Imi amortesc picioarele!

•  
    • 5 mesaje
    2 Iul 2003, 12:50
    0 0
    Dragi Eve nu stiu ce sa mai fac , de vreo 2 saptamani imi amortesc picioarele ,uneori si mainile. Am mers la medicul meu de familie si dansa imi spune mereu ca am lipsa de calciu si asta e cauza. Problema este ca eu m-am uitat pe analizele mele si nu am deloc lipsa de calciu nici macar nu sunt aproape de limita. In schimb ea imi tot da calciu. Spuneti-mi ce sa fac , la ce fel de medic sa merg? Ati avut cumva probleme asemanatoare?
    Va pup
  •  
    • 296 mesaje
    2 Iul 2003, 15:33
    3 0
    mie imi amortesc si mainile si picioarele, mai ales seara cand incep sa ma si doara; parca-s baba, incep sa scartai; problema mea e circulatia periferica proasta; mi-i se intampla mai ales vara cand mi-i se si umfla; tu cum stai cu tensiunea? stii, daca esti hipotensiva (mica) si la tine e aceeasi problema cu circulatia periferica;
    Nu-i bai daca iei calciu, mai ales daca fumezi sau bei coca-cola, astea ti-l mananca;
    eu fac gimnastica, cand am timp si bani, dar nu trece o luna fara sa ma duc macar de doua ori si fac miscare;
    mai nou am inceput sa sar coarda, pe palier, ca sa nu agat ceva prin casa; si pentru celulita si pentru circulatia sangelui