crema glycon

  •  
    • 637 mesaje
    24 Oct 2006, 23:18
    4 5
    a incercat cineva crema glycon?am gasit pe net mai multe informatii despre ea, dar am nevoie si de pareri ale persoanelor care au incrcat-o...

    Crema GLYCON acţionează prin derivaţii glicolici pe care îi conţine. Modul de acţiune constă în eliminarea mai rapidă a celulelor superficiale îmbătrânite ale pielii şi în tonifierea elementelor fibrilare cutanate. Efectele sunt vizibile din a treia săptămână de utilizare şi consta în atenuarea ridurilor şi cicatricilor, în creşterea elasticităţii şi tonusului cutanat, în îmbunătăţirea aspectului pielii - în special a celei cu porii mari.
    Mai mult, cremele GLYCON estompează pistruii, previn apariţia petelor de bătrâneţe, atenuează acneea şi conferă pielii netezime, catifelare şi strălucire.
    Crema Glycon acţionează cu efect de peeling chimic superficial şi profund.
  •  
    • 637 mesaje
    24 Oct 2006, 23:20
    6 0
    oops...sper ca se intelege totusi..
  •  
    • 528 mesaje
    25 Oct 2006, 17:05
    0 0
    nu am folosit crema asta, dar singura mea experienta de pana acum cu o crema care continea si acid gliconic nu a fost prea placuta: dupa aplicare pielea ustura si "inteapa", iar rezultate nu am vazut nici dupa o luna.... plus ca usuca pielea ceva de speriat - facusem coji pe nas, fara sa amelioreze aspectul porilor sau cosurile
  •  
    • 637 mesaje
    25 Oct 2006, 23:11
    0 1
    ce crema ai folosit?
  •  
    • 528 mesaje
    26 Oct 2006, 10:04
    0 2
    keracnyl de la ducray. pe langa acid glicolic mai avea si acid salicilic si acid lactic. creme cu ultimele 2 am mai folosit fara sa am senzatia de usturime, deci nu cred ca putea fi decat de la acidul glicolic...
  •  
    • 570 mesaje
    26 Oct 2006, 12:19
    2 0
    Unde se gaseste crema glycon?Si cit costa??
  •  
    • 841 mesaje
    26 Oct 2006, 12:54
    0 0
    www.glycon.ro
  •  
    • 570 mesaje
    27 Oct 2006, 00:02
    1 0
    Am gasit siteul,dar acolo nu scrie cit costa.
  •  
    • 354 mesaje
    27 Oct 2006, 00:16
    0 1
    Este o sectiune pe site cu "preturi" si sunt acolo.E 500.000.
  •  
    • 570 mesaje
    1 Nov 2006, 04:11
    0 1
    Deci pina la urma a folosit cineva crema asta??
  •  
    • 2060 mesaje
    1 Nov 2006, 08:57
    1 0
    Am folosit eu fetelor, e foarte buna lotiunea de corp, amelioreaza vergeturile si da un aspect neted pielii! e o reteta facuta de dr. Toma T. Mugea, are o clinica in Cluj-Napoca, e chirurg plastic si estetician! Crema glycon pentru fata este recomandata in cazul acneei si a dat rezultate uimitoare, insa trebuie intr-un anumit fel aplicata! nu stiu daca pe site scrie daca nu am sa revin eu cu detalii!
  •  
    • 2794 mesaje
    1 Nov 2006, 12:12
    7 0
    Are efect si asupra petelor dupa acnee?
  •  
    • 939 mesaje
    1 Nov 2006, 12:26
    1 0
    am intrat si eu pe site si mi se par bune rezultatele - la pozele cu inainte-dupa... m.ar interesa si pe mine pt cateva pete de la cosuri, dar eu am pielea sensibila, nu cred ca mi.ar face bine crema asta, nu?

    dar laptele de corp il vreau sigur, de unde il cumpar?
  •  
    • 939 mesaje
    1 Nov 2006, 12:31
    0 0
    Lolitaa,

    din cate am inteles eu de pe site estompeaza sau poate chiar inlatura petele post-acneice, dar nu se specifica daca mai recente sau... mai vechi!!! eu cred ca are importanta si detaliul asta!!!
  •  
    • 939 mesaje
    1 Nov 2006, 12:35
    0 0
    cum ziceam, din cauza asta m.ar fi interesat si pe mine crema, dar sigur mi.ar accentua sensibilitatea pielii. ma gandesc sa sun la numerele alea de telefon si sa vorbesc cu doctorul acela sa.l intreb daca se poate folosi si in cazul meu!
  •  
    • 2794 mesaje
    1 Nov 2006, 13:47
    0 0
    Eu nici nu stiam ca am pete pina nu am auzit pe site persoane care se plingeau de asa ceva. Si asa mi-am dat seama ca pata micuta de pe barbie care nu se duce de nici o culoare e lasata de un cos pe care l-am chinuit eu ca fraiera. In fine, nu mi-ar trebui decit pe o suprafata f micuta, dar pata e de vreo 2-3 ani. Mersi, o sa ma mai gindesc. Ai idee cit costa?
  •  
    • 939 mesaje
    1 Nov 2006, 13:58
    1 0
    crema este 50 ron
  •  
    • 570 mesaje
    11 Nov 2006, 12:44
    0 2
    Mi-am comandat crema Glycon si aseara am folosit-o prima data.Efectul imediat e ca pishca,dupa aceea pielea e putin mai rozalie cam jumate de ora...Sper sa aiba rezultate.O sa va tin la curent daca vreti.
  •  
    • 29 mesaje
    11 Nov 2006, 18:35
    1 1
    Ciao Ambra. Eu folosesc crema Glycon de un an dar tin sa specific ca am inceput s-o ac dupa ce in prealabil am fost consultata de prof. Mugea ,la Clinica sa " Medestet" Cluj-Napoca;am varsta de 36 de an,un ten absolut intreinut,deoarece pentru fiecare varsta am folosit produsele corespunzatoare;Glyconul il /l-am folsit pentru preveniea si inlaturarea ridurilor fine de expresie. Crema are o serie lunga de indicatii,contraindicatiimod de utilizare,tratamentul se face treptat si in perioade intermtente,poate fi folosita ca orice crema de zi sau ca baza penru machiaj. Bineinteles ca are efectele unei creme de tratament al eidermei,in fapt,pe prospect iti spune sa te astepti la lejera usturime,piele usor iritata,deshuamari....Initial vei avea o eruptie de cosuri ,chiar daa ai n ten perfect;mi mi s-a spus acest lucru in prealabil,deoarece crema lucreaza in profnzime i toate depozitele de grasime de sub piele sunt fortate sa iasa afara si sa se curete;dupa tratament ai un ten ca de copil .Rezultatele pentrumine a fost mai mlt decat satisfacatoare dar,ca orice tratament intensiv trebuie sa citesti cu atentie indicatiile si eventual,daca ai posibilitatea sa treci pe la cinica D-lui.Prof. Mugea. Indeparteaza si petele maronii din jurul ochilor sau a gurii ,provenite de la expunerea excesiva la soare,gravidanta...etc.lucreaza in profunzime,asteapta-te dupa aplicare sa ai aceleasi efecte ca dupa un tratament facut intr-o clinica de chirurgie estetica. Eu ti-o recomand calduros!!! Tine-ne la curent cu rezultatele avute.
  •  
    • 451 mesaje
    11 Nov 2006, 19:44
    6 4
    Phoebe, multumesc pentru lamuriri, chiar daca n-au fost pentru mine . Eu caut de mult asa ceva, dar am o nelamurire : cam cat tine eruptia initiala de cosuri ?