Nuante de ciocolatiu

•  
    • 52 mesaje
    5 Oct 2006, 23:31
    0 0
    Fetelor am nevoie de ajutor!!!!Am fost blonda iar de 2 luni ma vopsesc ciocolatiu inchis...dar vopseaua se ia la spalat...spuneti-mi si mie ce vopsea sa folosesc care sa nu iasa la spalare.Ma gandeam la Wella Safira...a incercat cineva?
  •  
    • 411 mesaje
    5 Oct 2006, 23:36
    0 0
    asa mi se inatmpla si mie de juma de an.. d knd m'am decolorat..nicio vopsea nu tine ..se tot duce la spalare si chiar daca ma faca cu cva aproape brunet...intr'o luna s fce saten fff deschis..

vreo solutie?
  •  
    • 91 mesaje
    5 Oct 2006, 23:38
    0 0
    E foarte buna vopseaua wella.
  •  
    • 1135 mesaje
    6 Oct 2006, 09:01
    0 0
    Mai bine incearca o vopsea profesionala Wella, L'Oreal... poti sa cumperi de la saloanele de coafura si costa pana la 40 lei (putin mai mult ca Safira).
  •  
    • 2938 mesaje
    6 Oct 2006, 09:45
    0 0
    eu m-am vopsit blonda cu vopsele scumpe doar (Revlon, l'Oreal etc) vreo doi ani, cu decolorari la 2-3 sapt max.

cand m-am saturat, am luat prima vopsea saten inchis pe care am vazut/o, respectiv Londa (despre care am parere proasta. in general) si am trantit-o in cap. eh, a fost SINGURA vopsire pentru ca nu s-a decolorat DELOC si am stat bine merci de atunci.
  •  
    • 272 mesaje
    6 Oct 2006, 10:13
    0 0
    in general cele mai "ieftine" ies mai greu tocmai pentru ca au o gramada de chimicale, cele de "firma" sunt fara amoniac, mai putin agresive si de asta nu rezista mult.
    problema insa cu cele tip londa, pallette este ca iese nuanta mult mai inchisa decat pe cutie, uneori si bate spre roscat (cel putin la mine): cu wellaton ciocolata cu lapte mi-a iesit cel mai bine, dar iese culoarea la spalat. in schimb, cu pallette saten ciocolatiu auriu mi-a iesit brun inchis,dupa ce m-am chinuit o vreme sa imi scot culorile inchise din par am ajuns aproape la loc. si merge greu din par.
  •  
    • 2938 mesaje
    6 Oct 2006, 10:29
    0 0
    eu am vrut saten inchis pt ca asa sunt natural si am vrut sa scap de showul cu vopsirile repetate. si am obtinut-o
  •  
    • 2 mesaje
    1 Nov 2006, 13:14
    0 0
    incearca LONDA. Chiar daca aveam o parere proasta despre ea imi place mai mult decat l`oreal si tine pe par de te daturi de ea!
  •  
    • 2778 mesaje
    1 Nov 2006, 17:06
    0 0
    Vopsea profesionala Wella.
    Si eu am fost blonda si m-am facut la coafor culoarea ciocolatei cu suvite si am o luna si culoarea a ramas