CEAIURI DE SLABIT

  •  
    • 1767 mesaje
    11 Mar 2008, 10:27
    0 3
    Ceaiurile de slabit nu sunt bune.
    Am baut si eu Naturavit...si cu ce m-am ales?...pai cu un discofort in partea de jos, la colon, care a dat in durere...si m-am lasat imediat de ceaiurile astea ca m-am speriat ingrozitor cand am vazut ca le aveam din ce in ce mai des.Cum m-am lasat de ele, au incetat si durerile.
    Cand cineva zice ca aceste ceaiuri nu sunt bune, credeti-l!
    Iul_lia, reteta ta e foarte buna.Ai slabit natural, cu ceai de papadie care este pt slabit si recomandat de toti doctorii(e cam amar, insa sanatos...iar daca este facut si sport..succes garantat.
    Ralutzu, dependenta este doar o impresie.Nu mai bea ceai de slabit, bea ceai verde(Fares are in combinatie cu fructe si sunt foarte bune), mananca multe fructe si multe iaurturi.O sa vezi, o sa te dezobisnuiesti.
    Pishikusha...chiar nu merita sa mori de durere si crampe, insa merita sa ne mentinem sanatatea...ceaiurile de slabit duc la dereglari ale functionarii aparatului digestiv si boli ale colonului...deci...
  •  
    • 1 mesaje
    26 Ian 2009, 16:52
    0 1
    am auzit cate ceva si despre ceaiul de la "favisan", mi s`a zis la plafar ca ar da rezultate ma puteti ajuta cu o informatie privind rezultatele?
  •  
    • 1 mesaje
    10 Feb 2009, 11:17
    1 0
    Odata am fost la o prietena si mi-a dat ceai de soc...nu stiam ce am..urinam cantitati apreciabile foarte des A avut efect din prima incercare...asa ca nu am ezitat sa ma duc la plafar sa imi iau! Rezultatele sunt evidente acum...e genial Este si laxativ. Il recomand cu multa incredere! Unele persoane am auzit ca elimina apa si prin transpiratie foarte mult ...eu insa niciodata nu am avut probleme cu transpiratia, nici macar vara.
  •  
    • 70 mesaje
    12 Feb 2009, 17:42
    0 0
    stie cineva daca impreuna ceaiul verde si ceaiul de slabit....au ceva?in sensul ca eu beau 1l de ceai verde pe zi pt ca vreau sa scap de 7 kg, tin si dieta, dar in loc sa beau apa imi fac ceai de soc dupa ce il beau pe cel verde ca sa am 2 litri pe zi, si sa nu fie foarte mult ceai verde....daca stie cineva raspuns la intrebarea mea il astept...
  •  
    • 70 mesaje
    12 Feb 2009, 17:44
    1 1
    am gresit am vrut sa zic ceaiul verde cu cel de soc....nu cu cel de slabit.....
  •  
    • 5 mesaje
    30 Aug 2019, 19:29
    0 0
    Pastile de slabit - https://hespac.com/slimro.htm
    Am inceput sa iau Garcinia Cambogia acum 2 luni de zile, si am slabit deja 12 kilograme.

    Acest mesaj a fost editat de către eva3179: 22 Oct 2023, 11:13
  •  
    • 38 mesaje
    24 Sep 2019, 13:17
    0 0
    eva3179 said:Mie mi s-a parut ca ceaiul Anti-adipos(un ceai chinezesc care se gaseste la plafar si care contine mult ceai verde)este cel mai eficiet dintre toate ceaiurile de slabit pe care le-am încercat, si pot sa spun ca sînt foarte de amatoare de tot ce ajuta la slabit si în plus am o experienta destul de mare în domeniu (am început pe la 14 ani si acum am 31).
    Pentru mine cea mai buna metoda este cea a "regimului disociat"(pe care am descoperit-o de curînd), care poate fi acompaniata de un ceai de slabit.
    Parerea mea este ca nu se poate slabi doar cu ceai daca nu se tine si o dieta în paralel.
    Pentru slabit  se pot folosi si arzatoare de grasimi de tipul thermacuts!

     

  •  
    • 5 mesaje
    6 Feb 2020, 17:52
    0 0
    De mult timp eu luam diverse ceaiuri diuretice pentru slăbire, dar, desigur, nu aveau niciun efect. Dimpotrivă, mi-era tot timpul foame ) Am început să caut cauza și am aflat că explicația constă în suprimarea poftei de mâncare. Multe remedii promit un astfel de efect, dar numai capsulele CBDol într-adevăr funcționează. Recomand tuturor celor care sunt deja disperați să slăbească, un remediu sigur și cu eficiența dovedită științific.