in parc e total nevinovata dar maine,poimaine vine si ne spune ca a facut sex,mami nu stie,e posibil sa fi ramas gravida,cum sa il dea afara pe bebe ca e minora,sau cum mai zicea o copila fix de 13 ani pe aici: ca a promis unui baiat ca ii face sex oral (ca sa nu zic exact cum s-a exprimat ea)si acum trebuie sa faca.....si cate nu vezi pe aici. La 13 anisori altele ar trebui sa fie preocuparile. Da alitzuk lumea evolueaza,si nu tocmai in bine. La 13 ani nu poti deosebi binele de rau ,nu poti face diferenta intre iubit si prieten si tu vorbesti de dragoste ,despartiri ,sex ca si cand ai avea o vasta experienta in spate.
  •  
    • 2 mesaje
    13 Iun 2010, 00:03
    8 4
    io ce sa mai zik k la 15 ani nu ma lasa sa am:-@
  •  
    • 0 mesaje
    13 Iun 2010, 01:08
    3 2
    cred k e important sa te gandesti ce iti doresti pe vitor nu numai acum pe moment.e frumos sa ai prieten sa simti dragoste din partea cuiva de sex opus dar trb sa te gandesti ca o relatie inceputa asa devreme probabil se va termina si at vei suferi,eu te sfatuiesc sa mai astepti sa ajungi la varsta la care sa alegi o persoana nu numai dupa cum arata si cum se comporta cu u si pt caracterul lui ,nu are rost sa treci din prietenie in prietenie pe moment te simti bine dar apoi o sa simti un gol imens si o sa iti pierzi sin increderea in dragoste mai bine astepti acea dragoste adevarata si de durata care poate sa treaca peste bariere,la o asemenea varsta e prea devreme sa apara,poti intre timp sa te ocupi cu alte chesti, sunt atatea lucruri faine pe care le poti face acum si apoi poate nu o sa te mai intalnesti cu ele,traiesteti adolescenta intr-un mod frumos si simplu nu o complica,bafta te pup
  •  
    • 1 mesaje
    6 Ian 2017, 01:22
    5 24
    Salut , am 13 ani si vreau sa va intreb daca este vreo fata de aceeasi varsta cu mine dispusa sa ne cunoastem si poate sa intram intr- o relatia , sa scrieti daca sunteti interesate
  •  
    • 3765 mesaje
    6 Ian 2017, 23:01
    6 3
    Sturidge09 said:Salut , am 13 ani si vreau sa va intreb daca este vreo fata de aceeasi varsta cu mine dispusa sa ne cunoastem si poate sa intram intr- o relatia , sa scrieti daca sunteti interesate

     

    cum ai reusit sa gasesti acest post? ca are 7 ani si era adanc infipt in adancurile forumului.

  •  
    • 2 mesaje
    9 Ian 2017, 10:59
    5 4
    cam tinerica fica mea cea mare are 16 ani si nu are nici un prieten e prea devreme vei avea tip pentru asa ceva cand vei creste si vei avea o alta mentalitate eu zis ca nu e bine si totusi ar trebui sa vorbesti cu mama ta mai mult
  •  
    • 3765 mesaje
    10 Ian 2017, 11:40
    3 1
    anaardit said:cam tinerica fica mea cea mare are 16 ani si nu are nici un prieten e prea devreme vei avea tip pentru asa ceva cand vei creste si vei avea o alta mentalitate eu zis ca nu e bine si totusi ar trebui sa vorbesti cu mama ta mai mult

     

    Deci tu ai undeva pana in 40. Mmmm!

    Ce program ai deseara pisi??

  •  
    • 2115 mesaje
    10 Ian 2017, 12:49
    5 1
    Sturidge09 said:Salut , am 13 ani si vreau sa va intreb daca este vreo fata de aceeasi varsta cu mine dispusa sa ne cunoastem si poate sa intram intr- o relatia , sa scrieti daca sunteti interesate

     Intr-o "relatia" cu tine doar una de 13 ani ar intra.

  •  
    • 1 mesaje
    18 Feb 2017, 15:15
    6 1
    da