Menstruatie la 20 zile?!

•  
    • 1135 mesaje
    13 Oct 2006, 09:10
    0 0
    Salut,

Aseara mi-a venit menstruatia, la nici 3 saptamani. Ultima imi venise la 25 zile. Normal o am, de muulti ani, cam la 28 de zile, cu mici variatii. Ce naiba mi se intampla? Ati patit asa ceva? E drept ca se intampla destul de multe in viata mea, mult stres cam de o luna si ceva incoace, dar parca tot e ciudat!

Multumesc!
  •  
    • 28 mesaje
    13 Oct 2006, 09:28
    0 0
    Din cate stiu eu, menstruatia este normala dak timpul de "pauza" este intre 21 si 30 zile...la tine e doar o intamplare ca ti-a venit la 20 zile..am patit eu destul timp sa am "surprize" d-astea din 2 in 2 saptamani pana am luat anticonceptionale...era pur si simplu o dereglare neimportanta se pare din punctul de vedere al ginecologuluiNu e neaparat sa fie ceva ingrijorator mai ales ca din cauza stresului se produc de obicei astfel d schimbari...e bine ca ai totusi menstruatie..mai deranjant era sa nu ai(am patit si asta si iti creeaza niste stari tare ciudate). In orice caz dak pauza dintre menstruatii este frecvent sub 21 zile e bine sa mergi la ginecolog .
  •  
    • 631 mesaje
    13 Oct 2006, 09:34
    0 0
    Se poate intampla din cauza unei raceli ,dereglari hormonale , emotii ,stres sau chiar un tratament mai puternic cu antibiotice.
    Fii atenta la urmatoarea menstra , daca vine normal ,eu zic sa nu iti faci probleme ,daca vine iar dereglata mergi la un consult.

Sanatate maxima!
  •  
    • 1135 mesaje
    13 Oct 2006, 09:50
    0 0
    Multumesc fetelor! Inca nu-s asa de speriata cat sa ma duc si la medic... dar urmatoarea data va hotari asta. Pupici!
  •  
    • 767 mesaje
    13 Oct 2006, 13:39
    0 0
    Anatea, salut! Nu ne-am mai vazut de mult...

Ce sa zic? Daca nu ai si alte simptome poate fi o dereglare din pricina stresului. Pe de alta parte mie mi-a venit o perioada la 21, 22 de zile si nu aveam alte probleme. Mai asteapta un ciclu si vezi pe urma.