cum scot petele de transpiratie?

•  
    • 1131 mesaje
    20 Sep 2006, 10:02
    0 1
    Ma poate ajuta cineva?

Petele de genul asta ma terorizeaza de o vreme. Imi place sa port haine mulate si deschise la culoare. Dar de la o vreme apar aceste pete de transpiratie care nu vor sa mai iasa nici macar cu clor (Ace). Mai am sutienul de la sala, il am de vreo 6 luni (special pentru asa ceva) si deja imi e jena sa ma dezbrac la vestiar pentru ca tot e cu pete galbene de la trasnpiratie.
  •  
    • 2489 mesaje
    20 Sep 2006, 12:41
    0 0
    schimba-l caci nu ies cu nimic, si eu am incercat dar rezultate zero, in schimb la cel nou spala-l dupa folosire imediat si pune in apa un pic de bicarbonat direct in zona de contact asta te v-a ajuta sa ramina mai mult timp alb, ai totusi grija ce maninci caci problema e cauzata de alimentatia ta, intreaba un nutritionist.
  •  
    • 1131 mesaje
    20 Sep 2006, 12:52
    0 0
    Chiar nu am mai auzit chestia cu alimentatia. M-ai lasat paf!

Desi pot sa iti spun ca maanc cat se poate de sanatos. Nu mancaruri grele, miercurea si vinerea mancare vegetala, etc.

Ciudat, multumesc oricum pentru sfat.
  •  
    • 8107 mesaje
    20 Sep 2006, 14:26
    0 0
    nici cu Vanish nu ies petele?
  •  
    • 2778 mesaje
    20 Sep 2006, 22:50
    0 0
    Transpiratia lasa pete?
    Acum aud si eu
    Credeam ca zici de petele de la deo,dar pete galbene nu am vazut la nimeni sa aiba de la transpiratie.
  •  
    • 1131 mesaje
    21 Sep 2006, 09:49
    0 0
    Da, sigur ca lasa, mai ales pe hainele mulate si deschise la culoare, daca transpiri in ele de la o vreme se va vedea.

Apropo, ieri am primit un pont de la cineva, am spalat hainele la 90 grade in maisna, si pot sa va spun in proportie de 80% a iesit din sutien, dar din celelalte haine nu prea.

Deci nu e o idee chiar sigura pentru orice tip de material.
  •  
    • 2778 mesaje
    21 Sep 2006, 11:24
    0 0
    Am vorbit acum cu o prietena farmacista si mi-a zis si ea de alimentatie.
    Deci nu e tocmai ok sa lase pete transpiratia