crema glycon

  •  
    • 84 mesaje
    8 Ian 2007, 07:56
    1 0
    da, si la mine e parfumat demachiantul....pot sa spun insa ca nu prea imi place....

    la ce vrei sa iti mai raspund???
  •  
    • 570 mesaje
    8 Ian 2007, 15:28
    0 1
    Eu nu mi-am luat demachiantul ala,dar poate ar trebui sa-l iau ca sa vad daca mareste efectul cremei.La mine deocamdata nu mai observ imbunatatiri in plus,si nici nu mai ma pisca pielea cind ma dau cu ea,doar se inroseste putin.Deja mi-am comandat varianta forte,desi inca nu mi s-a terminat cutia cu cealalta(am ajuns pe la jumatate cu ea si o folosesc de 2 luni!),adevarul e ca n-o folosesc si pe git,poate de-asta se consuma asa greu.
  •  
    • 32 mesaje
    9 Ian 2007, 11:27
    0 0
    Fetelor, nu la demachiant ma refeream cand am spus ca e ffff parfumat, ci la crema.
    Am folosit-o aseara pt prima data si n-am simtzit nimic, nicio piscatura sau usturime, desi am tenul sensibil.
    Avand in vedere ca am primit crema prin posta, sunt sceptica.O fi vreun fake? Nu mi se pare normal sa fie asa de parfumata, pur si simplu itzi pica nasul...
    Spunetzi-mi va rog, a voastra este la fel? Atzi luat-o de la farmacie sau comandand-o pe net?
    Astept raspunsul vostru cu ffffff mare interes.
    va pup
  •  
    • 84 mesaje
    9 Ian 2007, 13:23
    0 0
    si eu am ten sensibil...
    mie mi-a venit crema prin curier...

    nu imi pare ca e foarte parfumata, dar da, e putin parfumata...

    oricum scrie ca in timp apar modificari...depinde de ten...eu am si ten acneic, patat, cicatrici mici de la acnee, riduri....ca de...am 40 de ani...si de acnee nu am scapat nici pina acum, deoarece a mea e hormonala...si am avut dezechilibre toata viata....am facut N tratamente, ba dupa ce am nascut am avut si probleme (fibrom, displazie mamara)...

    pe mine ma intereseaza sa imi dispara petele de pe fata si sa imi curete cit de cit tenul, sa il faca mai luminos...

    mie mi-a recomandat crema asta o cosmeticiana si a spus ca e grozava, dar folosita cum trebuie...si apar efecte dupa cel putin 2 luni de folosire. ea spunea ca e o crema indicata pentru persoanele trecute de 35 de ani...adica pentru tenuri mature...
  •  
    • 27 mesaje
    9 Ian 2007, 14:34
    0 0
    Buna fetelor! Se pare ca sunt mai multe pareri pro decat contra folosirii acestei creme. Asa ca ma cam bate gandul sa o incerc si eu. Intrebarea mea este cum se procedeaza cu machiajul peste aceasta crema? Mai trebuie folosita o crema hidratanta? Eu am un ten uscat si n-as vrea sa mi se descuameze fata sub fondul de ten. Astept raspuns si multumesc!
  •  
    • 84 mesaje
    10 Ian 2007, 07:57
    1 0
    crema este usor hidratanta si spre deosebire de Retin A nu produce uscarea si descuamarea fetei.

    pentru cele care doriti detalii cititi pe www.glycon.ro

    cit despre machiaj nu stiu ce sa iti spun, eu nu o folosesc si dimineata, cel putin nu inca, dar cred ca o poti folosi si ca baza de machiaj, cu conditia ca inainte sa aplici crema sa aplici un strat usor din lotiunea de la Plant extract, cea cu catina.
  •  
    • 27 mesaje
    10 Ian 2007, 13:11
    0 0
    Lilistiuca iti multumesc pentru raspuns. Am sa comand si eu crema si, la inceput, o voi folosi numai seara.
  •  
    • 32 mesaje
    11 Ian 2007, 12:18
    1 0
    Lilistiuca, tu nu te demachiezi cu laptele demachiant cu ulei de catina?Zic ei pe site-ul glycon ca acest lapte ar pregati tenul pt a putea folosi crema in conditzii optime si pt a obtine rezultate fff bune.
    Eu am folosit aseara crema pt a 2-a oara si...nimic.De dimineatza m-am trezit cu fatza super grasa, lucea ca un bec.
    Nu mai pricep nimic
    Totusi, e normal sa fie asa de parfumata crema glycon?????/
  •  
    • 269 mesaje
    11 Ian 2007, 12:43
    0 0
    Colyvara, de ce nu suni totusi la clinica sa ceri informatii? Eu am vazut crema asta la o cunostinta si mie nu mi s-a parut parfumata.
  •  
    • 84 mesaje
    11 Ian 2007, 14:59
    0 0
    ba da, am folosit pina de curind si lotiunea demachianta, dar de 3 zile ma dau cu crema direct si sicer ma simt mai bine asa...recunosc ca inca nu ma dau si dimineata, dar probabil ca de luni voi da si seara si dimineata

    acum nu stiu citi ani aveti voi si pentru ce anume folositi crema...ea este indicata penntru persoane cu ten matur in general, dar rezolva si multe alte probleme....

    si apoi rezultatele se vad in timp, cu atit mai mult daca tenul e tinar. eu am 40 de ani si recunosc ca deja tenul imi e ceva mai luminos, se observa

    so, rabdare si tinem legatura, mai impartasim din experienta...

    daca mai aveti intrebari nu ezitati. eu recunosc ca am citit mai mult despre aceasta crema, plus ca am incercat multe pina la virsta asta si recunosc ca imi place Glyconul....pina acum....

    a, mi-am mai luat si niste chestii cu acid glicolic de la Avon, un fel de srvetele de fata, dar alea nu le folosesc in paralel cu crema, ar fi prea agresiv tratamentul....
  •  
    • 3248 mesaje
    11 Ian 2007, 21:06
    0 0
    Lili,produse pe principiul exfolierii(cum este Glycon) poate folosi si o persoana de 16 ani daca are probleme,nu e necesar sa ai 35+.Nu face decat sa iti accelereze innoirea celulelor si sa iti indeparteze un strat superficial al pielii.
  •  
    • 84 mesaje
    12 Ian 2007, 08:52
    0 0
    cred ca acneea trebuie sa o tratezi mai intii de toate intern, sa vezi daca este cauza ei (pubertate, hormonal,...) si apoi extern. iar la 16 ani nu trebuie sa folosesti produsele dupa ureche ci trebuie sa te duci la un doctor...si chestia asta e valabila si pentru Glycon. Doctorul care a scos aceasta crema are o clinica unde face si consultatii.

    asa ca mare atentie. si fata mea de 13 ani are acnee, dar este problema de pubertate si o tratez ca atare, dar fii sigura ca daca si la 16 ani va avea probleme o voi duce la un doctor, nu o voi lasa sa foloseasca ea produse despre care citeste pe internet...

    am precizat anterior ca eu am avut toata viata acnee...si am fost la n doctori, de la dermatologi la endocrinologi la ginecologi....toate tratamentele urmate de mine au fost in general date de doctori....

    bun, cam atit despre acnee...

    este un intreg subiect care se cheama chiar asa, unde fetele impartasesc din experiente....

    in alta ordine de idei, schimbarile suferite de tenul meu se vad deja, pina si sotul meu a remarcat ca am pielea mai alba, directorul meu a remarcat ca " fata iti este mai luminoasa"....asta deoarece tenul nu mai este tern si s-au estompat petele de pe fata
  •  
    • 84 mesaje
    15 Ian 2007, 14:09
    0 0
    ei, ce mai spun fetele care folosesc crema????

    dar spuneti si citi ani aveti si pentru ce o folositi, ca este important si acest aspect.

    eu sunt super multumita pina in prezent!!!
  •  
    • 32 mesaje
    15 Ian 2007, 15:56
    0 0
    Lili, eu am aroape 31 ani si folosesc crema glycon impotriva ridurilor si a semnelor ramase in urma catorva cosuri razletze. Am tenul sensibil, cu zona T "grasa" si pori dilatatzi,Culmea este ca in adolescentza nu am avut un al naibii cos...insa de pe la 27 de ani...e tare nasoala treaba.Ba pot sa spun ca am devenit o obsedata.Nu mai suport ridurile si cosurile, de aceea am achizitzionat crema glycon.
    Tot nu pricep de ce este asa de parfumata...cred ca o sa sun la ei la clinica.
    pupici
  •  
    • 269 mesaje
    15 Ian 2007, 16:16
    0 0
    Eu chiar azi mi-am comandat-o.Trebuie sa primesc pachetul intr-o saptamana. Problema mea: ten cu pori dilatati, seboreic si ridulete in zona oculara. M-am plictisit de trat cu Retin-A (are efect dar parca merge prea greu, in plus mi-a sensibilizat tenul si ma inrosesc f usor de la ea). O prietena foloseste Glycon de cca o luna si a spus ca e cea m buna crema pe care a incercat-o. Sper sa fiu multumita.
  •  
    • 1063 mesaje
    15 Ian 2007, 18:12
    0 1
    fetele cu glyconul..spuneti-mi si mie voi de care aveti normala sau forte?forte inseamna ca e mai puternica sau cum ca nu prea am inteles de pe site- ul ala..si cat costa?si dupa cat timp de la comanda a ajuns?
    eu pt pete de acnee o vreau..oare sa iau forte?o fii mai buna?
    astept sfaturi
    mersi
  •  
    • 269 mesaje
    15 Ian 2007, 19:13
    0 0
    Ambele costa 50RON. Dar se incepe cu glycon normala in prima faza care dureaza 2-3luni pt a se realiza o pregatite a pielii pt Glycon forte (care are o concentratie m mare de acid glicolic). Au fost cazuri care nu au suportat glycon forte desi facusera anterior trat cu glycon normal.
  •  
    • 84 mesaje
    16 Ian 2007, 07:44
    0 0
    ridurile nu pot sa spun ca vad mare diferenta (nu prea am), poate doar la ochi putin, insa petele clar s-au mai estompat, plus ca lumineaza fata. eu stau in Bucuresti care este super poluat si se simte pe ten. iar crema asta i-a redat stralucirea.....

    daca as vedea numai eu as zice, dar culmea, observa barbatii din jurul meu, care stiti ca de...ei uneori abia observa daca iti schimbi culoarea parului....

    crema Glycon forte este mai concentrata si nu o poti folosi daca in prealabil nu ai folosit-o pe cea simpla....dar cititi pe site ca da toate detaliile acolo www.glycon.ro....

    a, si s-au imputinat punctele negre, cele de pe nas mai ales....
  •  
    • 939 mesaje
    16 Ian 2007, 10:57
    1 0
    cu cat citesc mai mult despre crema asta, cu atat ma tenteaza sa o iau si eu! pt cateva pete mai vechi de la cosuri. dar nu stiu ce sa fac? eu am tenul asa sensibil si mai cuperozic... mi-e frica sa nu inrautatesc situatia! mi-am mai exprimat rugamintea pe aici... la fetele care au crema, daca se pot uita pe prospect la contraindicatii, daca scrie ceva de genul ca nu se foloseste in cazul unui ten sensibil, cuperozic! deci, fetelor, rog si eu (inca o data)pe cineva sa imi spuna daca scrie asa ceva pe prospect! va rog, nu ma ignorati! multumesc!
  •  
    • 84 mesaje
    16 Ian 2007, 12:31
    0 2
    eu am ten sensibil si merge. ma inrosesc putin dupa ce ma ung, dar in citeva minute fata isi revine la normal.

    pe prospect nu scrie nimic de ten cuperozic...

    dar intra pe site-ul lor, ca acolo scrie exact ce scrie si in prospect.

    m-am hotarit insa sa nu folosesc crema si dimineata tocmai din cauza tenului meu sensibil...in rest nu stiu ce sa iti mai spun...e pe incercate....

    eu am incercat n creme...ma iritam de la L'oreal, Vichy...inclusiv RetinA...nu le-am suportat, dar crema asta e ok!!!