acneea in sf invinsa!

  •  
    • 69 mesaje
    13 Sep 2006, 12:41
    4 1
    Buna fetelor.Am vazut ca multe dintre voi aveti probleme cu acneea si sincera sa fiu si eu aveam.Spun aveam doarece am gasit din intamplare unguentul natural cu rostopasca de la steaua divina(sper ca nu fac reclama) cu 22 de mii.Pot sa va zic ca merita toti banii.Nu mai am nici urme nici nimic.Imi mai apar dar ff rar,inainte eram plina plina.Este fff bun!unguentul se gaseste la plafar...va zic incercati-l..sper ca nu am deranjat pe nimeni dar stiu cum e sa ai acnee!va pup!
  •  
    • 239 mesaje
    13 Sep 2006, 13:33
    3 1
    Buna!
    De unde ai luat unguentul?De la plafar?
    Eu nu mai am cosuri, dar am vreo doua mici pete de care as vrea sa scap, sa am si eu o data fata perfecta si sa nu mai fiu nevoita sa ma fac cu corector!
    Da-ne mai multe detalii, ce de exemplu ce ingrediente contine unguentul inafara de rostopasca!
    MERCI
  •  
    • 844 mesaje
    13 Sep 2006, 13:41
    2 0
    http://www.naturaplant.ro/produse/2261/Unguent_natural_cu_Rostopasca
    totusi nu spune nimic de acnee!!
    Ps. este acelasi producator!
  •  
    • 69 mesaje
    13 Sep 2006, 13:53
    0 1
    Pai mama l-a luat pentru mine ca aveam herpes si multi negi.Am rugat-o odata sa-mi ia o crema scumpa pentru cosuri de la garnier si a zis sa incerc totusi si unguentul ca e cicatrizant..si a mers!
  •  
    • 262 mesaje
    13 Sep 2006, 14:10
    2 0
    Fluturas cam cat timp ai dat cu unguentul? ce fel de acnee aveai? da-ne mai multe informatii ca sa ne lamurim....
  •  
    • 69 mesaje
    13 Sep 2006, 15:17
    0 0
    Aveam cosuri mari pe frunte,pe obraz si pe barbie.Am si puncte negre dar numai pe nas.Pe langa cosuri eu mai aveam si urme tot de la cosuri.Ma dau cam de-o luna ,o luna si un pic.Ma dau noaptea sau de cateori am ocazia.Pupici!
  •  
    • 2794 mesaje
    13 Sep 2006, 15:45
    0 0
    Si urmele de la cosuri s-au dus? Ma refer la petele alea mici inchise la culoare.
  •  
    • 939 mesaje
    13 Sep 2006, 16:16
    0 0
    Fluturas,

    aveai urme mai vechi de la cosuri care ti.au trecut cu unguentul asta???
  •  
    • 1316 mesaje
    13 Sep 2006, 16:56
    1 0
    daca e si pt pete as incerca-o si eu.. am o pata care nu mai trece dupa ce m-am fript
  •  
    • 939 mesaje
    14 Sep 2006, 11:30
    0 0
    si eu as incerca.o, dar o avea efect si pt urme/pete mai vechi???

    Poate ne spune Fluturash cat de vechi erau urmele de la cosuri pe care le avea ea!!!
  •  
    • 939 mesaje
    15 Sep 2006, 12:46
    1 2
    nimic ???
  •  
    • 601 mesaje
    15 Sep 2006, 13:13
    0 0
    Mi-am luat si eu doar ca nu am gasit de la steaua divina.Aseara am inceput ''tratamentul'' prin urmare nu va pot spune ink ce parere am,dar daca totul e ok promit sa va pun la curent.Eu ma dau seara inainte de culcare si dimineata dupa ce mi-am curatat tenul,asta in cazul in care nu ies nicaieri pana mai spre seara.Va pup!
  •  
    • 939 mesaje
    15 Sep 2006, 13:23
    1 1
    Codrys,

    da, sa ne spui si noua ce efecte are asupra tenului, daca ti.a rezolvat vreo problema...
    eu am cateva urme de la cosuri mai vechi, mai imi iese cate un cos cateodata si o sensibilitate a pielii... tu?
  •  
    • 844 mesaje
    15 Sep 2006, 15:44
    0 1
    ma asteptam sa ingrase tenul fiind foarte grasa(nu e de la steaua divina cred ca "denmar") eu avand tenul mixt dar nu e asa.....dimineata aveam parca o culoare luminoasa iar micile cosuri care imi apar erau oarecum estompate....dar ma rog folosesc crema de 2 zile!!
  •  
    • 69 mesaje
    15 Sep 2006, 22:14
    1 0
    Buna din nou.Ma scuzati fetelor dar am fost plecata si nu am mai avut timp de net.Codrys cat ai dat pe unguent?Pai eu am accnee de vreo patru ani dar cele mai recente semne erau de vreo 4-5 luni s-au dus si alea mai vechi.
  •  
    • 601 mesaje
    15 Sep 2006, 22:42
    2 0
    Pai am dat 25 de mii,si scrie pe el Balsam cu rostopasca,produs de Maria Treben,am cautat pe la vreo treo plafaruri si nu aveau de la steaua divina.Oricum rau nu are ce sa faca ,acum sa vedem ce face bine .
  •  
    • 8 mesaje
    17 Sep 2006, 16:38
    1 0
    Mi am luat si eu unguent cu rostopasca, dar nu e de la steaua divina. Vad ca are in compozitie si vaselina, lanolina, ceara si parfumant.
    Fluturash si la tine avea la fel crema?
  •  
    • 193 mesaje
    17 Sep 2006, 17:51
    1 1
    Dupa ce am cautat pe la vreo 5 plafare, am gasit si eu unguentul de la Steaua Divina. Inainte sa dau de el, gasisem si eu pe cel cu lanolina, dar stiind ca lanolina este pe lista ingredientelor comedogene, am "fugit" de el.

    Cel de la Steaua Divina contine, pe langa rostopasca: ulei de floarea soarelui, rasina, ulei volatil de busuioc si ceara de albine. S-ar putea ca si unele din ingredientele astea sa fie comedogene. Miroase ... brrr! si are o culoare verde inchis si mai brrr! Sper sa fie bun totusi.
  •  
    • 601 mesaje
    17 Sep 2006, 21:14
    0 0
    Tre sa recunosc ca si eu am ramas uimita de mirosul ala horrible,dar rezultatele imi plac,cosurile dispar,cu semnele ink nu am vazut rezultate dar sunt oprimista si nu ma las.
  •  
    • 8 mesaje
    17 Sep 2006, 22:32
    0 1
    sa ne tii la curent, codrys, cum merge treaba.