crema glycon

  •  
    • 269 mesaje
    25 Ian 2007, 11:03
    0 0
    Lili, am primit crema vineri; in primele 3zile am folosit-o in fiecare seara si in urmatoarele 3zile am aplicat-o dimineata si seara (nu am procedat conform schemei pt ca tenul meu e rezistent, la cat Smooderm a inghitit micutul si cate alte tratamente agresive...Daca am vazut ca nu m-am iritat, am trecut la 2aplicari pe zi. Bineinteles, nu as recomanda asa ceva persoanelor cu ten sensibil...sau chiar normal )

    Crema pisca putin la aplicare dar senzatia dispare in cateva secunde. Imi place si parfumul. Mi-a fost f teama sa nu ma trezesc cu o explozie de monstruleti pe fata, avand in vedere ca are in continut lanolina in privinta careia aveam rezervele mele desi prof Mugea m-a asigurat ca nu sunt probleme.

    Deci, dupa 6zile pot sa spun ca sunt multumita, tenul e fin, crema e hidratanta si emolienta, mi-a disparut roseata cu care ramasesem in urma Smooderm-ului si, per ansamblu, aspectul tenului e mult imbunatatit. Cred ca e cam devreme sa spun ceva referitor la micsorarea porilor, dar sper sa am si eu rezultate in 2saptamani.

    Crema e intr-adevar o f buna baza de machiaj, dar eu prefer sa nu mai pun fdt/pudra pe fata si daca rezultatele vor fi cele promise, n-o sa m folosesc fdt decat la ocazii

    Ufff, atata am laudat-o, sper sa n-o deochi

    Lili, la tine cum m e?
  •  
    • 84 mesaje
    25 Ian 2007, 13:00
    0 1
    si la mine e ok, cu toate ca am avut citeva cosuletze care au itit capul....

    dar eu nu ma dau decit seara...oricum sunt multumita, mai ales la virsta mea...
  •  
    • 84 mesaje
    2 Feb 2007, 09:33
    0 0
    so, ce se mai aude??? ce se mai observa???

    mai povestiti care sunt rezultatele dupa folosirea cremei. sunteti multumite???
  •  
    • 112 mesaje
    2 Feb 2007, 11:31
    0 0
    Ieri am primit si eu crema si laptele de corp.Si mi-am luat din plafar si laptele demachiant cu ulei de catina.O sa va tin si eu la curent cu efectele acestor produse.Sa fiti frumoase!
  •  
    • 269 mesaje
    2 Feb 2007, 11:32
    0 0
    Tot eu vin cu noutati Si eu am patit-o, Lili, ma intreaba prietenii ce folosesc de am fata asa luminoasa Bine, socul cel mare a venit de la maica-mea care m-a intrebat de cand o folosesc si nu-i venea sa creada ca intr-un timp atat de scurt am obtinut deja rezultate si m-a pus sa-i comand si ei una (si ea chiar nu e genul care sa remarce asa ceva, mereu ma critica pt ca dadeam o caruta de bani pe tot felul de produse si nu obtineam decat slabe ameliorari asa ca a fost f sceptica atunci cand am comandat-.

    Noutati (in afara de piele intinsa, ferma, luminoasa, pori redusi si no more comedoane) ridul de pe frunte estompat vizibil si pielea din zona oculara arata mult m bine.

    Intr-o singura seara am insistat cand am aplicat crema (m-am masat putin si am folosit o cantitate m mare) si a doua zi am fost cam iritata si mi-a fost teama sa nu-mi apara totusi o eruptie de cosuri dar mi-a trecut rpd si nu a fost nevoie sa intrerup aplicarea. Deci, cele care au tenul sensibil sa aplice crema exact conform schemei prof Mugea.
  •  
    • 1063 mesaje
    2 Feb 2007, 16:35
    0 0
    arrisuca...dar cu acneea te-a ajutat?ai vazut vreo schimbare in privinta asta?
    eu am fost la posta..dar inca nu a ajuns..cred c-o sa sun la ei sa vad ce se intampla
  •  
    • 269 mesaje
    2 Feb 2007, 17:54
    0 0
    Delia, eu nu aveam acnee, nu mai am demult, dar am un ten seboreic, cu pori dilatati si cu o f mare tendinta de a dezvolta comedoane. Majoritatea cremelor ma umpleau de puncte negre, erau f putine care erau ok pt mine. Daca foloseam creme m emoliente ma trezeam practic peste noapte o groaza de comedoane si daca persistam in aplicarea lor aveam sanse sa apara si cosulete.

    Oricum, conteaza mult si cauza acneei (hormonala/infectioasa) si trebuie tratata intern in functie de cauza. Eu eram in cautarea unei creme care sa fie hidratanta si emolienta, antirid, dar care sa nu-mi accentueze seboreea. Din fericire, Glyconul intruneste toate conditiile, ba mai mult, este o crema-tratament care se pare ca diminueaza porii prin efectul de "slefuire", desi nu descuameaza tenul absolut deloc. Eu sunt f multumita. Ufff, am vb ca in reclama dar asa este!
  •  
    • 1510 mesaje
    3 Feb 2007, 18:22
    0 0
    de unde ati cumparat crema glycon?
  •  
    • 3248 mesaje
    3 Feb 2007, 18:51
    0 0
    Unul din locurile de unde poate fi achizitionata este www.glycon.ro
  •  
    • 939 mesaje
    8 Feb 2007, 10:32
    0 0
    1.dupa ce se face comanda, in cat timp ajunge crema?

    2.cum va mai merge cu crema???

  •  
    • 269 mesaje
    8 Feb 2007, 12:23
    0 0
    Ilena_m, eu am sunat la clinica si am facut comanda prin telefon luni si pachetul mi-a ajuns vineri, deci in 5zile (dintr-un capat in altul al tarii). Daca faci comnda pe site-ul lor, s-ar putea sa-ti ajunga pachetul in 10zile.

    Eu sunt fff multumita de crema, nici nu o sa-mi mai cumpar altceva, raman la ea.
  •  
    • 84 mesaje
    8 Feb 2007, 12:33
    0 1
    eu am comandat-o telefonic, dar am cerut sa imi vina prin curier si a doua zi aveam crema..

    si eu sunt multumita de crema, dar nu o folosesc si dimineata deoarece imi cam usuca fata...
  •  
    • 939 mesaje
    8 Feb 2007, 12:41
    0 0
    aha, k...

    si voi mai folositi altceva in paralel? o crema hidratanta sau cu spf pt zi???
  •  
    • 345 mesaje
    8 Feb 2007, 15:27
    0 0
    intrebare pt cele care au folosit crema: se poate folosi si pt zona ochilor ?
  •  
    • 84 mesaje
    8 Feb 2007, 15:54
    0 0
    eu folosesc dimineata o crema hidratanta.

    poti aplica Glyconul si in zona ochilor, dar cu mare grija...
  •  
    • 345 mesaje
    8 Feb 2007, 16:10
    0 0
    multumesc!
    am comandat-o si eu
  •  
    • 345 mesaje
    20 Feb 2007, 21:45
    0 0
    Fetelor cum merge cu crema.
    La mine are acelasi efect ca si la colyvara ma trezesc cu fata lucioasa.
    Pana acum alte afecte nu au fost.
    Au trecut 5 zile.
    Astept sa-mi spuneti cum este la voi si dupa cat timp.
    Mc
  •  
    • 269 mesaje
    20 Feb 2007, 21:50
    0 0
    Grace, si la mine a fost la fel in prima sapt, ma trezeam cu fata lucioasa ca un bec. Stai linistita, ca in timp va trece efectul asta. si pe site scrie ca, initial, glandele vor secreta m mult sebum. Cam dupa 2 sapt am vazut eu rezultate. Sa nu exagerezi cu cantitatea de crema, pt ca ti se va usca excesiv tenul. Mie mi se pare grozava, asta in conditiile in care am un ten extrem de dificil, cu tendinta f mare de a dezvolta comedoane. Daca iti apare cate un cos, nu-l lua in seama sau stoarce-l seara. Este normal ca intr-o prima etapa sa ai o usoara eruptie, mai ales daca tenul tau e acneic, dar, crede-ma, merita! Multa bafta!
  •  
    • 345 mesaje
    20 Feb 2007, 22:37
    0 0
    M-am linistit.Nu am tenul acneic e ok mai ales ca nu i-am facut mare lucru pana acum dar intrasem in panica ca ma apropii de 35 .
  •  
    • 1063 mesaje
    21 Feb 2007, 11:21
    0 0
    eu o folosesc de cateva zile..si mie mi se pare ca-mi ingrasa tenul(care oricum e gras)..de aceea nu o pot folosi in timpul zilei ca baza de machiaj..caci daca mai pun si fondul de ten deja tenul arata mult prea gras..
    astept sa vad rezultate asupra acneii si comedoanelor..sper sa treaca efectul asta de ingrasare cum spuneti voi..