cum as putea sa ma sinucid? si daca se poate as vrea sa stiu met

  •  
    • 0 mesaje
    22 Aug 2009, 02:22
    10 5
    cum as putea sa ma sinucid? si daca se poate as vrea sa stiu metode fara durere si care sa te omoare pe loc
  •  
    22 Aug 2009, 02:37
    3 6
    hey...ce ai patzit? wake up...dc sa t sinucizi? /:) din dragoste cumva? hmm.... tt lumea sufera din dragoste..si sa sti k baietzi sunt la tot coltzul...asa k nu are rost.. ai grija de tine sh nu mai gandii asa...viatza e frumoasa...sh merita traita
  •  
    • 2 mesaje
    22 Aug 2009, 02:42
    5 3
    nici in gluma sa numai zici asta pe bune :| e cel mai ingrozitor lucru orice probleme ai avea sa nu te mai agndesti la asta niciodata!!! alooo cei cu cancer, tumori pe creier, leucemie,diabet , sh multi altii care si-ar dori sa fei sanatosi sh sa traiasca sh u vrei sa te sinucizi nush care e problema ta,dar viatza ta e un dar si tre sa il pazesti cel mai mult!!! hello.....!!! soldati care pier la datorie sh nu si-au mai vzaut famiilile de ani de zile, nu si-ar fi dorit sa traiasca??? gandeste-te mai bineee!!!
  •  
    • 1510 mesaje
    22 Aug 2009, 02:46
    0 2
    de ce ai vrea sa faci asa ceva? de ce iti iei singura sansa pe care ti-a dat-o Dumnezeu de a ajunge la el? roaga-te lui Dumnezeu si Fecioarei Maria sa te ajute si o sa se gaseasca o solutie si pentru problema ta!
  •  
    • 276 mesaje
    22 Aug 2009, 02:53
    0 1
    Fata ,stai linistita ,nu te juca cu viatza ta,nu iti nenoroci parinti ....
  •  
    • 0 mesaje
    22 Aug 2009, 03:43
    0 4
    Sper ca glumesti ............. nu ai motive la varsta ta. Serios...cred ca glumesti . :]
  •  
    • 0 mesaje
    22 Aug 2009, 15:19
    1 1
    Doamneee..cum sa te gandesti la asa ceva???nu merita sa mori pentru nimeni si nimic..viata e frumoasa chiar dak ai unele probleme..nu conteaza o sa treci peste!!nu fa prostia asa..serioss..cu timpu o sa gandesti mai limpede
  •  
    • 0 mesaje
    22 Aug 2009, 15:21
    0 1
    o doamne...8-| va lipseste o doaga :-j
  •  
    • 1 mesaje
    22 Aug 2009, 16:39
    0 0
    hahaha am incercat eu si nu a mers..asa k stai calma... dupa iti vei da seama kt de valoroasa e viata ta si k nimik si nimeni nu merita sa perzi cel mai pretios dar pe care d-zeu ni l-a dat..SFATU MEU e sa nu te mai gandesti la moarte si traieste-ti viata o sa vezi kt de frumoasa poate fii dak ti-o faci cum vrei tu
  •  
    • 30 mesaje
    22 Aug 2009, 22:31
    0 0
    unii isi doresc sa traiasca macar 5 secunde in + altii vor sa le piarda, viata e un dar........pretuieste ce ai...chair dc nu vrei!! gandeste te la cei care o vor ...si nu pot.........
  •  
    • 0 mesaje
    23 Aug 2009, 00:16
    2 1
    Nu te mai gandi la asa ceva! Nu esti singura care s-a gandit la asa ceva. Insa si pentru asta iti trebuie curaj. La ce iti foloseste sa mori, cand nu mai stii ce urmeaza dupa. De ce sa nu astepti si sa vezi ce-ti rezerva viata?Oricum vei muri la un moment dat si majoritatea oamenilor nu vor sa moara atunci cand se intampla. De ce sa-ti doresti ca la tine sa se intample mai repede?Te-au doborat problemele?Ce nu te omoara te intareste! Nu lasa sa te omoare nimic. Secretul succestului sta in mintea ta, in inima ta!Te-ai nascut singura, nu astepta de la nimeni sa-ti dea ce iti doresti sau sa-ti rezolve problemele. Asigura-ti singura fericirea bazandu-te pe anumite idei, principii, valori. Nu pe oameni si nu pe bani! Fii tu insati, ia-ti viata in piept si gandeste-te ca maine va fi mai bine. Sunt multi alti oameni pe lume care sufera...Fa lucrurile care-ti plac, ocupa-ti timpul....si nu te mai gandi niciodata la asta pentru ca iti otravesti psihicul si prin asta iti otravesti viata!
  •  
    • 0 mesaje
    23 Aug 2009, 03:00
    2 0
    Fatooo!!!lOol!!!Ce ai patzit???In orice caz dute la psiholog..fa terapie...nu te nenoroci...pe tine...si p familia ta!!! Orice se poate rezolva...nimic nu este imposibil...si daca ai ajuns asa de la un baiat...da-mi adresa ca'l rad in cap!Stai chill...nu fa prostii
  •  
    • 4 mesaje
    23 Aug 2009, 17:56
    0 1
    pai daca stii ca e o PROSTIE...de ce te mai gandesti la prostii? orice suferinta trece, oricat de oribila e pe moment...TRECE! deci...de ce nu te gandesti la lucrurile care iti place sa le faci? in viata nu ai cum sa controlezi totul, dar macar faptul ca ai viata il poti controla..si o astfel de decizie e cum ai zis tu...o prostie...iar tu ti-ai dat seama de asta, si atunci inseamna ca esti fata desteapta...
  •  
    • 0 mesaje
    23 Aug 2009, 23:06
    0 0
    Nu merita sa te sinucizi pt nimic sI NIMENI!Problemele vin si trec,greutatile mereu apar,dar intotdeauna apare soarele.Eu am vrut sa fac asta anul trecut deoarece imi pierdusem controlul asupra vietii,dar apoi lucrurile au revenit la normal,desi abia dupa 1 an,dar asteptarea a meritat!Nu trebuie sa fii slaba si sa cedezi in fata greutatilor,ci trb sa inveti din ele si sa treci peste ele!Gandeste-te la familie si la prieteni!Eu ramasesem fara iubit,prieteni,fusesem tradata,mintita etc,dar am invatat din toate acestea iar pe viitor m-au ajutat mult aceste experiente.ESti tanara,ai mult de trait,bucura-te de viata,nu lasa esecurile sa te doboare,ci devino mai puternica cu fiecare obstacol!Iar baieti sunt la orice pas,poti gasi oriunde,oricand,ai toata viata inainte.Discuta cu prietenii,un psiholog sau familia atunci knd simti k numai poti si incearca sa vezi ce ai bun,partile pozitive si cum sa schimbi ceea ceea ce este rau.Ai grija de tine si nu uita k ai o singura viata,bucura-te de ea!!!
  •  
    • 2 mesaje
    24 Feb 2016, 10:12
    0 0
    A trecut ceva vreme de cand e topicu so vreau same stiu daca a gasit cineva in mod efficient so fara durere due a murine..
  •  
    • 2 mesaje
    24 Feb 2016, 10:14
    1 1
    Scz de greseli dar tel e in English si se corecteaza singur
  •  
    • 1 mesaje
    21 Mar 2016, 23:57
    4 1
    ba, am auzit ca daca tragi aer intr-o siringa si ti bagi aerul in vene mori direct. nu stiu daca-i real, da no, presupun ca nu te doare daca mori direct